وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

جزئیات آزمون وکالت 96

1396/06/09

به نقل از مهر، بهمن کشاورز در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص آزمون وکالت امسال گفت: از دوم مهر لغایت سیزدهم مهر ماه ثبت نام از داوطلبان انجام می شود. استان ایلام هم با توجه به اینکه مستقل شده است، آزمون مستقل خواهد داشت.

ادامه مطلب

نتایج آزمون قضاوت ویژه داوطلبان حوزوی سال 1396 اعلام شد

1396/06/06

بدین‌وسیله به اطلاع عموم داوطلبان آزمون قضاوت حوزویان سال 1396 می‌رساند، نتایج آزمون مذکور اعلام شد. بر این اساس داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه آزمون داوطلبان حوزوی در سایت معاونت منابع انسانی به نشانی www.qazahrm.ir نسبت به مشاهده و دریافت کارنامه خود اقدام نمایند.
شایان ذکر است جزئیات مرحله مصاحبه علمی پذیرفته شدگان از جمله زمان و مکان برگزاری جلسه مصاحبه علمی، ذیل کارنامه ایشان درج شده است. لذا لازم است مفاد کارنامه به دقت مطالعه شود.

ادامه مطلب

ثبت نام اینترنتی قبول شده های تکمیل ظرفیت آزمون ورودی کارآموزی سال 1395 کانون وکلای دادگستری مرکز

1396/06/05

ثبت نام اینترنتی قبول شده های تکمیل ظرفیت آزمون ورودی کارآموزی سال 1395 کانون وکلای دادگستری مرکز

ادامه مطلب

ظرفیت پذیرش آزمون کارآموزی وکالت سال ۹۶ کانون وکلای آذربایجان غربی

1396/06/01

به نقل از روابط‌ عمومی کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی، پیرو جلسه مورخ ۹۶/۵/۱۴ کمیته تعیین ظرفیت، متشکل از مدیر کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی، ریاست کانون و رئیس دادگاه انقلاب اسلامی با حضور اعضای هیات مدیره کانون در محل کانون وکلاء تشکیل گردید که پس از توضیحات جامع رئیس کانون وکلاء در خصوص عوامل تأثیرگذار در جلسه مذکور، النهایه تصمیم  کمیته تعیین ظرفیت برای سال جاری  بر ۶۰ نفر  اختصاص یافت.

ادامه مطلب

ضرایب آزمون وکالت 96

1396/05/26

دروس و ضرایب آزمون وکالت

نام درس

ضرایب

تعداد سوال

حقوق مدنی

3

20

آیین دادرسی مدنی

3

20

حقوق تجارت

2

20

حقوق جزا

2

20

آیین دادرسی کیفری

2

20

اصول فقه

1

20

ادامه مطلب

اعلام نتایج مرحله پنجم مصاحبه علمی داوطلبان دانشگاهی جذب عمومی سال 1395

1396/05/26

به اطلاع می‌رساند، نتایج مصاحبه علمی داوطلبان تصدی منصب قضاء که از تاریخ 96/4/24 لغایت 96/5/23 در آزمون مزبور شرکت کرده‌اند، به شرح جدول پیوست می‌باشد. لازم به ذکر است نتایج اعلامی قطعی است و تغییر نخواهد کرد.
همچنین نتایج مصاحبه علمی سایر داوطلبان به همین ترتیب در نوبت‌های بعدی اعلام و اطلاع‌رسانی خواهد شد.
قابل توجه داوطلبان پذیرفته شده در مصاحبه علمی؛ این دسته از داوطلبان حسب برنامه زمانی که به ایشان ابلاغ خواهد شد در آزمون شخصیت که به صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود شرکت خواهند نمود.ادامه مطلب

ظرفیت پذیرش آزمون کارآموزی وکالت سال ۹۶ کانون وکلای یزد

1396/05/25

به نقل از روابط‌ عمومی و امور بین الملل کانون وکلای دادگستری یزد، جلسه کمیسیون تبصره ذیل ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری در محل کانون وکلا با حضور ریاست محترم کل دادگستری استان و ریاست محترم شعبه اول دادگاه انقلاب استان در روز سه شنبه مورخ ١٣٩۶/۰۵/٢۴ تشکیل و بعد از بحث و بررسی مقرر شد کانون وکلای دادگستری استان یزد از طریق آزمون ورودی با درج آگهی در جراید نسبت به پذیرش تعداد ٨۵ نفر کارآموز وکالت برای سال ١٣٩۶ اقدام نماید.

ادامه مطلب

اطلاعیه اسامی پذیرفته شدگان و زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت های آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1395

1396/05/21

ضمن عرض تبریک به قبول شده های تکمیل ظرفیت آزمون ورودی کارآموزی وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز سال 1395 توجه شما را به نکات ذیل جلب می نماید:

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت های آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1395 از تاریخ 96/6/4 لغایت 96/6/8 به صورت اینترنتی از طریق سایت کانون خواهد بود.

ادامه مطلب

تفکیک پذیرش کارآموز در سه استان خراسان در آزمون وکالت سال ۹۶

1396/05/09

به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی، مطابق تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت،تعیین تعداد کارآموزان وکالت برای هر کانون بر عهده کمیسیونی متشکل از رییس کل دادگستری استان، رییس شعبه اول دادگاه انقلاب و‌رییس کانون وکلای مربوط می‌باشد که به دعوت رییس کانون وکلای هر کانون، حداقل یکبار در سال تشکیل و اتخاذ تصمیم می‌نماید.

ادامه مطلب

ظرفیت پذیرش آزمون کارآموزی وکالت سال ۹۶ کانون وکلای خوزستان

1396/05/09

نوال نزاری رئیس کانون وکلای دادگستری استان خوزستان در مصاحبه با پایگاه اینترنتی این کانون اعلام نمودند :در تاریخ 1396/04/31 جلسه با موضوع
کمیسیون ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری مصوب 1376 با حضور ریاست کل دادگستری استان خوزستان ،رئیس دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان اهواز،رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب مرکز استان خوزستان و رئیس کانون وکلای دادگستری استان خوزستان در خصوص تعیین ظریفت پذیرش کارآموز در آزمون سال 1396 کانون وکلای کشور تشکیل و پس از بررسی آمار و اطلاعات مستخرجه به شرح ذیل اتخاد تصمیم نموده :

ادامه مطلب

ظرفیت پذیرش آزمون کارآموزی وکالت سال ۹۶ کانون وکلای خراسان

1396/05/08

وکیل حسن حسن زاده عضو علی البدل هیات مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان در گفتگو با پایگاه خبری اختبار از تعیین ۱۰۵ نفر به عنوان ظرفیت پذیرش کارآموز از طریق آزمون وکالت ۹۶ در این کانون خبر داد و افزود امسال پذیرش کارآموز به تفکیک در سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی انجام خواهد شد که ظرفیت اختصاص یافته به هر یک از این سه استان در آینده اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که ظرفیت پذیرش کارآموز از طریق آزمون وکالت سال گذشته در استان های خراسان نیز به همین میزان ۱۰۵ نفر بود.

ادامه مطلب

برگزاری آزمون انتخاب دفتریاری سال 1396

1396/05/07

با عنایت به اینکه آزمون کتبی دفتریاری در روز جمعه مورخ 1396/6/3 برگزار خواهد شد لذا آن عده از دفاتر اسناد رسمی که فاقد دفتریار اول می باشند و تا کنون نسبت به معرفی دفتریار واجد شرایط اقدام ننموده اند و نیز دفاتری که تمایل به داشتن دفتریار دوم دارند، لازم است حداکثر تا تاریخ 1396/5/19 فرد واجد شرایط قانونی را جهت شرکت در آزمون دفتریاری از طریق ثبت محل معرفی نمایند. ضمناً تاریخ توزیع کارت ورود به جلسه آزمون و محل امتحان متعاقباً از طریق سایت اینترنتی سازمان اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب

ظرفیت پذیرش آزمون کارآموزی وکالت سال ۹۶ کانون وکلای مازندران

1396/05/04

به موجب مصوبه مورخ 10/4/96 کمیسیون تبصره ذیل ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب 19/1/1376 سهمیه کارآموزان وکالت کانون وکلای دادگستری مازندران برای سال 1396 تعداد 60 نفر تعیین و مراتب به اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری نیز اعلام گردید.

ادامه مطلب

ظرفیت پذیرش آزمون کارآموزی وکالت سال ۹۶ کانون وکلای همدان

1396/05/04

در تاریخ 96/4/31 جلسه کمیسیون ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت با حضور ریاست محترم کانون وکلای دادگستری استان و همچنین ریاست محترم دادگستری کل استان بهمراه ریاست محترم دادگاه انقلاب اسلامی همدان تشکیل و مقرر گردید برای آزمون کارآموزی وکالت سالجاری تعداد 50 نفر از شرکت کنندگان که دارای شرایط قانونی باشند پذیرفته شوند شایان ذکر است بر اساس تصمیم هیات مدیره محترم کانون برای آزمون امسال شهرهای محل اشتغال مندرج در پروانه وکالت به غیر از مرکز استان(همدان) تعیین و اینکه انجام کارآموزی پذیرفته شدگان نیز صرفا درشهر تعیینی خواهد بود .

ادامه مطلب

برگزاری همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران

1396/05/01

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران از برگزاری همایش هیات عمومی اتحادیه طی روزهای چهارم و پنجم مرداد ماه جاری خبر داد.

ادامه مطلب


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12