آموزشگاه وکالت، سوالات آزمون وکالت، آزمون وکالت، داداِستان

آغاز برنامه ریزی،ورود به عرصه رقابت حرفه ای در آزمون وکالت سال 96 با شرکت در برنامه پیشرو،جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره05136050072 تماس حاصل فرمایید
جهت رزرو شرکت در کارگاه موجر و مستوجر ویژه تمامی گروههای آزمونی به سایت reg.dadsima.com مراجعه نمایید

دادِستانی ها وکیل می شوند اگر...

تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۰۵/۱۸

دادِستانی ها وکیل می شوند اگر...

لطفا بادقت بخوانید مثل قانون!

توصیه هایی برای شرکت در آزمون وکالت

با توجه به حساسیت آزمون روز جمعه و نگرانی برخی داوطلبان نکاتی کلیدی برای نتیجه گیری هر چه بهتر در آزمون روز جمعه تدوین شده است که توجه به آن میتواند نقش بسزایی در موفقیت شما عزیزان دادِستانی داشته باشد.

ضمنا میتوانید جهت دریافت کارت آزمون وکالت اینجا کلیک کنید


درس نخوانيد!


بسياري از كارشناسان توصيه مي‌كنند شب قبل از امتحان را به آرام و منظم كردن ذهن اختصاص دهيد و از درس خواندن در اين شب پرهيز كنيد. مواجه شدن با مطالب جديد در شب قبل از امتحان جز افزايش استرس و اضطراب شما، اثري نخواهد داشت.
اگر دوست داريد شب قبل از آزمون درس بخوانيد، مي‌توانيد به مرور برخي از نكات و يادداشت هايتان بپردازيد ولي نبايد مطالب را به زور در ذهنتان انباشته كنيد. به خاطر داشته باشيد كه سراغ مطالبي كه تاكنون نخوانده‌ايد نرويد.

قبل از امتحان با دوستانتان راجع به اضطراب و دل شوره و امتحان صحبت نکنید. بهتر است بدانید که نگرانی هم‌چون یک بیماری مسری قابل سرایت به دیگران است.

آرامش داشتن در روز امتحان فوق العاده اهمیت دارد. افرادی که کارهای خود را منظم تر برنامه ریزی می کنند و به انجام می رسانند کمتر در شرایط تنش امتحان قرار می گیرند.

از مرور مطالب درسی در ساعات قبل از آزمون با دوستان و همکلاسی هایتان جدا خودداری کنید زیرا می تواند زمینه ساز اضطراب در شما باشد .

بررسی واطلاع از میزان یادگیری و تلاش دیگران کمکی به یادگیری بهتر شما نخواهد داشت و تنها خواهد توانست نگرانی و اضطرابتان را افزایش دهد بنابراین بر کنجکاوی خود غلبه کنید.

مداد،پاک کن، مداد تراش و خودکار را از روز قبل آماده نمایید.

 

مکان آزمون!

 

در مورد مكان آزمون، توجه به چند نكته مهم است. اول محل آزمون و مسير آن را شناسايي كنيد. تأخير در رسيدن به محل امتحان شما را عصبي و مضطرب مي‌كند، بنابر اين روز جمعه قدري زودتر از خانه بيرون برويد تا تا مسائلی مانند ترافیک باعث ایجاد نگرانی و تشویش از دیر رسیدن به جلسه نگردد.
زود در محل امتحان حاضر باشيد با گامهای آهسته و بدون تعجیل به محل برگزاری امتحان بروید. همه چيزهايي را كه بايد با خود به جلسه امتحان ببريد از پيش آماده و يك بار چك كنيد. اين كار باعث آرامش بيشتر شما خواهد شد.
لازم است به شماره ي داوطلبي خود كاملا توجه داشته باشيد اگر روز آزمون صبح زود و سر موقع از منزل خارج شويد اطمينان و آرامش بيشتري خواهيد داشت و هر گونه اشتباه احتمالي قابل جبران خواهدبود. درمورد مكان آزمون و شرايط محيطي آن،خود را براي هر نوع وضعيتي آماده كنيد. پيش بيني اين وضعي تنها به شما كمك مي كند كه اگر با شرايط نامناسبي رو به رو شويد دست و پايتان را گم نكنيد. ممكن است صندلي شما جايي باشد كه مراقبين و رابطين جلسه زياد تردد نمايند، شايد صداي كولر و يا نزديكي فاصله ي آن،شما را اذيت كند، و يا شايد صداي سيستم صوتي نا مناسب باشد،به هر حال براي مواجهه با هر وضعيتي آماده باشيد. اگرموضوعي موجبات ناراحتي شما را فراهم مي آورد محترمانه به مسؤلين جلسه يادآوري كنيد. محل آزمون و مسيرآن را از قيل شناسايي كرده و براي موقعيت مكاني پيش بيني هاي احتمالي لازم را به عمل آوريد.

 

 

 

چی بخوریم!

 

صبح روز جمعه صبحانه را فراموش نكنيد. نخوردن صبحانه كارايي مغزي شما را در زمان امتحان كاهش مي‌دهد. مصرف مواد غذايي حاوي ويتامين ث مانند مركبات پيش از امتحان به شما كمك مي‌كند در زمان ازمون ذهن فعال تري داشته باشيد.
نكته مهم ديگر تغذيه شما حين امتحان است! در امتحاناتي كه چندين ساعت طول مي‌كشند، مانند آزمون وکالت، معمولا به شركت‌كنندگان شيرينی كوچكي داده مي‌شود كه البته عده كمي آن را در طول امتحان مي‌خورند. براي كمك به فعاليت مغزي حين امتحان بهتر است اين خوردني را يكباره يا كم كم در طول امتحان مصرف كنيد.
سر جلسه یک بطری آب کنارتان داشته باشید تا درصورت تشنگی از آن بنوشید؛ البته سعی کنید از آب سرد استفاده نکنید. همچنین چند شکلات برای افزایش فعالیت مغزی همراه ببرید و حتما در طول جلسه میل کنید.

خوردن میوه‌هایی مانند سیب و موز را به‌طور پیوسته در برنامه غذایی پیش از امتحانتان بگنجانید تا سطح قند‌خون‌تان، در حد متعادل باقی بماند.


در حين امتحان!

 

عده اي به دليل اضطراب و يا شايد ناشي گري ‐به خصوص براي آن هايي كه تجربه اول است ‐ حساسيت هاي خنده داري از خود نشان مي دهند. البته رعايت يك سري اصول كلي لازم است ولي وسواس نيست. وسواس درمورد نحوه ي پركردن خانه هاي پاسخنامه، پاك كردن و تصحيح اشتباهات، تطبيق چندباره ي شماره سؤال با شماره ي پاسخنامه، سرعت در برداشتن دفترچه سؤالات و عجله در آغاز پاسخگويي...، موجب اتلاف وقت و افزايش اضطراب مي شوند. سرجلسه كارخود را بكنيد و كاري به ديگران نداشته باشيد. اگر از داوطلبان اطراف شما كسي سؤال پرسيد و يا حتي تقلب خواست، اصلا توجه نكنيد و براي خود دردسر نسازيد.براي رفع خستگي در سر جلسه، مي توانيد بعضي از تمرينهاي آرميدگي را انجام دهيد. سر جلسه ي آزمون دقت لازم را در پاسخگويي داشته باشيد ولي وسواس به خرج ندهيد. توكل و توسل و ياد خدا آرامش بخش دلهاست.اگر فكر مي كنيد واقعا كارهاي لازم را انجام داده ايد و در آن چه كه از دستتان برمي آمد كوتاهي نكرده ايد پس اضطراب و نگراني را به خود تحميل نكنيد، توكل داشته باشيد و با توسل به معصومين و ائمه اطهار از آنان مدد بجوييد. به خودتان و تلاش هاي صورت گرفته اعتماد داشته باشيد و اين اعتماد را با توكل و توسل، كامل كنيد.

پيش از شروع آزمون چند نفس عميق بكشيد و امتحان را با اعتماد به نفس شروع كنيد. تلقينات مثبت را فراموش نكنيد. به توضيحات مسئولان امتحان خوب گوش كنيد و هر سؤال را به دقت و به‌طور كامل بخوانيد.
اگر حس كرديد هيچ چيز را به ياد نداريد، هول نكنيد. اگر دید سوالات سخت است ناامید نشوید و بدانید که برای سایر رقبا هم سخت است.
همه مضطرب مي‌شوند، ولي هول شدن تنها كار را بدتر مي‌كند. چند لحظه قلمتان را كنار بگذاريد، چند نفس عميق بكشيد و وقتي احساس آرامش بيشتري كرديد، امتحان را ادامه دهيد.
فكرهاي بدي را كه به ذهنتان مي‌آيد از خود دور كنيد. مطمئن باشيد پس از مدت كوتاهي مي‌توانيد امتحان را ادامه دهيد و دانسته هايتان را به ياد بياوريد.

اگر با سؤالی روبه‌رو شدید که در نگاه اول متوجه شدید قادر به پاسخ دادن آن نیستید چند لحظه تأمل کنید و در ذهن‌تان آن مبحث را مرور کنید و به سؤال و پاسخ‌های مشابه فکر کنید. در پیدا کردن پاسخ عجله به خرج ندهید و مطمئن باشید با دقایقی تمرکز می‌توانید پاسخ را بیابید و درصورت به نتیجه نرسیدن آن سؤال را رها کرده و بعد از اتمام پاسخ‌دهی به سؤالات- درصورت داشتن زمان- دوباره به آن سؤال رجوع کنید.

 

دادِستان همیشه حتی در روز آزمون در کنار شماست.

 

 سربلند و سرافراز باشید

گروه مشاورین دادِستان