وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

کلیدآزمون وکالت95منتشرشد

1395/10/05

کلید آزمون وکالت 95 منتشر شد

به همراه دفترچه A

ادامه مطلب

اطلاعیه در خصوص آزمون ورودی کار آموزی وکالت

1395/10/04

باسمه تعالی

اطلاعیه

چون در خصوص مدارک قابل قبول برای ثبت نام در آزمون ورودی کارآموزی وکالت و اینکه آیا اتحادیه یا کانونها با دانشگاه یا سازمان یا موسسه ای در این مورد توافقی کرده است یا نه، پرسشهایی مطرح می شود، لزوما به آگاهی می رساند:

ضوابط ناظر به این مورد همان است که در تبصره ۳ بند ۲-۳ آگهی ثبت نام آزمون ورودی سال ۱۳۹۵ کانونهای وکلای دادگستری آمده است و اتحادیه یا کانونها هیچ توافقی با هیچ مرجعی در این خصوص نداشته اند.

 

اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا)[بند 3، تبصره 1 تا 3]- دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق (از دانشکده های حقوق داخل یا خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد) یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.

تبصره ۱: کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جز مدارک کارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.

تبصره ۲ : مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.

تبصره ۳: دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط به شرط آن که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند مجاز به شرکت در آزمون هستند.

ادامه مطلب

صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران – مورخ ۹۵/۱۰/۲

1395/10/04

باسمه تعالی

در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۲ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران-اسکودا در محل اتحادیه تشکیل و ضمن تقدیر و سپاس فراوان از کانون محترم البرز در خصوص برگزاری بسیار مطلوب و منظم همایش اتحادیه و آرزوی توفیق خدمت بیشتر برای هیات مدیره محترم کانون مذکور نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

ادامه مطلب

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 96

1395/10/02

دفترچه راهنماي شركت در آزمون و همچنین سامانه ثبت نام آزمون برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 96 از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترس می باشد.
  ورود به سامانه جامع آزمون تحصيلات تكميلي سال 1396


    دانلود دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد 96

ادامه مطلب

درج رقم حق الوکاله در وکالت نامه اجباری شد

1395/09/30

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مورخ ۳۰ /۹۵/۹به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری تشکیل شد و به موجب یکی از دستور جلسات که شاکیان با طرح شکایت در هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام تعارض بین آرای صادره از شعب ۱۳ و ۱۴ و اول تجدیدنظر را در خصوص موضوع لزوم درج رقم حق الوکاله طبق ماده ۱۰۳ قانون مالیاتهای مستقیم در وکالت نامه و ضمانت اجرای آن را تقاضای صدور رای وحدت رویه کرده بودند که ، هیات عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۳۰ آذر ماه با حضور رئیس و معاونین دیوان عدالت اداری، مستشاران و دادرسان شعب دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء اعلام کرد:
رای صادره از شعبه سیزده دیوان عدالت اداری که به موجب آن قید حق الوکاله طبق تعرفه مجاز اعلام شده بود با رای شعبه چهارده دیوان عدالت اداری که به موجب آن عدم ذکر رقم حق الوکاله موجب صدور قرار رد شکایت گردیده بود و رای شعبه اول تجدیدنظر که ضمن پذیرش تکلیف وکیل به درج رقم حق الوکاله براساس ماده ۱۰۳ قانون مالیاتهای مستقیم عدم ذکر رقم حق الوکاله را از موجبات قرار رد شکایت ندانسته و ضمانت اجرای آن را باتوجه به ماده ۵۳ و ۵۴ آئین دادرسی مدنی با رعایت ماده ۱۲۲ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری اعلام کرده بود متعارض تشخیص، و در نهایت رای شعبه اول تجدیدنظر مبنی براینکه وکلا مکلفند رقم حق الوکاله را در وکالت نامه خود درج نمایند و عدم انجام تکلیف مذکور موجب صدور اخطار رفع نقص به وکیل خواهد بود رای صحیح شناخته شد و رای مذکور برای کلیه شعب دیوان عدالت اداری لازم الاجرا خواهد بود.

ادامه مطلب

پاسخنامه آزمون وکالت ۹۵ ظرف دو روز آینده منتشر می‌شود/ اعلام نتیجه در ۵ دی ماه

1395/09/30

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با اعلام اینکه ظرف یکی دو روز آینده پاسخنامه آزمون وکالت ۹۵ اعلام خواهد شد، گفت: سعی بر این است که نتایج آزمون در ۵ دی ماه منتشر شود.

ادامه مطلب

اطلاعیه نتایج آزمون سنجش شخصیت

1395/09/30

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان منصب قضاء که از تاریخ  95/7/3  لغایت  95/9/20  در مصاحبه حضوری آزمون سنجش شخصیت شرکت کرده اند می رساند نتایج حاصله به شرح پیوست اعلام میگردد .

ضمناً داوطلبانی که امتیاز لازم را در این مرحله کسب نکرده اند می توانند تقاضای تجدید مصاحبه و اعتراض خود را حضوراً و یا از طریق فکس به شماره  88199517  جهت بررسی در کمیته ارسال نمایند.دانلود فایل نتایج بدوی

ادامه مطلب

متن منشور حقوق شهروندی جمهوری اسلامی ایران

1395/09/29

با امضای رییس دولت یازدهم متن منشور حقوق شهروندی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ادامه مطلب

اعلام نتایج آزمون قضاوت داوطلبان حوزوی – سال 1395

1395/09/28

مرکز آموزش منابع انسانی قوه قضاییه طی اطلاعیه ای اعلام کرد؛

قابل دسترسی بودن  کارنامه آزمون مذکور از تاریخ 95/9/25 از طریق سایت معاونت منابع انسانی قوه قضائیه (سامانه آزمون داوطلبان حوزوی) 

پذیرفته شدگان این مرحله، از روز شنبه مورخ 95/10/18 در مصاحبه علمی شفاهی که در شهر مقدس قم برگزار می¬شود، شرکت خواهند نمود. 

زمان دقیق مصاحبه علمی پذیرفته شدگان، از طریق تماس تلفنی به ایشان ابلاغ خواهد شد.

ادامه مطلب

اطلاعیه اعلام نتایج و انتشار کارنامه آزمون قضاوت داوطلبان حوزوی – سال 1395

1395/09/25

به اطلاع عموم داوطلبان آزمون قضاوت داوطلبان حوزوی- سال 1395 می­رساند، کارنامه آزمون مذکور از روز پنجشنبه مورخ 95/9/25 ازطریق سایت معاونت منابع انسانی قوه قضائیه (سامانه آزمون داوطلبان حوزوی) در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

لازم بذکر است داوطلبانی که فیش واریزی هزینه آزمون را در جلسه آزمون، تحویل نداده­اند، قادر به مشاهده و دریافت کارنامه نخواهند بود و در صورت قبولی، به مصاحبه علمی دعوت نخواهند شد.

پذیرفته شدگان این مرحله، از روز شنبه مورخ 95/10/18 در مصاحبه علمی شفاهی که در شهر مقدس قم برگزار می­شود، شرکت خواهند نمود. زمان دقیق مصاحبه علمی پذیرفته شدگان، از طریق تماس تلفنی به ایشان ابلاغ خواهد شد.

 

جزئیات برگزاری مصاحبه علمی پذیرفته شدگان:

* زمان: شروع مصاحبه­ها از تاریخ 95/10/18 خواهد بود و زمان دقیق مصاحبه علمی هر داوطلب از طریق تماس تلفنی به وی ابلاغ خواهد شد.

* مکان (نشانی): قم، بلوار 15 خرداد، بعد از پمپ بنزین، نبش خیابان سعدی، مرکز آموزش قوه قضائیه، طبقه سوم

* مواد و منابع مصاحبه علمی :

1. متون فقه: مکاسب (بخش بیع)

2. اصول فقه: کفایه الاصول (از ابتدا تا پایان المقصد الخامس)

* مدارک لازم برای تشکیل پرونده و شرکت در مصاحبه علمی:

داوطلبان می­بایست در روز مقرر برای مصاحبه علمی مدارک زیر را به همراه داشته باشند و الا از شرکت در مصاحبه منع خواهند شد.

1. یک قطعه عکس 4*3 رنگی جدید

2. اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه

3. اصل و تصویر کارت ملی

4. مدارک تحصیلی ( سطح 2 یا کارشناسی و بالاتر )

5. کارنامه آزمون تشریحی

تذکر مهم : تمامی مدارک می­بایست در سایز A4 تهیه و تحویل شود.

ادامه مطلب

جذب 800 قاضی در انتظار تصویب مجلس / نتایج آزمون تشریحی قضاوت بهمن ماه اعلام می شود

1395/09/24

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی در حاشیه افتتاح  نمایشگاه مرکز انتشارات و مطبوعات قوه قضاییه در خصوص جذب قضات در برنامه ششم توسعه گفت: ما جذب 800 نفر قاضی را مدنظر داریم  که امیدواریم مجلس موضوع را تصویب کرده و اعتبارات لازم تخصیص دهند. 


وی درباره اینکه آیا از برنامه جذب قضات عقب هستید یا خیر ؟ گفت: خیر. عقب نیستیم و در برنامه پنجم که چهار سال آنرا انجام دادیم شاید 400 نفر کمتر از برنامه مدنظر بودیم یعنی به ازای 4هزار نفر 3600 نفر جذب کردیم.

امینی درباره اینکه  برنامه جذب قضات در برنامه ششم توسعه چگونه است گفت: هر انچه که مجلس تصویب کند ما دنبال می کنیم. 

وی درباره اینکه نتایج آزمون تشریحی قضاوت که قرار است در دی ماه برگزار شود چه زمانی اعلام می شود؟ گفت: نتایج آزمون در بهمن ماه اعلام می شود.

امینی درباره اینکه آیا در آزمون امسال قضاوت اعتراضی داشته اید؟ گفت: اعتراضی واصل نشده است.
 
امینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در برنامه ششم اولویت با جذب عمومی قضات است یا جذب تخصصی؟ بیان کرد: اولویت های ما کیفی است و کاری به اینکه نحوه جذب چگونه است نداریم زیرا کیفیت برای ما مهم است.

وی افزود: زمانی که نیازها را بررسی می کنیم ممکن است براساس آن نیازها جذب هایی داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین امینی همچنین دررابطه با منابع بودجه پژوهشگاه قوه قضاییه گفت: بودجه پژوهشگاه در ردیف بودجه های عمومی کشور قرار دارد که اکنون سه سال است که آن بودجه از ردیف بودجه های عمومی کشور تامین می شود. 

معاون منابع انسانی قوه قضاییه درباره لایحه بودجه سال 96 نیز گفت: طبیعتا نسبت به این بودجه رضایت نداریم و انتظارات بیشتری با توجه به قانون آیین دادرسی جدید داشتیم اما به دلیل اینکه محدودیت در کل کشور است این محدودیت را می پذیریم.

ادامه مطلب

یکصد و پنجمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه فردا برگزار می شود

1395/09/20

ﺑﻪ ﮔﺰارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه به نقل از دفتر سخنگوی قوه قضاییه، ﻧﺸﺴﺖ ﺧﺒﺮي ﺳﺨﻨﮕﻮي قوه ﻗﻀﺎییه با حضور نمایندگان رسانه های داخلی یکشنبه 95/09/21 ﺳﺎﻋﺖ 13 و 30 دقیقه در ﻣﺤﻞ دﻓﺘﺮ ﺳﺨﻨﮕﻮي قوه ﻗﻀﺎییه ﺑﺮﮔﺰار ﻣﯽ شود.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه به سوالات خبرنگاران در زمینه موضوعات قضایی پاسخ خواهد داد.

ادامه مطلب

مرجع تجدید نظر قرارهای موضوع ماده 273 قانون آیین دادرسی کیفری در هیأت عمومی دیوان عالی کشور تعیین شد

1395/09/16

گزارش حاکی از اختلاف نظر بین شعب هفتم و چهل و هفتم دیوان عالی کشور در خصوص مرجع رسیدگی به اعتراض شاکی نسبت به تصمیم دادگاه در تایید قرار منع تعقیب صادره از دادسرا در خصوص موضوعات بندهای الف تا ت ماده 302 قانون آیین دادرسی کیفری قرائت شد.

ادامه مطلب

اطلاعیه شروع دوره 196 کارآموزی قضایی تهران

1395/09/15

از داوطلبان محترم تصدی امر قضاء که برای شرکت در دوره 196 کارآموزی قضایی مرکز آموزش تهران فراخوان شده اند تقاضا می شود در روز شنبه مورخ 95/09/20 از ساعت 9 صبح جهت تشکیل پرونده و شرکت در جلسه توجیهی به آدرس خیابان شریعتی، روبروی خیابان پلیس، جنب آتش نشانی، کوچه شهید احمدیان، بن بست آزادگان مراجعه نمایند. مدارک لازم جهت ثبت نام به شرح ذیل می باشد:

-   6 قطعه عکس 4*3 رنگی جدید

-   تصویرتمام صفحات شناسنامه خود و همسر (2 سری)

-   تصویر کارت ملی خود و همسر(2 سری)

-   تصویرگذرنامه خود و همسر (2 سری)

-   تصویر آخرین مدرک تحصیلی (2 سری)

-   تصویر کارت پایان خدمت (2 سری)

-   تصویر گواهی نامه آموزش های ICDL  (مهارتهای 1 ، 2 و 7)

تذکر :

1.  کلاس های آموزشی دوره از ساعت 8 صبح یکشنبه مورخ 95/09/21 مطابق با برنامه ای که در جلسه توجیهی ارائه می گردد تشکیل خواهد شد.

2. 
عدم حضور در تاریخ یاد شده به منزله غیبت و انصراف از شرکت در دوره کارآموزی قضایی تلقی می شود.

3. 
با توجه به فشردگی آموزش ها و میسر نبودن مراجعه به محل سکونت تا قبل از پایان هفته، شایسته است کارآموزان متقاضی اسکان در خوابگاه، وسایل شخصی ضروری را همراه داشته باشند.

4.  داشتن شماره حساب سیبای بانک ملی در زمان ثبت نام الزامی می باشد.


دانلود اسامی پذیرفته شده

ادامه مطلب

قانون اساسی کشور آلمان

1395/09/03

قانون اساسی کشور آلمان

ادامه مطلب


1 2 3 4 5