آموزشگاه وکالت، سوالات آزمون وکالت، آزمون وکالت، داداِستان

آغاز برنامه ریزی،ورود به عرصه رقابت حرفه ای در آزمون وکالت سال 96 با شرکت در برنامه پیشرو،جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره05136050072 تماس حاصل فرمایید
جهت رزرو شرکت در کارگاه موجر و مستوجر ویژه تمامی گروههای آزمونی به سایت reg.dadsima.com مراجعه نمایید

صدور گواهی تجرد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۱۰

 
صدور گواهی تجرد


"گواهی تجرد تاییدیه ای است که بر مبنای اطلاعات مندرج در سند سجلی شخص صرفاً برای صاحب سند و براساس درخواست وی صادر می شود"اشخاصی که می توانند جهت اخذ گواهی تجرد مراجعه و اقدام نمایند:
هر شخصی می تواند با مراجعه به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود و یا اداره سجلات و احوال شخصیه در وزارت امور خارجه ( در داخل کشور) و یا نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران ( در خارج از کشور) درخواست صدور گواهی تجرد بنماید .

مدارک مورد نیاز:
1. اصل شناسنامه متقاضی
2. یک برگ فتوکپی شناسنامه
3. تکمیل فرم درخواست (فرم شماره 9)
4. پرداخت هزینه طبق تعرفه جار


چگونگی صدور گواهی تجرد:
الف )‌ چنانچه متقاضی گواهی تجرد مقیم داخل کشور باشد می بایست به اداره کل ثبت احوال امورخارجه و یا نزدیکترین اداره ثبت احوال محل سکونت مراجعه و در خواست خود را ارایه نماید .
ب ) چنانچه متقاضی گواهی تجرد مقیم خارج از کشور داشته باشد می بایست به نزدیکترین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و در خواست خود را ارایه نماید .

تذکر: گواهی تجرد صرفا توسط اداره کل ثبت احوال امور خارجه ظرف یکروز صادر می گردد.

2- چنانچه شخصی غیر از صاحب شناسنامه قصد اخذ گواهی تجرد برای وی را دارد می بایست دارای وکالتنامه رسمی که در ان اخذ گواهی تجرد صراحتاً گردیده باشد.

3-صدور گواهی تجرد منوط به ارائه اصل شناسنامه صاحب آن است.

صدور گواهی تجرد هموطنان مقيم خارج از کشور
چنانچه هموطنان مقيم خارج از کشور قصد ثبت ازدواج خود نزد مقامات محلی را داشته باشند، لازم است نسبت به اخذ گواهي تجرد از نمايندگي جمهوري اسلامي حوزه محل سکونت خود اقدام نمايند.

مدارک مورد نياز :
1- تکميل فرم درخواست صدور گواهي تجرد
2- ارائه اصل شناسنامه و يک سري فتوکپي از تمامي صفحات آن

3- چنانچه شناسنامه المثني باشد، به دو طريق زير مي توانيد نسبت به اخذ گواهي تجرد خويش اقدام نماييد
الف - ضمن حضور در نمايندگي نسبت به تکميل فرم مخصوص استعلام از سازمان ثبت احوال کشور اقدام نموده تا پس از مکاتبه با ادارات زيربط داخلي اقدام لازم معمول گردد.
ب - ضمن حضور در نمايندگي نسبت به تنظيم وکالتنامه بنام يک از بستگان خود در ايران جهت مراجعه به اداره ثبت احوال و اخذ گواهي تجرد و ارائه آن به اداره سجلات و احوال شخصيه وزارت امور خارجه جهت ارسال به نمايندگي اقدام نمايد.

4- ارائه و اصل و تصوير مدرک اقامتي معتبر کشور محل اقامت

5- اصل اجازه نامه پدر زوجه (خانم) در اولين ازدواج
چنانچه ولي مقيم خارج از کشور باشد با مراجعه به نمايندگي رسمي جمهوري اسلامي ايران در محل اقامت خود، نسبت به تنظيم سند اجازه نامه اقدام و چنانچه ولي مقيم ايران مي باشد، با مراجعه به دفاتر رسمي نسبت به تنظيم سند اجازه نامه اقدام و درصورت فوت وي، ارائه اصل خلاصه سند ثبت فوت صادره از سازمان ثبت احوال کشور و در صورت عدم ارائه رضايت پدر صرفآ گواهي تجرد صادر مي شود

6- چنانچه زوج و زوجه داراي سابقه طلاق در شناسنامه خود مي باشند، ارائه اصل طلاقنامه و يک سري فتوکپي از صفحات نوشته شده آن الزامي است
7- ارائه رسيد پرداخت هزينه صدور گواهي تجرد و اجازه ازدواج براساس جدول هزينه هاي خدمات کنسولي
8- فتوکپي کارت شناسائي ملي، (درصورت نداشتن کارت شناسائي ملي به قسمت مربوطه مراجعه شود)

توجه: اين گواهي صرفاً جهت ارائه به مقامات محلی و به زبان انگليسي صادر مي گردد.