وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

بايد بدون نگاه به حقوق غربي در مسير ترويج حقوق اسلامي تلاش کنيم.

1396/12/13

معاون حقوقي مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: بايد بدون نگاه به حقوق غربي که اشکالات زيادي در آن وجود دارد به حقوق اسلامي که دستاوردهاي زيادي هم داشته است توجه کنيم و در مسير ترويج آن‌ تلاش کنيم.

حسين ميرمحمدصادقي در دومين همايش تقدير از افتخارآفرينان عرصه عدالت، اظهار داشت: امروز مشکلات زيادي در حوزه حقوق داريم و معتقدم که همه ما بايد از آموزش‌ها و آگاهي‌هاي لازم در حوزه‌هاي مختلف از جمله حقوق برخوردار باشيم.
وي افزود: افتخار همکلاسي با برادر شهيد رضايي‌نژاد در دانشکده حقوق دانشگاه تهران داشتم و در اين محفل هم افتخار حضور در کنار همسر و فرزند اين شهيد والامقام را داشتم و به واقع همه ما رشد و موفقيت خود را مديون خون‌هاي پاک شهدا و صبوري خانواده‌هاي معزز آن‌ها هستيم.
معاون حقوقي مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه در عرصه حقوق بزرگان زيادي به کشور معرفي شدند، خاطرنشان کرد: روز‌به‌روز شاهد افزايش تجربيات حقوق‌دانان در علوم مختلف اين عرصه هستيم و بايد بياموزيم که قبل از آنکه بخواهيم وکيل، حقوق‌دان و قاضي خوبي باشيم بايد انسان خوبي باشيم.
ميدمحمدصادقي تصريح کرد: هرگاه که به توده بزرگ مردمي اعتماد شد به موفقيت‌هاي بزرگ رسيديم و يک نمونه آن در دوران دفاع مقدس بود و بارها ديديم هرگاه که نگاه‌ها را فقط در دولت ببينيم هم موفق نخواهيم بود و يک نمونه آن سهم 80 درصدي اقتصاد بوده که نتايج خوبي از آن شاهد نيستيم.
وي تاکيد کرد: امروزه از حقوق عصب‌شناختي غافل شده‌ايم و بايد بدون نگاه به حقوق غربي که اشکالات زيادي در آن وجود دارد به حقوق اسلامي که دستاوردهاي زيادي هم داشته است توجه کنيم و در مسير ترويج آن‌ تلاش کنيم و در اروپا صدمات زيادي بابت استفاده از شيوه‌ها و روش‌هاي غلط حقوقي وارد آمده است.
معاون حقوقي مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام اجراي درست عدالت را لازمه اصلي کار حقوق‌دانان دانست و گفت: نبايد دستاوردهاي حقوق ديگران را دست کم بگيريم و بايد نگاهي عادلانه در تمامي مباحث حقوقي داشته باشيم و در مسير ترويج و گسترش حقوق اسلامي گام برداريم.
در پايان اين مراسم از شهره پيراني و آرميتا رضايي‌نژاد همسر و فرزند شهيد هسته‌اي داريوش رضايي‌نژاد و برگزيدگان عرصه حقوق و وکالت با اهداي هدايايي ارزنده تقدير به عمل آمد.ثبت نام