وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال1399

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال1399

1399/06/06

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره‌ تاريخ‌ ثبت‌نام‌ و شركت در‌ هشتمين امتحان مشترک فراگير دستگاههاي اجرايي کشور‌ سال 1399به ‌اطلاع‌ همه متقاضيان‌ ثبت‌نام‌ و شركت‌ در هشتمين امتحان مشترک فراگير دستگاههاي اجرايي کشور سال 1399 مي‌رساند كه ثبت‌نام این آزمون در هفته سوم شهریوماه سال 1399 منحصراً از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني:  www.sanjesh.org  صورت مي‌پذيرد؛ لذا متقاضیان مي‌توانند در مهلت مقرر براي شركت در آزمون مذکور ثبت‌نام نمايند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام در هشتمين امتحان مشترک فراگير دستگاههاي اجرايي کشور سال 1399 همزمان با شروع ثبت‌نام از طريق درگاه اطلاع رساني اين سازمان قابل دسترس خواهد بود.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

 

انتشار دفترچه آزمون استخدامی تا 10 شهریور

دکتر سید صدرالدین صدری نوش‌آبادی، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور صبح امروز به مناسبت روز کارمند در برنامه ایران امروز رادیو سراسری ایران حضور یافت و به سوالات شنوندگان این رادیو پاسخ داد.

به گزارش شناسنامه قانون، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به هشتمین دوره آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی، گفت: ان‌شاءالله در چند روز آینده و تا قبل از ۱۰ شهریورماه، آگهی هشتمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی منتشر خواهد شد و بر مبنای این آگهی، حدود ۴۵ هزار نفر در صورت قبولی در آزمون و طی‌کردن مراحل بعدی، به دستگاه‌های اجرایی ورود خواهند کرد. مجری این آزمون سازمان سنجش است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشخص‌شده، آن را برگزار می‌کند. البته این آزمون به دلیل مشخص‌نبودن زمان برگزاری کنکور سراسری به تعویق افتاد و بر خلاف رویه عادی این آزمون که سالی دو بار برگزار می‌شود، به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا، این اولین آزمون استخدامی سال جاری است.

وی افزود: در دولت دو دسته شغل وجود دارد، یک دسته شغل‌های تصدی‌ دولت و یک دسته نیز شغل‌های حاکمیتی دولت؛ در حوزه مشاغل تصدی، به ازای سه نفر خروجی، یک نفر ورودی داریم، اما در مشاغل حاکمیتی چنین قاعده‌ای وجود ندارد و باتوجه به نیاز دولت، می‌توان مجوزهای لازم را برای دستگاه‌های اجرایی صادر کرد.

دکتر صدری همچنین تأکید کرد آزمون استخدامی صرفاً مختص دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری است و شرکت‌های همچون شرکت نفت و سایر دستگاه‌های غیرمشمول که قانون خاص خود را دارند، از طریق آزمون‌های استخدامی فراگیر نسبت به جذب نیرو اقدام نمی‌کنند و معمولاً بر اساس نیازهایی که دارند افراد را استخدام می‌کنند و نه براساس تعداد متقاضیان.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که قبولی در آزمون استخدامی به معنی استخدام در دستگاه‌ها نیست، اظهار داشت: بعد از قبولی در آزمون، مرحله گزینش است که در این مرحله، صلاحیت‌های اخلاقی و سیاسی افراد بررسی می‌شود و اگر این صلاحیت‌ها احراز شود، افراد به دستگاه‌های اجرایی ورود می‌کنند.جایزه ویژه حقوق دادن برتر