وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

بومی‌گزینی کانون خوزستان در آزمون وکالت ۹۸

بومی‌گزینی کانون خوزستان در آزمون وکالت ۹۸

1398/07/01

 شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری خوزستان اعلام شد
 کانون وکلای دادگستری خوزستان اعلام کرد که تمامی ظرفیت ۱۰۲ نفره این کانون در آزمون وکالت ۹۸ به داوطلبان بومی اختصاص خواهد داشت.
متن اطلاعیه این کانون به شرح زیر است:

    به اطلاع کلیه متقاضیان می رساند کانون وکلای دادگستری خوزستان از طریق آزمون ورودی سال ۱۳۹۸ کانون های وکلای دادگستری ایران و طبق مقررات و قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ به تعداد مورد نیاز و با توجه به شرایط ذیل،کارآموز وکالت می پذیرد.

    جمع کل ۱۰۲ نفر،  ظرفیت پذیرش آزاد: ۷۱ نفر، ظرفیت پذیرش ایثارگران: ۳۱ نفر.

    لازم به ذکر است کلیه داوطلبان باید بومی استان خوزستان باشند. کسانی که محل تولد آنان استان خوزستان نمی باشد، می بایست در زمان ثبت نام در آزمون ورودی ، گواهی مبنی بر سکونت مستمر در پنج سال گذشته (از مرداد سال ۱۳۹۳ تا مرداد سال ۱۳۹۸) از کلانتری محل سکونت خود اخذ نموده و به ضمیمه مدارک لازم برای ثبت نام اسکن نمایند و در صورت قبولی در آزمون ، اصل آن گواهی را در زمان ثبت نام تقدیم کانون نمایند. در هر حال کانون به طریق مقتضی تحقیقات لازم را در این خصوص به عمل می آورد. موکداً یادآوری می گردد این کانون قبولی احتمالی کسانی را که متولد این استان نمی باشند و نیز در مورد غیر متولدین استان در صورتی که گواهی فوق الذکر را تقدیم ننمایند، ابطال و کأن لم یکن می داند و به جای آنان از داوطلبان بومی واجد شرایط پذیرش خواهد نمود.

    دکتر سید یزدالله طاهری نسب

    رئیس کانون وکلای دادگستری خوزستانجایزه ویژه حقوق دادن برتر