وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

آزمون مرکز وکلا و مشاوران  قوه قضائیه پاییز امسال برگزار خواهد شد.

آزمون مرکز وکلا و مشاوران قوه قضائیه پاییز امسال برگزار خواهد شد.

1398/04/09

برگزاری سالانه آزمون وکالت تکلیفی است که آیین‌نامه مرکز بر آن تصریح دارد و من آن را اجرا خواهم کرد. برنامه‌ریزی ما برای برگزاری آزمون در فصل پاییز است.


به نقل ازخبرگزاری تسنیم، علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود و در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در رابطه با برگزاری و یا عدم برگزاری آزمون وکالت طی سال جاری گفت: مگر من می توانم تکلیفی را که قانون مقرر کرده است اجرا نکنم.
وی سپس تصریح کرد: برگزاری سالانه آزمون وکالت تکلیفی است که آیین‌نامه مرکز بر آن تصریح دارد و من آن را اجرا خواهم کرد. برنامه‌ریزی ما برای برگزاری آزمون در فصل پاییز است.
رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه در رابطه با اینکه آیا برای این آزمون از شیوه ظرفیت گذاری استفاده خواهد شد و یا حد نصاب علمی، تصریح کرد: قانون برای ما از واژه ظرفیت استفاده کرده است و من موظفم که ظرفیت را اعمال کنم. در مورد این هم که ظرفیت باید چقدر باشد، رئیس قوه قضائیه اظهارنظر کرده‌اند که باید در این خصوص نیازسنجی شود.
بهادری با بیان اینکه حجم بسیار بالای فارغ‌التحصیلان رشته حقوق از مشکلات مملکت است، افزود: مبنای این مشکل این است که دانشگاه‌های ما بدون نیازسنجی علمی اقدام به جذب دانشجو کرده‌اند و اگر هدف آنها درآمدزایی نبود الان مردم ما با این مشکلات مواجه نبودند و مسئولان شرمنده جوانان بیکار نمی‌شدند.جایزه ویژه حقوق دادن برتر