وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

30 میلیون نفر از جمعیت کشور به طور مستقیم به محاکم قضایی مراجعه می‌کنند.

1396/12/13

رئیس اتاق فکر دومین همایش «چکش زرین عدالت» گفت: حداقل 30 میلیون نفر از جمعیت کشور به طور مستقیم به محاکم قضایی مراجعه می‌کنند.

ادامه مطلب

بايد بدون نگاه به حقوق غربي در مسير ترويج حقوق اسلامي تلاش کنيم.

1396/12/13

معاون حقوقي مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: بايد بدون نگاه به حقوق غربي که اشکالات زيادي در آن وجود دارد به حقوق اسلامي که دستاوردهاي زيادي هم داشته است توجه کنيم و در مسير ترويج آن‌ تلاش کنيم.

ادامه مطلب

دومین همایش تقدیر از افتخار آفرینان عرصه عدالت، با اهدای چکش زرین عدالت به دکتر حسین میر محمد صادقی به عنوان حقوقدان برتر سال ۱۳۹۶ ،برگزار شد.

1396/12/13دومین همایش تقدیر از افتخار آفرینان عرصه عدالت، با اهدای چکش زرین، به دکتر حسین میر محمد صادقی که معاون حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده دارد، و تجلیل از پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۱۳۹۶ برگزار شد.

ادامه مطلب

انتشار پوسترهای مقابله با آزار و اذیت خیابانی زنان در ایران

1396/12/08

 عکس هایی که در این مورد شهین دخت مولاوردی، دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی در حساب توییتری اش منتشر کرده است.

ادامه مطلب

اسامی داوطلبین منصب قضا جهت تشکیل پرونده گزینشی ۰۹/۱۲/ ۹۶ در تاریخ اعلام شد.

1396/12/08

اسامی داوطلبین منصب قضا که جهت تشکیل پرونده گزینشی می بایست در تاریخ  ۰۹/۱۲/ ۹۶  همراه به مدارک اعلام در قسمت فرم ها «داوطلبین غیر روحانی » به ساختمان شماره 3 قوه قضائیه (منابع انسانی) مراجعه نمایند. 

                                                                        

ادامه مطلب

اخذ عوارض از تمدید پروانه ساختمان ممنوع شد.

1396/12/07

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه شورای اسلامی شهر یزد، در خصوص دریافت عوارض تمدید پروانه ساختمان را باطل کرد.

ادامه مطلب

سرانجام بی سرانجام «لایحه جامع وکالت»/ هیچ کس از ایجاد مانع در مسیر کار وکالت سودی نمی برد.

1396/12/07

آملی لاریجانی با تاکید بر ضرورت کمک به وکلا در دستگاه قضایی، تصریح کرد: هیچ کس از ایجاد مانع در مسیر کار وکالت سودی نمی برد. این موضوع هم که برخی شایع کرده اند رئیس قوه قضاییه نظر مساعدی نسبت به وکالت و وکلا ندارد کاملاً نادرست است زیرا وکالت یک امر سلیقه ای و شخصی نیست 

ادامه مطلب

تا زمانی که بازار کار وکالت درست نشود، جذب حداکثری متقاضیان شغل وکالت باعث کاهش بیکاری نخواهد شد.

1396/12/07

مسئولان برای حل مشکل بیکاری، دم‌دستی‌ترین کار ممکن را انتخاب می‌کنند. در تمام دنیا نسبت به مشاغل وکالت و پزشکی حساسیت بالایی وجود دارد اما متاسفانه این حالت در کشور ما حاکم نیست. بخش مهمی از بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته حقوق به سیاست‌های نادرست آموزش عالی کشور بازمی‌گردد

ادامه مطلب

اصلاح مجازات‌های قانون شکار و صید پس از ۲۱ سال

1396/12/07

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست گفت: به منظور برخورد کارآمد با متخلفان و مجرمان، جرایم نقدی موضوع مواد ۱۰ تا ۱۳ قانون شکار و صید اصلاح و بازنگری شد.

ادامه مطلب

استقلال وکیل؛ شرط دادرسی عادلانه

1396/12/07

به مناسبت هفتم اسفند روز وکیل؛ دکتر امیر حسین آبادی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز اظهار کرد: 


ادامه مطلب

حذف لهجه معلمان؛چالش جدید آموزش و پرورش

1396/12/06

مخالفان یک بند از شیوه نامه جدید آموزش پرورش برای استخدام معلم از وزیر توضیح می خواهند شیوه نامه جدید وزارت آموزش و پرورش برای استخدام معلمین دارای بندهای بسیاری است اما نه لوپوس اریتماتو سیستمیک ونه میکوزیس فونگوئید به اندازه بندی که چهاربند به عنوان رییس منابع انسانی وزارت امروزش و پرورش برای عدم احراز صلاحیت یک فرد برای معلم شدن ابلاغ کرد سرو صدا به راه نیداخت و آن چیزی نبود جز داشتن لهجه غلیظ. ایران کشوری با تنوع قومی است دارای چند زبان که در هر گوشه آن فارسی را با لهجه خاص آن منطقه صحبت می کنند ولی حالا با این بند حداقل باید معلم ها در لهجه خود تجدید نظر کنند.

ادامه مطلب

ورود به حرفه وکالت باید مختص جوانان و از طریق آزمون باشد/منکر لزوم اصلاح قوانین وکالت نیستم.

1396/12/06

رییس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، گفت: باید همه درها برای ورود به حرفه وکالت بسته شود و صرفاً مسیر ورود به حرفه وکالت از طریق آزمون آن‌هم برای جوانانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و کار دیگری ندارند بازبماند.

ادامه مطلب

تبدیل فارغ‌التحصیل حقوق به وکیل بی‌کار فساد به وجود می‌آورد/ دادن پروانه وکالت به معنی اشتغال زایی نیست

1396/12/06

رییس کانون وکلای گفت: آقایان می‌گویند ۱۵ میلیون پرونده در جریان است و برای آن‌ها وکیل به‌اندازه کافی وجود ندارد اما به این نکته توجه نمی‌کنند که بیشتر این پرونده‌ها بدون حضور وکیل رسیدگی می‌شود.

ادامه مطلب

سیدمحمد هاشمی: هماهنگی بین قضاوت و وکالت نادیده گرفته نشود.

1396/12/05

بین قضاوت و وکالت رابطه منطقی وجود دارد و نمی‌توانیم هماهنگی بین قضاوت و وکالت را نادیده بگیریم.

ادامه مطلب