آموزشگاه وکالت، سوالات آزمون وکالت، آزمون وکالت، داداِستان

آغاز برنامه ریزی،ورود به عرصه رقابت حرفه ای در آزمون وکالت سال 96 با شرکت در برنامه پیشرو،جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره05136050072 تماس حاصل فرمایید
جهت رزرو شرکت در کارگاه موجر و مستوجر ویژه تمامی گروههای آزمونی به سایت reg.dadsima.com مراجعه نمایید

حضور استاد دکتر محمد ناصر کاتوزیان

تاریخ انتشار: ۰۰۰۰/۰۰/۰۰

جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور استاد دکتر ناصر کاتوزیان به تعویق افتاد

 

جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور استاد دکتر امیر ناصر کاتوزیان که مطابق اعلام قبلی قرار بود در روز پنج شنبه 1390/8/19 ساعت 15 در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزارشود به تعویق افتاد که زمان برگزاری آن متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.


amir_naser_katozian

 

مختصری از زندگینامه استاد

ایشان متولد۱۳۱۰ در تهران، محله دردار می باشد دوران ابتدايى را در دبستان اقبال در خيابان «شهباز» به اتمام رسانده و دوران دبيرستان را در دبيرستان علميه طى مى كند و پس از نقل مكان به خيابان «آب منگل» در خيابان رى در همان دبيرستان مى ماند تا اتمام اين دوران. دكتر كاتوزيان با كلاس پنجم نظام قديم رشته علمى را دنبال مى كند و در كلاس ششم آن زمان رشته ادبى را انتخاب مى كند، در همان رشته ادبى در ايران شاگرد اول مى شود و موفق به دريافت مدال درجه ۲علمى براى اولين بار در ايران مى شود. همين دريافت مدال مشوق او مى شود براى ادامه تحصيل. او با انتخاب رشته حقوق تحصيلات خود را در دانشگاه ادامه مى دهد و در اين رشته موفق به كسب مدال درجه يك علمى اين رشته مى شود.
با فوت پدر در سال دوم دانشگاه ضربه بزرگى به دكتر كاتوزيان وارد مى شود و اين ضربه باعث مى شود تا او از رفتن به وزارت امورخارجه پشيمان شود و رشته قضا را انتخاب كند. او در اين رشته در مقاطع مختلف تا دكترا همواره با عنوان شاگرد اولى فارغ التحصيل مى شود و رساله اش را در سال ۱۳۳۹ باعنوان «وصيت» به پايان مى رساند و به دفعات متعدد به كشورهاى فرانسه و انگليس و آمريكا سفر مى كند. در آنجا غور و تفحص بسيار مى كند. با اين حال علاقه وافر او به فقه باعث مى شود تا مطالعات فراوانى را هم در اين زمينه داشته باشد. همين امر باعث مى شود تا زبان عربى را به همان اندازه بداند كه در زبان فرانسوى و انگليسى متبحر شده بود. در سال ۱۳۳۲ اولين مقاله استاد در مجله كانون وكلاى آن زمان به چاپ مى رسد و سلسله مقالاتش در اين باره ادامه پيدا مى كند تا اولين كتاب او تحت عنوان «وصيت همزمان» با اتمام دوره دكترى به چاپ برسد. دكتر ناصركاتوزيان اولين دانشجوى ايرانى است كه موفق به اخذ مدرك دكتراى حقوق در ايران و دانشگاه تهران شده است. او در سال ۱۳۳۳ در سن ۲۳سالگى ازدواج مى كند كه حاصل آن دو فرزند پسر است كه يكى از آنها دكتراى روانشناسى بالينى دارد و در حال حاضر مقيم آمريكا است و ديگرى مهندس الكترونيك است و در همان ديار زندگى مى كند. دكتر ناصر كاتوزيان ۴۳ جلد اثر تأليفى و تحقيقى دارد كه برخى از آنها به ۹۰۰صفحه مى رسد مهمترين آنها عبارتند از:
1. عدالت قضايى یک جند
2. گامى بسوى عدالت (۲جلد)
3. مقدمه علم حقوق
4. فلسفه حقوق (۳جلد)
5. حقوق مدنى
6. نظريه عمومى تعهدات
7. كليات حقوق 2جند
8. فرهنگ كاتوزيان
9. تاريخ انقلاب مشروطه ايران
10. حقوق مدنی خانواده2جند
11. حقوق مدنی در نظم حقوق کنونی
12. عقود معین4جلد
13. الزامات قراردادی
14. مسئولیت مدنی
15. اموال و مالکیت
16. حقوق ارث و شفعه