آموزشگاه وکالت، سوالات آزمون وکالت، آزمون وکالت، داداِستان

آغاز برنامه ریزی،ورود به عرصه رقابت حرفه ای در آزمون وکالت سال 96 با شرکت در برنامه پیشرو،جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره05136050072 تماس حاصل فرمایید

برگزاری مناظره علمی تخصصی دانشجویی با موضوع "ارث در اهدا جنین"

به همت دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی دامغان و با همکاری دانشکده حقوق دانشگاه تهران مناظره ای دانشجویی با حضور دانشجویان این دو دانشگاه و با موضوع "بررسی وضعیت حقوقی ارث در اهداء جنین" برگزار خواهد شد. به گزارش دادِستان این مناظره در روز دوشنبه مورخه 1390/02/11 ساعت 9 صبح و در محل تالار خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان برگزار می شود. داوران این مناظره، آقای دکتر شریعتی نسب از دانشکده حقوق دانشگاه تهران، آقای دکتر ذوالفقاری از دانشکده حقوق دانشگاه آزاد دامغان و یک نفر از قضات دادگاه تجدید نظر می باشند همچنین دکتر صرفی از قضات دادگستری تهران به عنوان دبیر علمی این مناظره معرفی شده اند. شرکت تمامی حقوقدانان در این مناظره آزاد است. در ادامه مطلب گزارش تفصیلی دادِستان خواهد آمد.


علم ژنتیک یکی از علوم جدید در حل بسیاری از مشکلات و بیماری ها است. با توجه به اینکه ایران یکی از کشورهای پیشرفته در این حوزه است، پزشکان و مهندسان این علم بسیاری از مشکلات مربوط به ناباروری را حل کرده اند. یکی از این مشکلات مربوط به زوج هایی است که قادر به تولد فرزند نیستند که موسسات مجاز، با دریافت جنین از زوج های اهدا کننده، آنرا به زوج های اهدا گیرنده می دهد. این انتقال، مباحث حقوقی متعددی بوجود آورده که از جمله آنها بحث ارث است.

دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در راستای ورود به مباحث حقوقی جدید، تجزیه و تحلیل مبانی و آثار آنها، افزایش انگیزه های علمی دانشجویان، بسط و گسترش فضای علمی در دانشکده ها و آشنایی با نظرات دانشجویان در دانشکده های مختلف، مناظره دانشجویی میان دو گروه از دانشجویان دانشکد های حقوق دانشگاه تهران و آزاد اسلامی واحد دامغان در مقطع لیسانس با عنوان « بررسی وضعیت حقوقی ارث در اهداء جنین » برگزار می کند که هریک از طرف های مناظره یک گروه پنج نفره از دانشجویان دانشکده های فوق می باشند.

طرفین مناظره به بررسی این سوال می پردازند که فرزند متولد شده از اهدای جنین، از کدام یک از زوجهای اهدا کننده یا اهداگیرنده ارث می برد. دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه آزاد دامغان معتقدند فرزند متولد شده از اهدای جنین، از زوج « اهدا گیرنده » و دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه تهران معتقدند از زوج « اهدا کننده » ارث می برد. طرفین مناظره موضوع را از حیث مبانی فقهی، حقوقی، قانونی و مصالح و مفاسد مورد بررسی قرار می دهند.

 برای داوری مناظره، آقای دکتر شریعتی نسب از دانشکده حقوق دانشگاه تهران و آقای دکتر ذولفقاری از دانشکده حقوق دانشگاه آزاد دامغان حضور دارند. داور سوم برای قضاوت نهایی میان طرفین مناظره، یک نفر از قضات دادگاه تجدید نظر می باشد.

این مناظره در تاریخ 11/2/1391 ساعت نه صبح در تالار خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان برگزار می شود.