آموزشگاه وکالت، سوالات آزمون وکالت، آزمون وکالت، داداِستان

آغاز برنامه ریزی،ورود به عرصه رقابت حرفه ای در آزمون وکالت سال 96 با شرکت در برنامه پیشرو،جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره05136050072 تماس حاصل فرمایید
جهت رزرو شرکت در کارگاه موجر و مستوجر ویژه تمامی گروههای آزمونی به سایت reg.dadsima.com مراجعه نمایید

صدور دستور قضایی برای توقف اعلام نتایج آزمون وکالت/ تصویر نامه دستور موقت

بازپرس شعبه دوم دادسرای خارک که پرونده قضایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری در آن مفتوح است، از صدور دستور توقف اعلام نتایج آزمون وکالت سال 91 خبر داد. قاضی فاضل مفاخری در گفت و گو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره دلایل قضایی احتمالی در تاخیر اعلام نتایج آزمون وکالت سال 91 گفت: دستور توقف اعلام نتایج آزمون وکالت سال جاری از سوی این شعبه صادر شده است.


وی هم‌چنین با تکذیب برخی اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر برکناری ناگهانی و انتقالش به دادگاه انقلاب به دلیل فشارهای بیرونی، ادامه داد: بنده هم‌چنان بازپرس شعبه دوم ناحیه 6 در دادسرای خارک هستم.بازپرس شعبه دوم دادسرای خارک از توضیح درباره‌ی دلایل صدور دستور توقف اعلام نتایج آزمون وکالت 91 خودداری کرد.

 

مفاخری در پایان درباره این که تکلیف داوطلبانی که در آزمون وکالت شرکت کرده‌اند و منتظر اعلام نتایج هستند چه می‌شود؟ گفت: داوطلبان پاسخ زحمات و امیدشان را از کسانی که آنها را ناامید کرده‌اند، بگیرند.

 

پیش از این و همزمان با برگزاری آزمون وکالت سال 91، با طرح شکایتی در دادسرای خارک علیه اتحادیه‌ی سراسری کانون های دادگستری ایران(اسکودا) و کانون وکلای مرکز این احتمال مطرح شده بود که حتی آزمون وکالت سال 91 برگزار نشود.

 

به نظر می‌رسد مباحث حقوقی مطرح شده پیرامون طرح این شکایت و تبعات قضایی آن همچنان ادامه دارد، به گونه‌ای که حتی در مقطعی اعلام شد که دستور پلمب دفتر اتحادیه‌ی وکلا صادر شده اما بنابر دلایلی به صورت مقطعی از اجرای آن خودداری شده است.

 

نتایج آزمون وکالت سال 91 کانون‌های وکلای دادگستری براساس پیش‌بینی مسوولان اسکودا و برنامه‌ریزی‌های سازمان سنجش، قرار بود روز یک‌شنبه سوم دی اعلام شود.

 

علی مندنی پور رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران نیز پیش از این در این باره به ایسنا گفته بود که به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها و عدم صدور دستور قضایی برای انتشار نتایج آزمون وکالت، اعلام این نتایج با تاخیر مواجه شده است.

 

 

 

خبرگزاری مهر:

اختلافات اتحادیه سراسری کانونهای وکلا با شاکیان آزمون سال ۹۰ وارد مرحله جدیدی شده است. شاکیان از برکناری بازپرس پرونده به دلیل برخی فشارهای بیرونی خبر می‌دهند. این در حالی است که این بازپرس پیش از برکناری خواستار توقف اعلام نتیجه آزمون وکلای سال ۹۱ شده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، ۱۳ شهریور ماه سال جاری شکایتی از سوی برخی از معترضان به عملکرد اتحادیه سراسری کانونهای وکلا (اسکودا) به دادسرای ناحیه ۶ خارک وصول شد. در این شکایت شاکی اعلام کرده بود که این اتحادیه تحصیل مال نامشروع داشته و در آزمون وکالت سال ۹۰ تخلف انجام شده  و فعالیت غیرقانونی داشته است.

بازپرس پرونده پس از ماهها تحقیقات و اخذ مستندات قانونی از وزارت کشور، سازمان مالیاتی و برخی سازمانها به این نتیجه رسید که ادعای شاکی صحیح است و به استناد آن حکم پلمپ و انجام تحقیق و بازرسی از اتحادیه را صادر کرد.همچنن با دستور بازپرس پرونده مدیران اتحادیه سراسری کانونهای وکلا (اسکودا) برای توضیحات به دادسرا احضار شده‌اند.
به گزارش خبرنگار مهر، روند بررسی پرونده تخلف اتحادیه کانونهای وکلا در حالی ادامه داشت که به گفته شاکیان، در روزهای اخیر بازپرس پرونده بدون اطلاع قبلی برکنار و حتی حکم انتقال وی به دادگاه انقلاب صادر شد.
بازپرس پرونده قبل از برکناری اسنادی را ارائه کرده که نشان می دهد دادسرا طی نامه ای به سازمان سنجش اعلام کرده است تا قطعی نشدن پرونده تخلفات اسکودا حق اعلام نتایج آزمون وکالت سال ۹۱ را ندارید.
این سند نشان می دهد که پرونده اتحادیه سراسری کانونهای وکلا  وارد مرحله ای تازه ای شده تا آنجا که حتی اعلام نتایج آزمون سال ۹۱ نیز با اما و اگرهایی همراه است. هر چند بازپرس پرونده برکنار شد ولی هنوز زوایای پیدا و پنهان این پرونده در هاله ای ابهام قرار دارد و مسئولان قضایی هم تاکنون در مورد آن سخن نگفته اند.
نکته قابل تامل این است که درست چند ساعت بعد از برکناری بازپرس پرونده چند رسانه به نقل از مسئولان سازمان سنجش خبر دادند به زودی نتایج اعلام شود ولی این خبر چندی بعد به سرعت از خروجی آنها حذف شد. این در حالی است که مدیران اسکودا دلیل تاخیر در اعلام نتیجه آزمون را ناهماهنگی با سازمان سنجش اعلام کرده اند اما به نظر می رسد مشکل آشکار شدن زوایایی جدیدی از این پرونده است.