وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

فهرست شهرهای با احتمال قبولی بالاتر برای داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

1399/04/20

مرکز وکلای قوه قضاییه با صدور اطلاعیه ای فهرست ۹۰ شهر را که احتمال پذیرفته شدن داوطلبان آزمون سال ۹۸ این مرکز در آنها بیشتر است، منتشر کرد. انتشار این فهرست برای کمک به داوطلبانی است که در انتخاب شهر اولیه نتوانسته‌اند در هیچ کدام از ۲۰ حوزه قضایی منتخب خود پذیرفته شوند.

در این اطلاعیه به داوطلبان توصیه شده است:

۱. صرفاً داوطلبانی که در هیچ‌یک از انتخاب‌های خود پذیرفته نشده اند این حوزه ها را انتخاب کنند.

٢ به امکان سکونت و اشتغال خود توجه کنید زیرا به طور کلی امکان انتقال برای ورودی های ٩٨ وجود ندارد.

مهلت ویرایش حوزه‌های قضایی برای داوطلبان سهمیه آزاد تا ساعت ۱۸ روز پنجشنبه ۱۹ تیر ادامه دارد و هر داوطلب می‌تواند ۲ استان را انتخاب کند تا در صورت عدم قبولی در انتخاب‌های شخصی، مرکز بنا به نمره کسب شده در این ۲ استان، نسبت به تعیین حوزه قضایی (در صورت وجود ظرفیت) اقدام کند.

ادامه مطلب

جزییات مصاحبه علمی آزمون قضاوت سازمان قضایی نیروهای مسلح

1399/04/17

معاونت منابع انسانی قوه قضائیه در اطلاعیه‌ای، زمان مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دانشگاهی واجد شرایط جذب داوطلبان تصدی امر قضا در سازمان قضایی نیروهای مسلح را اعلام کرد. مرحله تستی این آزمون روز ۶ دی ۱۳۹۸ برگزار شده و نتایج آن در بهمن ماه اعلام شده بود.

 در اطلاعیه سازمان قضایی نیروهای مسلح آمده است:

داوطلبان پذیرفته شده دانشگاهی در مرحله اول (آزمون تستی) که واجد شرایط می‌باشند به مصاحبه علمی دعوت خواهند شد و مصاحبه علمی‌شفاهی پذیرفته‌شدگان دانشگاهی از روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه آغاز می‌گردد.

زمان دقیق مصاحبه علمی هر داوطلب طی تماس تلفنی ابلاغ خواهد شد. زمان مصاحبه علمی یکبار تعیین و ابلاغ می‌گردد و امکان تغییر آن وجود ندارد. عدم پاسخگویی به تلفن همراه در دو نوبت به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه علمی است.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده در روز مصاحبه علمی:
۱. اصل و تصویر کارت ملی
۲. اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن
۳. تصویر مدارک تحصیلی (کارشناسی یا سطح ۲ و بالاتر)
۴. تصویر کارنامه تستی
۵. گواهی سابقه خدمت بر اساس مندرجات اطلاعیه آزمون (حداقل ۵ سال و حداکثر ۱۶ سال سابقه خدمت)
۶. یک قطعه عکس ۳*۴ پرسنلی جدید

تذکر ۱: همه مدارک می‌بایست در قطع A4 تهیه و تحویل شوند.

تذکر ۲: در صورت نقص مدارک در روز مصاحبه علمی از تشکیل پرونده ممانعت به عمل خواهد آمد و داوطلب حق شرکت در مصاحبه علمی را نخواهد داشت.
نشانی محل‌های‌ مصاحبه:

ادامه مطلب

جزییات جذب و نحوه رسیدگی به اعتراض داوطلبان مرحله مصاحبه آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۸

1399/04/17

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه، شب گذشته در گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی (لایو) درباره فرایند جذب پذیرفته‌شدگان مرحله مصاحبه آزمون سال ۹۸ این مرکز و نحوه بررسی اعتراضات احتمالی، توضیحاتی را ارائه داد. به گفته بهادری جهرمی، در شرایطی امکان انجام مجدد مصاحبه داوطلبان نیز وجود خواهد داشت.

به گزارش اختبار، او در این لایو تست‌زدن را نیمی از توانمندی و استعداد لازم برای داوطلبان دانست و گفت: در مرحله دوم قدرت بیان و روش استدلال و توانمندی های شخصیتی فرد و سایر شرایط قانونی احراز می شود. مجموع این دو نمره، نمره داوطلب را مشخص خواهد کرد.  در آزمون سال ۹۸ هیچ داوطلبی را نداشتیم که نمره کامل تستی را کسب کرده باشد و بالاترین نمرات، حدود ۸۰ از ۱۰۰ بود. کسی که در مرحله تستی ۸ از ۱۰ را کسب کرده باشد، اگر حتی دو نمره در مصاحبه بگیرد، قبول محسوب می شود. به‌عبارت دیگر، کسی که جمع نمراتش در مصاحبه و تست ۱۰ شده باشد قبول است.

فرایند رسیدگی به اعتراضات

بهادری جهرمی درباره رسیدگی به اعتراضات داوطلبان مرحله مصاحبه گفت: همانگونه که در مرحله کتبی اعتراضات را پذیرفتیم، در مرحله شفاهی نیز به اعتراضات رسیدگی خواهیم کرد. در مرحله تستی هم دانشگاه پیام نور اعتراضات را بررسی کرد و هم یک سامانه در مرکز فعال کردیم که هر داوطلب می‌توانست تک‌تک تست‌هایش را مشاهده کند. امکان رسیدگی حضوری هم وجود دارد. از ۱۰۷هزار نفر، ۸۰ نفر خواستند حضوری پاسخنامه های خود راببینند. مبلغ اعتراض حضوری ۵۰ هزار تومان [برای هر درس] بود که در صورت احراز تصحیح نادرست تست و صحت ادعای داوطلب، مبلغ اخذ شده به او مسترد می‌شد.  هزار نفر نیز از طریق سایت به طور رایگان پاسخنامه تفصیلی خود را مشاهده کردند.

مشابه همین روند برای آزمون شفاهی نیز پیش‌بینی خواهد شد؛ حدود یک‌سوم داوطلبان امتیاز لازم را در این مرحله کسب نکردند. با اینکه در آزمون شفاهی سخت گرفتیم، اما بیش از تخمین خودمان قبولی داشتیم. داوطلبان با مشاهده کارنامه متوجه خواهند شد که نمرات آزمون شفاهی آنان از تستی آنان بهتر بوده است.

برای بررسی اعتراضات، فایل صوتی مصاحبه بررسی خواهد شد. درخصوص مصاحبه‌هایی که ضبط نشده اند، چنانچه داوطلب حداقل نمره ۵ از ۱۰ را در آزمون تستی کسب کرده باشد،‌ امکان برگزاری مجدد جلسه مصاحبه وجود دارد.

کسی که اعتراض کند و اعتراضش پذیرفته شود، در همان حوزه انتخابی خود پذیرش خواهد شد.

جزییات بیشتر درباره فرایند اعتراض مردود شدگان مصاحبه به زودی اعلام خواهد شد.

کارنامه انتخاب حوزه قضایی، هدیه‌ای به داوطلبان بود


ادامه مطلب

ظرفیت کانون گیلان در آزمون وکالت ۹۹

1399/04/16

ظرفیت کانون وکلای دادگستری گیلان برای جذب کارآموز وکالت در آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ بدون تغییر نسبت به سال قبل، ۹۰ نفر تعیین شد.
به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گیلان، جلسه تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری، با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رییس کل دادگستری استان گیلان، درویش‌گفتار رییس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی رشت و دکتر محمدرضا نظری‌نژاد رئیس کانون وکلای دادگستری گیلان برگزار شد.


ادامه مطلب

انتشار کارنامه پذیرفته شدگان مصاحبه آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۸

1399/04/16

رتبه‌های داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در حوزه‌های قضایی انتخابی خود، از شب گذشته (۱۵ تیر) اعلام شد.

بر اساس جدول زمانی اعلام شده از سوی کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضاییه، رتبه‌های داوطلبان در حوزه‌های قضایی مشخص شد و داوطلبان از ۱۷ تیر امکان ویرایش نهایی را خواهند داشت.

برای ورود به سامانه مصاحبه و مشاهده نتیجه انتخاب حوزه قضایی کلیک کنید

پس از انجام ویرایش نهایی، ساعت ۱۸ روز ۱۸ تیر، کارنامه نهایی برای داوطلبان صادر خواهد شد. سامانه ثبت اعتراض به نتیجه مرحله مصاحبه نیز از ۱۹ تا ۲۱ تیر فعال می‌شود تا کسانی که نسبت به نتیجه مصاحبه خود معترض هستند امکان ثبت این اعتراض را پیدا کنند.

ادامه مطلب

ابهام در شیوه تعیین حوزه قضایی داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۸

1399/04/16

با انتشار نتایج انتخاب حوزه قضایی داوطلبان آزمون سال ۹۸ مرکز وکلای قوه قضاییه، بعضی داوطلبان این آزمون نسبت به این نتایج ابراز نگرانی می‌کنند. نگرانی و گلایه‌های این داوطلبان عمدتاً درباره قبول نشدن در هیچ‌کدام از حوزه‌های قضایی مورد انتخاب خود است. بعضی نیز اعلام می‌کنند که رتبه‌ای در کارنامه آنها درج نشده و ستون تعیین رتبه سفید است، اشکالی که به‌نظر می‌رسد ناشی از ایرادی در سامانه اعلام نتایج باشد و در آینده نزدیک برطرف شود.
ادامه مطلب

نکات مهم مراحل گزینش و تایید صلاحیت داوطلبان آزمون قضاوت

1399/04/16

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه برای سهولت در گزینش داوطلبان آزمون قضاوت، نکات مهم مراحل گزینش قضایی و تایید صلاحیت و محورهای تایید صلاحیت را اعلام کرد و از داوطلبان خواست قبل از ثبت‌نام به این مراحل توجه کنند. بر این اساس، مراحل گزینش در قوه قضاییه حداقل ۶ ماه طول می کشد و تا زمان پایان این مرحله داوطلبان نمی‌توانند خود را به عنوان قبول شده‌ی نهایی در نظر بگیرند.ادامه مطلب

مهلت اعتراض به نتایج مرحله مصاحبه آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۱۳۹۸

1399/04/15

مرکز وکلای قوه قضاییه از انتشار کارنامه نهایی داوطلبان آزمون سال ۱۳۹۸ در روز ۱۸ تیر و فعال شدن سامانه اعتراض به نتایج مرحله مصاحبه شفاهی در روز ۱۹ تیر خبر داد.ادامه مطلب

ثبت نام آزمون جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء

1399/04/11

 شروع ثبت نام آزمون جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1399 – 11 تیر 99

ادامه مطلب

تکمیل ظرفیت آزمون وکالت ۹۸ کانون وکلای دادگستری مرکز

1399/04/04

اطلاعیه تکمیل ظرفیت آزمون وکالت ۹۸ کانون وکلای دادگستری مرکز

ادامه مطلب

اطلاعیه جذب اختصاصی آزمون قضاوت ۱۳۹۹

1399/04/01

اطلاعیه جذب اختصاصی آزمون قضاوت ۱۳۹۹منتشر شد
اعلام لیست بیماری های مانع استخدام قضات

 معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در اطلاعیه‌ای شرایط جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

بر این اساس سامانه ثبت‌نام اینترنتی جذب اختصاصی، از روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۴/۱۰ بر روی سایت معاونت منابع انسانی قوه قضائیه ( به نشانی: www.qazahrm.ir)  قرار خواهد گرفت. لذا از کلیه داوطلبان واجد شرایط و علاقمند به شرکت در آزمون مذکور، دعوت به عمل می‌آید، ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط  ثبت‌نام، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

داوطلبان، می‌بایست با مراجعه به سامانه مذکور و پرداخت هزینه ثبت‌نام به مبلغ ۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال بصورت اینترنتی، نسبت به تکمیل مراحل ثبت‌نامی اقدام و در پایان، کد رهگیری ثبت‌نام را دریافت و نزد خود نگهداری نمایند. فرایند ثبت‌نام، تا قبل از دریافت کد رهگیری ناقص و بلااثر است. لازم به ذکر است وجه پرداختی به عنوان هزینه ثبت‌نام، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد و لذا لازم است داوطلبان در ثبت نام و پرداخت هزینه دقت لازم به عمل آورند.

تذکر مهم: داوطلبانی که سابقه قبولی در مصاحبه علمی آزمون‌های گذشته (اعم از جذب عمومی، اختصاصی، مناطق محروم، شورای حل اختلاف و….) داشته باشند و پرونده ایشان در مراحل مختلف از جمله آزمون شخصیت، گزینش و کارآموزی در جریان باشد، حق ثبت‌نام و شرکت در این فرایند را نخواهند داشت و چنانچه داوطلبی برخلاف این مقرره اقدام نماید، ثبت‌نام وی کأن‌لم‌یکن تلقی می‌گردد و وجه پرداختی به هیچ عنوان به وی مسترد نخواهد شد.

مهلت ثبت‌نام از تاریخ شروع ثبت‌نام، روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۴/۱۰ به مدت ۲۰ روز خواهد بود و در روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۴/۳۱ پایان می پذیرد و این مهلت، تمدید نخواهد شد. تأکید می‌گردد ثبت‌نام، صرفاً به صورت اینترنتی و در مهلت مقرر صورت خواهد پذیرفت. (تذکر مهم: به داوطلبان اکیداً توصیه می‌شود ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی مهلت موکول نکنند.)

لازم به ذکر است، به ثبت‌نام‌های اشتباه ترتیب اثر داده نمی‌شود و هزینه پرداختی در این موارد، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. همچنین، چنانچه فقدان شرایط داوطلب در هر یک از مراحل استخدامی معلوم شود، روند پیگیری پرونده بلافاصله متوقف خواهد شد.

محدودیت پذیرش زنان:

با عنایت به نیازمندی دادگستری‌های سراسر کشور، پذیرش بانوان در این نوبت جذب اختصاصی با محدودیت‌هایی مواجه است. بر این اساس دادگستری‌های استان‌های تهران، مازندران، خراسان رضوی، اصفهان، یزد، قم، فارس و چهارمحال و بختیاری فاقد ظرفیت پذیرش برای بانوان هستند. همچنین دادگستری‌های مراکز استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان شمالی، سمنان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، هرمزگان و همدان مشمول این محدودیت هستند. سایر شهرستان‌های استان‌های اخیر و استان‌هایی که نام آنها ذکر نشده، منعی برای پذیرش بانوان ندارند. لذا لازم است بانوان متقاضی ثبت‌نام در سامانه جذب اختصاصی با عنایت به محدودیت‌های ذکرشده اقدام به ثبت‌نام نمایند. ضمناً قبولی ایشان در مرحله مصاحبه علمی به منزله پذیرش نهایی نمی باشد و شرایط داوطلبان در مراحل بعدی بررسی و افراد فاقد اولویت از روال کار خارج خواهند شد.


ادامه مطلب

آخرین مهلت ارائه کارت پایان خدمت یا معافی دائم در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۹

1399/03/31

پذیرش در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه سال ۹۹ درصورت ارائه کارت پایان خدمت یا معافی دائم

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضاییه آخرین مهلت ارائه کارت پایان خدمت یا معافی دائم برای داوطلبان آزمون سال ۱۳۹۹ این مرکز را پایان شهریور ۱۴۰۰ اعلام کرد.


ادامه مطلب

انتشار نتایج مصاحبه علمی آزمون قضاوت ۹۸

1399/03/28

نتایج مصاحبه شفاهی گروه دیگری از داوطلبان تصدی منصب قضا سال ۱۳۹۸ در آدرس http://jazb.qazahrm.ir  سایت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه قرار گرفت.

نتایج هر نوبت از مصاحبه‌ها، ده روز پس از انجام مصاحبه علمی از طریق این سامانه قابل مشاهده است.


ادامه مطلب

جزییات مصاحبه داوطلبان دانشگاهی آزمون قضاوت ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور

1399/03/11

جزییات مصاحبه داوطلبان دانشگاهی آزمون قضاوت ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور
(کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان)

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، زمان و مکان مصاحبه علمی داوطلبان دانشگاهی جذب تصدی امر قضا ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور (کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ) سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد.

بر اساس این اطلاعیه، مصاحبه علمی‌شفاهی پذیرفته‌شدگان دانشگاهی از نیمه دوم خرداد ماه آغاز می‌شود.

 زمان دقیق مصاحبه علمی هر داوطلب طی تماس تلفنی ابلاغ خواهد شد. همچنین زمان مصاحبه علمی یک بار تعیین و ابلاغ می‌گردد و امکان تغییر آن وجود ندارد. عدم پاسخگویی به تلفن همراه در دو نوبت به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه علمی است.

 مدارک لازم برای تشکیل پرونده در روز مصاحبه علمی:
۱. اصل و تصویر کارت ملی
۲. اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن
۳. اصل و تصویر مدارک تحصیلی
۴. تصویر کارنامه تستی (عکس‌دار)
۵. یک قطعه عکس ۳*۴ پرسنلی جدید


ادامه مطلب

جزییات مصاحبه داوطلبان آزمون قضاوت ۹۸ (دانشگاهیان سایر استان‌ها)

1399/02/30

زمان و مکان مصاحبه داوطلبان آزمون قضاوت ۹۸ (دانشگاهیان سایر استان‌ها)

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه جزییات مصاحبه داوطلبان تصدی منصب قضا (جذب عمومی دانشگاهیان به جز استان تهران و البرز) را اعلام کرد.

بر اساس اطلاعیه جدید این معاونت، مصاحبه علمی‌شفاهی پذیرفته‌شدگان مذکور از دهم خرداد ماه ۹۹ آغاز می‌گردد.

زمان دقیق مصاحبه علمی هر داوطلب طی تماس تلفنی ابلاغ خواهد شد. زمان مصاحبه علمی یکبار تعیین و ابلاغ می‌گردد و امکان تغییر آن وجود ندارد. عدم پاسخگویی به تلفن همراه در دو نوبت به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه علمی است.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده در روز مصاحبه علمی:
۱. اصل و تصویر کارت ملی
۲. اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن
۳. تصویر مدارک تحصیلی (کارشناسی یا سطح ۲ و بالاتر)
۴. گواهی اشتغال به تحصیل برای داوطلبان در حال تحصیل
۵. تصویر کارنامه تستی و تشریحی (عکسدار)
۶. تاییدیه معتبر ایثارگری برای ایثارگران (مخصوص پذیرفته‌شدگان در سهمیه ایثارگران)
۷. یک قطعه عکس ۳*۴ پرسنلی جدید

تذکر ۱: همه مدارک می‌بایست در قطع A۴ تهیه و تحویل شوند.

تذکر ۲: در صورت نقص مدارک در روز مصاحبه علمی از تشکیل پرونده ممانعت به عمل خواهد آمد و داوطلب حق شرکت در مصاحبه علمی را نخواهد داشت.


ادامه مطلب


1 2 3 4 5 6 7