وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

ناگفته های رتبه 16 کانون وکلای فارس سال 95

ناگفته های رتبه 16 کانون وکلای فارس سال 95

1396/04/22

اسما رحمانی پور داوطلب آزمون های مفهومی مهارتی اینترنتی رتبه 16 کانون وکلای فارس در سال 1395 :

به نام او که صبور است و بی حساب روزی میدهد و از آنچه تو می اندیشی به تو نزدیکتر و به تو مهربانتر است..
در زندگی ما زمانهاییست که دچار سردرگمی و تشویش می شویم در چنین زمانهایی کافیست لحظاتی را اختصاص دهیم به فکر کردن در مورد اینکه زندگی ما کجا قرار دارد و ما تا چه اندازه نسبت به آن رضایت داریم و اینکه میخواهیم هفته بعد یا ماه بعد یا سال بعد کجا باشیم؟ در غیر این صورت تلاشهای بی هدف ما بی ثمر خواهد بود!

سال گذشته در چنین لحظه ای به خاطر از دست دادن آزمون وکالت در ناراحتی عمیقی به سر می بردم چراکه نتیجه گرفتن در این آزمون واقعا برایم اهمیت داشت. انگار در زمانیکه می توانستم به حرکت در مسیر زندگی ادامه دهم در حال درجا زدن بودم، قدمهایم محکم نبود و وقتی در آیینه به خودم نگاه میکردم؛ چشمانم برق شادی را نداشت. گرچه می دانستم زندگی آدمها با هم متفاوت است و هرکسی غم ها و شادی های خودش را به همراه دارد اما به یک نکته بسیار مهم نیز معتقد بودم که در رابطه با همه افراد و با هر شیوه زندگی صادق بود و آن نکته این بود: هرکس مسیر زندگی اش را خودش انتخاب می کند. با فکر کردن به آن و حرکت به سوی آن و با در نظر گرفتن همه جوانب.

هر چند در یک شهر کوچک بزرگ شدم و از داشتن خیلی چیزها محروم بودم اما بارها به خودم ثابت کردم که قدرت هر انسان بسته به محکم بودن تصمیمات وی است، با این وجود از یک واقعیت نباید غافل شد و آن اینکه همیشه یک زمینه ای، رخدادی یا یک شخص یا گروهی باید باشد تا تو را بیدار کند، دستت را بگیرد و به تو بگوید که من نیز خواهان بزرگ شدن تو و همراه تو هستم؛ و برای همین است که ما برای شروع و حرکت در یک مسیر به همسفر و همراه نیازمندیم.

اینچنین شد که در آن نگرانی و تشویش ها یک روز که به دنبال برنامه ای برای شروع دوباره حرکت در مسیر آزمون وکالت بودم به طور اتفاقی سایت داداِستان و مصاحبه خانم مرضیه رحیمی رتبه یک کانون خراسان در آزمون وکالت 94 را دیدم و این همان جرقه ای شد که برای شروع نیاز داشتم. خودم را در لباس رتبه ی برتر دیدم و فهمیدم که من هم می خواهم برای خودم کسی باشم می خواهم آنچه را که آموختم روزی برای دیگران بازگو کنم تا بتوانم در آینده مشکلی از دیگری حل کنم و ..

خلاصه که ابتدا شماره دفتر داداِستان را گرفتم. از آنجاییکه در شهر من داداِستان نمایندگی نداشت، تصمیم گرفتم به خاطر خوب و عالی بودن موسسه داداِستان در آزمونهای اینترنتی این موسسه شرکت کنم. یادم می آید در اولین تماس با راهنمایی های خوب مشاورین مجموعه، داداِستانی شدم در کنار دوستانی قرار گرفتم که صمیمانه هرچند از راه دور مرا در رسیدن به هدفم یاری می کردند. برنامه ریزی، کاملا خوب، دقیق و جامع بود و من هم البته به چنین برنامه ای و چنین دوستان، استادان و مشاوران برتری کاملا وفادار بودم.

روزها گذشت و من هرچه بهتر پیش می رفتم و البته هراز چندگاهی دچار مشکلات کوچکی می شدم که این برای یک داوطلب اینترنتی کاملا عادی بود. در چنین شرایطی به محض اینکه با داداِستان تماس می گرفتم دوستان خوبی حضور داشتند و در لحظه رفع مشکل میکردند. در آن روزها نکته بسیار قشنگی که وجود داشت این بود که گرچه من داوطلب اینترنتی بودم و افتخار آشنایی حضوری با مشاوران و دوستان داداِستانی عزیز را نداشتم اما هر بار خوشحال می شدم به هر بهانه ای با داداِستان تماس بگیرم تا داداِستانیها مثل همیشه با انرژی برایم آرزوی موفقیت کنند و این آرزو همیشگی بود.

انتخاب داداِستان برای من یک انتخاب خیلی خوب بود به درستی که این انتخاب قضاوتی کاملا عادلانه است، آزمونها کاملا دقیق بود و از آن مهمتر، بهتر و پاداشی بزرگتر، درسنامه ها بود که مهمترین نقش را در یادگیری عمیق من داشتند. چه سوالی که اشتباه می کردم چه سوالاتی که درست پاسخ می دادم، همه را خوب مطالعه میکردم و این واقعا موثر بود.
 همیشه کنار بهترین ها، بهترین هاست کنار سوال و درسنامه ها هم از خدمات دیگر موسسه که واقعا کم نبودند، استفاده کردم. « طرح آراد» که اشاره به آرای وحدت رویه داشت و «طرح ماجد» جدولی که عالی بود. من نمیخواهم همه را نام ببرم ولی همه چیز عالی بود.
در حقیقت راه وکالت با داداِستان خسته کننده نبود و دلزدگی نداشت و مشاور بزرگ عزیز که من همیشه صحبت های خوب ایشان را به خاطر می سپردم و این خیلی آرامش بخش بود که همایشها به صورت ضبط شده در پرتال قرار میگرفت و من زمانی را برای شنیدن آنها اختصاص میدادم.
اینگونه روزها میگذشت و من تک تک آزمونها را شرکت کردم و تک تک درسنامه ها را خواندم و همه آنچه لازم بود را به خاطر سپردم ؛ در این بین آنچه اهمیت داشت انتخاب هدف بود و برنامه ریزی و تمرکز روی آن و راه و چاه را آموختن در کنار آنهاییکه روزی چنین راهی را انتخاب کردند و برای رسیدن به این هدف وقت صرف کرده اند و سختی و آسانی را از سر گذرانده اند و اکنون همه کنار تو بودند تا تو با آرامش بیشتر و خطای کمتر به هدف برسی و لبخند بزنی و بدانی که هر شکستی مقدمه پیروزی است و فریاد بزنی اگر دیگران توانسته اند پس من هم میتوانم..

در نهایت آزمونها به پایان رسید و ما به رقابت بزرگ نزدیک تر شدیم.
روز قبل از آزمون پر از خوشحالی بودم به این خاطر که در اوج، این صبر یکساله به پایان می رسد و همراه با کمی استرس که لازمه زندگی است که البته این استرس برای من با تماسی از طرف داداِستان برطرف شد و صبح آزمون در آرامش کامل و با توکل بر خدا در مکان آزمون حاضر شدم  .

آن روز گذشت و روزهای بعد از آن تا زمان اعلام نتیجه و البته یک داداِستانی واقعی به خودش اطمینان دارد و جز به بهترین بودن، خوب بودن در همه زمینه ها نمی اندیشد،؛
و اکنون من می خندم و محکم قدم در مرحله بعد زندگی میگذارم *___*

                   

اسما رحمانی پور رتبه 16 کانون فارس و کهگیلویه و بویراحمد 
        جایزه ویژه حقوق دادن برتر