وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

توقف پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از سال ۱۴۰۰

توقف پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از سال ۱۴۰۰

1399/10/02

دانشگاه پیام نور اعلام کرد پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر در سال ۱۳۹۹ آخرین دوره خواهند بود و از سال ۱۴۰۰ دانشجو به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور پذیرش نمی شود.

شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی با صدور اطلاعیه ای که در سایت سنجش منتشر شده است اعلام کرد پذیرش دانشجو از طریق شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانگشاه پیام نور در سال ۱۳۹۹ آخرین دوره از پذیرش به این شیوه خواهد بود و از سال ۱۴۰۰ پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر انجام نخواهد شد.
این شورا علت توقف پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر در دانشگاه پیام نور را مغایرت با «قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» اعلام کرده است.

ثبت نام بیست و یکمین و آخرین دوره آزمون فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد از ۵ تا ۱۲ آذر ۱۳۹۹ انجام شد و بر اساس اعلام قبلی این آزمون روز ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

متن اطلاعیه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی به این شرح است:
اطلاعیه دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در رابطه با عدم پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور از سال ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

 بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبان کارشناسی ارشد و موسساتی که در زمینه دوره های فراگیر فعالیت دارند می‌رساند، براساس مصوبه جلسه ۱۶ مورخ ۹۹/۸/۱۰ شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی،در سال ۱۳۹۹ برای آخرین بار پذیرش به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور انجام می گیرد و از سال ۱۴۰۰ این نوع پذیرش با توجه به مغایرت با «قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» لغو می گردد و هیچ موسسه ایی مجاز نیست  برای داوطلبان دوره های فراگیر برگزار کند و در صورت مشاهده هر نوع فعالیت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

                                                  دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی
بیشتر بخوانید:

    جزییات ثبت‌نام و برگزاری آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور سال ۹۹
    دفترچه راهنمای دوره های فراگیر کارشناسی‌ارشد دانشگاه پیام نور- بهمن ۹۹

در سالهای گذشته پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر برای مقطع کارشناسی و دکتری نیز حذف شده بود که به این ترتیب پذیرش دانشجو از طریق شیوه فراگیر کلا در دانشگاه پیام نور در کلیه مقاطع حذف شده است.

 ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در سال های قبل در آبان ماه از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گرفت و امتحانات آن در آذر ماه برگزار می شد و دانشجویان پذیرفته‌شده، تحصیل خود را به عنوان دانشجوی ترم دوم و در نیمسال دوم تحصیلی همان سال شروع می کردند.جایزه ویژه حقوق دادن برتر