وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

چگونه یک شروع قوی جهت آزمون سردفتری داشته باشیم./تاملی بر میزان شرکت کنندگان آزمون های حقوقی و قضایی

چگونه یک شروع قوی جهت آزمون سردفتری داشته باشیم./تاملی بر میزان شرکت کنندگان آزمون های حقوقی و قضایی

1397/01/20

با جستجویی کوتاه در شبکه های مجازی می توان با حجم بالا و متنوعی از منابع مختلف روبرو شد که توسط افراد، موسسات و نهادهای مختلف تحت عنوان منابع اصلی این آزمون، معرفی شده است. آنچه در این میان اهمیت زیادی دارد، نکته سنجی حقوقدانانی است که می بایست با درایت منابع موثق و متقن را انتخاب کنند چرا که انتخاب یک منبع صحیح و مطالعه کامل آن، بارها نتیجه بخش تر از مطالعه منابع متعدد است.

تاملی بر میزان شرکت کنندگان آزمون های حقوقی و قضایی
هر ساله دانش آموختگان حقوقی بسیاری در سطح کشور از دانشگاه های متعدد فارع التحصیل می شوند. بیشتر این افراد علاقمندانِ ورود به جامعه حقوقی کشور می باشند که مسیر آن از طریق شرکت در آزمون های مختلفی حقوقی و قضایی می گذرد. همان طور که اشراف دارید رقابت تنگاتنگی هم در این عرصه وجود دارد، به عنوان مثال میزان پذیرفته شدگان در آزمون وکالت تنها 3 درصد از حجم متقاضیان این حوزه است. آزمون سردفتری نیز از این امر مستثنی نبوده و قطعا از بین شمار بالای دانش آموختگان علاقمند به فعالیت در این حوزه ، تنها کسانی در این آزمون ورودی موفق خواهند شد که در سطح علمی بالایی قرار بگیرند. توجه به این نکته نیز حایز اهمیت است که با توجه به برگزاری این آزمون بعد از 10 سال، افرادی که خواهان حضور در این عرصه می باشند، باید گام های متفاوت تری برداشته و عمل کرد هوشمندانه تری داشته باشند.
 نحوه مطالعه برای آزمون سردفتری؛ کدام منابع را بخوانیم
با جستجویی کوتاه در شبکه های مجازی می توان با حجم بالا و متنوعی از منابع مختلف روبرو شد که توسط افراد، موسسات و نهادهای مختلف تحت عنوان منابع اصلی این آزمون، معرفی شده است. آنچه در این میان اهمیت زیادی دارد، نکته سنجی حقوقدانانی است که می بایست با درایت منابع موثق و متقن را انتخاب کنند چراکه انتخاب یک منبع صحیح و مطالعه کامل آن، بارها نتیجه بخش تر از مطالعه منابع متعدد است. از 6 عنوان منابع آزمون سردفتری، 3 عنوان آن ؛ حقوق جزا، تجارت، مدنی که در اغلب آزمون های حقوقی نیز جزو منابع اصلی محسوب شده، شامل عمده ترین مباحث پیچیده هستند. بنابراین توصیه می شود حقوقدانانی که متمایل به شرکت در آزمون هستند، تمرکز مطالعاتی خود را ابتدا بر این سه عنوان درسی قرار دهند. ممارست در مطالعه حقوق ثبت نیز نباید نادیده گرفته شود چراکه پایه و اساس محتوایی این رشته محسوب می شود. برای مطالعه دو درس عمومی این آزمون ( ادبیات فارسی، ادبیات عربی) نیز می توان از منابع دانشگاهی استفاده کرد. نکته قابل تاملی که در خصوص کلیه منابع آزمون های حقوقی وجود دارد، اشتراک منابع حقوقی این آزمون ها است. با نگاهی به منابع آزمون هایی مانند آزمون وکالت، مشاوران حقوقی، آزمون سردفتری اسناد رسمی، آزمون قضاوت و قضات شورای حل اختلاف و چند و چند آزمون دیگر، می توان به روشنی این نکته را دریافت که اغلب سرفصلی هایی مانند حقوق جزا، حقوق مدنی، قانون تجارت یا آیین دادرسی مدنی، مرتب تکرار می گردد. در این میان حقودانان تیزهوش کسانی هستند که تلاش خود را معطوف به تسلط بر تمامی این منابع حقوقی می سازند و در نتیجه قادر خواهند بود که در کلیه آزمون های حقوقی قوی ظاهر شوند. از آخرین برگزاری این آزمون تا کنون حدود 11 سال می گذرد، بالتبع پیش بینی می شود که متقاضیان زیادی خواهان شرکت در این آزمون خواهند بود. با توجه به عدم اعلام دقیق زمان برگزاری این آزمون پیشنهاد مشاورین متخصص این است که حقوقدانان برنامه ریزی دقیقی داشته باشند و از زمان خود به صورت بهینه استفاده کنند تا بتوانند در کمترین زمان به تسلط نسبی برسند. مجموعه داداِستان در جهت برخورداری حقوقدانان از منابع متقن و با توجه به نامشخص بودن زمان آزمون و نیاز حقوقدانان به آمادگی هر چه سریعتر، به برگزاری دوره کلاسهای ویژه آزمون ثبت با حضور اساتید صاحب سبک، اقدام نموده است. حقوقدانان با بهره مندی از این دوره ها می توانند در مدت زمان کوتاهی به تسلط نسبی جهت شرکت در این آزمون رسیده و با تکیه بر این برنامه جامع، در سطح مناسبی آماده گردند.جایزه ویژه حقوق دادن برتر