وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

مشاوره علمی تخصصی (آزمون وکالت ، قضاوت، کارشناسی ارشد و دکتری حقوق)

برای ارتباط با مشاورین شبکه علمی می توانید از فرم زیر استفاده نمایید.لطفا فیلدهای ستاره دار را با دقت تکمیل کنید.

CAPTCHA code

پرسش های متداول

باسلام، حقوق خوان گرامی؛ درس مدنی به دلیل ماهیت پیچیده ای که دارد نیاز به صرف زمان بیشتری و مطالعه اصولی تری دارد. فایل آمایش نظام نوین آموزشی را دوباره گوش کرده و روش مطالعه خود را بر اساس مراحل پنج گانه مطالعاتی قرار دهید. در این صورت مطالب به صورت کامل در ذهن شما تثبیت شده و به آن تسلط می یابید.
باسلام، با ما تماس بگیرید 36050072- 051
سلام و درود، داوطلب گرامی فایل صوتی تمامی آمایش ها و کارگاهها در پورتال داوطلبی شما قرار می گیرد.
سلام و درود، برنامه ریزی و زمان بندی مطالعاتی هر داوطلب امری شخصی است. برنامه تان را براساس استفاده حداکثری از زمان تان پایه گذاری کنید و در این بازه زمانی براساس آموزهای آمایش معرفی نظام نوین آموزشی عمل کرده و وقت خود را تقسیم کنید. برنامه مطالعاتی خود را براساس بودجه بندی ها قرار بدهید و نگران آنچه از دست داده اید نباشید. عقب ماندگی های خود را می توانید در آزمون های مرور و جمع بندی جبران کنید.
باسلام، حقوق دان ارجمند؛ مباحث حقوق مدنی پیچیده و مشکل هستند. برای تسلط در این مباحث نیاز به مطالعه عمقی و اصولی دارید. توصیه می شود فایل صوتی آمایش نظام نوین آموزشی را گوش کرده و بر اساس اصول پنج گانه مطالعاتی( مطالعه اجمالی، طرح پرسش، مطالعه عمیق، به خود باز پس دادن، تست و مرور) به مطالعه بپردازید تا نتیجه دلخواه را کسب کنید.
سلام، حقوق دان عزیز؛ با ما تماس بگیرید. 36050072-051
باسلام، با ما تماس بگیرید 051-36050072
باسلام، دانشجوی حقوقی عزیز، هر چقدر زودتر خودتان را برای این آزمون آماده کنید قطعا نتایج بهتری کسب خواهید کرد اما دقت کنید که باید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید. اولویت را انتخاب منابع درست و اتخاذ روش مطالعه صحیح و اصولی قرار دهید. برای اطلاع از چگونگی و بررسی مسیر پیش رو با مشاورین متخصص مجموعه صحبت کنید.
دوست گرامی، احساس دلزدگی و خستگی در میانه مسیر طبیعی است و خیلی از دوستان شما هم با چنین حالی روبرو بوده اند. آنچه مهم است این است که مقهور این حس نشده و دستتان را به زانوی همت بگیرید و بلند شوید. توصیه میشود با مشاورین باشگاه موفقیت در تماس باشید و از آنها راهنمایی بخواهید.
باسلام، نحوه مطالعه سوالات شکلی و ماهوی با هم تفاوت دارد. پیشنهاد می شود با مشاورین متخصص مجموعه صحبت کنید. 051-36050072
باسلام؛ بر اساس داده های آماری سال 95، با تراز حدودا 7000 در آزمون های مفهومی مهارتی، به صورت تقریبی می توانید رتبه ای حدود 200 در کانون مرکز کسب کنید.
حقوق دان ارجمند؛ اصلی ترین منبع برای آزمون وکالت متن قانون است اما در کنار آن شما نیازمند مطالعه منابع مادر، منابع کمک آموزشی و منابع تست و مرور هستید. انتخاب بهترین منبع محتاج نیازسنجی با در نظر گرفتن سطح مطالعاتی شماست. توصیه می شوداز یکی از مشاورین متخصص مجموعه راهنمایی بگیرید.
سلام، پاسخ گویی به این سوال بستگی زیادی به وضعیت فردی و مطالعاتی هر فردی دارد و برای همه نمی توان یک حکم کلی صادر کرد. زمان شروع دور مطالعاتی، میزان منابع، شیوه مطالعه، ساعات مفید مطالعه و وضعیت محیطی و شخصی داوطلب، همه و همه در پاسخ گویی به این سوال نقش دارند. توصیه می شود برای دریافت پاسخ دقیق با یکی از مشاورین متخصص مجموعه گفتگو کنید.
با سلام، تست یکی از روش های مرور مطالب خوانده شده است بنابراین هم در برنامه مرور مبحثی و در هم در برنامه مرور شبانه و هفتگی و ده روزه و سی روزه خود می توانید تست بزنید. خلاصه نویسی کردن و اجرای طرح محشای من با هم تفاوت دارند. در خلاصه نویسی شما به ثبت تمامی مطالب اقدام می کنید در حالیکه در حاشیه نویسی کتاب قانون تنها نکات بسیار مهم و مرتبط با متن مواد درج می شود. هر دو روش برای مرور مناسب است اما این نکته را در نظر بگیرید: محشا نویسی چون در حاشیه کتاب قانون انجام می گیرد و نکات مهم و مرتبط با ماده نوشته می شود، از اعتبار بیشتری برخوردار است و در دو ماه پایانی منبع بسیار مناسبی برای مرور خواهد بود.
باسلام، قطعا نتیجه نگرفتن در کاری که برای آن زمان گذاشته اید، احساس تلخی دارد اما سوال این است آیا می خواهید اجازه دهید این احساس ناخوشایند تمام آینده شما را تحت تاثیر قرار داده و مسیر زندگیتان را تغییر دهد؟ آیا شما به تمام برنامه های آزمون های مفهومی مهارتی عمل کردید؟ مطابق بودجه بندی مطالعه داشتید؟ فرم مداد و سامد را تکمیل می کردید؟ درسنامه ها را با دقت مطالعه کرده و وارد محشای من می کردید؟ در آمایش ها شرکت کرده و آموز های آنها را مو به مو پیاده می ساختید؟ بانوی حقوق دان عزیز، انگیزه شما قطعا چراغ راه شما خواهد بود. به خدا توکل کنید و بعد از گفتگو با مشاورین متخصص آسیب شناسی برنامه گذشتان، دوباره تلاش کنید. موفق باشید.
دوست گرامی، تلاش در نهایت محکوم به موفقیت است تلاش کنید! تلاش کنید! تلاش کنید و بدانید قطعا با روشهای صحیح برنامه ریزی، تکنیک ها و برطرف کردن نقاط ضعفتان قبول می شوید. توصیه ما، آسیب شناسی برنامه سال پیش با کمک مشاورین متخصص و ارزیابی پایه علمی تان با شرکت در آزمون های تعیین سطح است.
دلیل عدم نتیجه گیری شما تعدد منابع است. باید بدانید که اگر به یک منبع متوسط تسلط داشته باشید، بهتر از این است که چندین منبع خوب را جسته گریخته خوانده باشید. منابعی را که مناسب تر است و مشاورین تایید می کنند، مورد توجه قرار داده و بقیه منابع را از خودتان دور کنید طوری که دیگر به آنها دسترسی نداشته باشد تا وسوسه نشوید.
این یک امر کاملا شخصی است و بسته به استعداد، توانایی ها، عادات و زمان در اختیار شخاص متفاوت است. پیشنهاد کارشناسان این است که هرساعتی که در شبانه روز راحت تر هستید و درک بالاتری دارید، مطالعه کنید. میزان ساعات مطالعه هم به خودتان و برنامه شخصی زندگیان ارتباط دارد. اما همیشه در نظر داشته باشید که تا جایی که ممکن است - به شرط با کیفیت بودن - ساعات مطالعه را بسط دهید.
زمان به تنهایی معیار درستی برای سنجش نیست. آیا مطمین هستید که کیفیت را فدای کمیت نمی کنید؟! همیشه به یاد داشته باشید که اگر یک ساعت درس می خواندید همان یک ساعت را باید مفهومی وعمقی بخوانید.
دوست گرامی؛ برنامه ریزی شاه کلید موفقیت است. بدون برنامه ریزی راه به جایی نخواهید برد. شاید برنامه شما هیچ تایم جبرانی ای ندارد یا برنامه شخصیتان را موقع برنامه ریزی مطالعاتی در نظر نمی گیرید و غیرواقع بینانه برنامه می ریزید. بهرحال راه حل مشکل شما آسیب شناسی برنامه تان است نه منتفی کردن آن. توصیه می کنیم برنامه تان را به یک مشاور تخصصی نشان داده و با کمک ایشان چاله هایش را بیابید.
کسی نمی تواند به شما بگوید که بدون شرکت در کلاس موفق می شوید یا نه، ما فقط می توانیم توصیه کنیم که واقع بینانه تصمیم بگیرید. شما منابع حقوقی را در طی دوران تحصیل مطالعه نکرده اید و آزمون وکالت هم آزمون بسیار مشکلی ست که هر داوطلب تنها دو درصد شانس قبولی دارد. بنابراین بهتر است از تمام ظرفیت های موجود که سبب موفقیت شما می شود استفاده کنید تا شرکت در این آزمون برایتان فرسایشی نشود.
ناامید نباشید که ناامیدی گام اول شکست است. برنامه شما، نحوه مطالعه و منابع شما نیاز به کارشناسی دارد توصیه می کنیم قبل از شروع دوباره حتما با یک مشاور مشورت کنید تا نقاط ضعف خود را پیدا کرده و برنامه خود را آسیب شناسی کنید و اینبار با دیدی روشن به مصاف آزمون وکالت بروید.