وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

مصاحبه دوره دکتری تخصصی سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی

1399/07/16

نحوه برگزاری مصاحبه دوره دکتری تخصصی سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی

ادامه مطلب

شیوه برگزاری مصاحبه دکتری ۹۹ دانشگاه آزاد تغییر می‌کند

1399/07/10

در پی اختلال در سامانه دانشگاه آزاد اسلامی و لغو برخی مصاحبه‌های دکتری سال ۱۳۹۹ این دانشگاه اعلام کرد که شیوه برگزاری مصاحبه را تغییر خواهد داد و جزییات شیوه جدید به زودی اعلام می‌شود.

 بر اساس آنچه پیش‌تر اعلام شده بود، در مصاحبه‌های دکتری سال ۹۹ دانشگاه آزاد، داوطلب می‌بایست به یکی از واحدهای دانشگاه که در زمان انتخاب رشته تعیین کرده است، مراجعه کند و پس از احراز هویت، از طریق سامانه الکترونیکی با اساتید مصاحبه‌کننده گفتگو نماید. این شیوه قرار بود از روز شنبه ۵ مهر اجرایی شود اما با بروز اختلال در سامانه الکترونیکی، مصاحبه‌ها لغو گردید.


ادامه مطلب

لغو ۱۵۰۰ مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به دلیل اختلال در شبکه

1399/07/06

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد گفت: روز شنبه قرار بود ۱۵۰۰ مصاحبه دکتری تخصصی برگزار شود اما متاسفانه به دلیل اخلال در شبکه و مشکلات فنی، این مصاحبه ها لغو شد.

به گزارش اختبار به نقل از مهر، مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد (با آزمون و بدون آزمون) در حالی قرار بود از روز ۵ مهرماه آغاز شود که بنا به گفته داوطلبان در برخی واحدها به دلیل مشکلات فنی مصاحبه برگزار نشده است.

بر اساس اعلام مرکز سنجش دانشگاه آزاد به دلیل شرایط کرونایی مصاحبه دکتری به صورت مجازی اما با حضور داوطلب در واحدهای دانشگاهی محل سکونت وی برگزار می‌شود؛ به این صورت که داوطلب با انتخاب واحد دانشگاهی مورد نظر در سامانه http://www.azmoon.org حوزه برگزاری مصاحبه علمی مجازی خود را انتخاب و ثبت می‌کند.

داوطلبان در روز دعوت شده به مصاحبه با حضور در واحدهای دانشگاهی، در اتاقی مخصوص و با استفاده از کامپیوتری که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، مصاحبه را به صورت مجازی انجام خواهند داد.

به گفته مسئولان دانشگاه آزاد، داوطلبان پس از ورود به واحد دانشگاهی مورد نظر احراز هویت می‌شوند و سپس فرایند مصاحبه آغاز خواهد شد؛ این در حالی است که برخی داوطلبان دکتری که قرار بود امروز در واحد علوم و تحقیقات حضور یابند، در تماس با خبرگزاری مهر، عنوان کردند به دلیل قطع بودن سیستم احراز هویت، مصاحبه برگزار نشده و به آنها گفته شده تاریخ جدید متعاقباً اعلام خواهد شد.

بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد درباره اختلال پیش آمده در فرایند مصاحبه دکتری گفت: امروز قرار بود ۱۵۰۰ مصاحبه دکتری تخصصی برگزار شود اما متأسفانه به دلیل اخلال در شبکه و مشکلات فنی، این مصاحبه‌ها کنسل شد.

وی با عذرخواهی از داوطلبان بابت بروز مشکلات فنی افزود: داوطلبان نگران نباشند و تاریخ جدید مصاحبه از طریق پیامک و تماس با آنها اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب

تمدید مهلت ثبت نام مصاحبه دکتری ۹۹ دانشگاه آزاد

1399/06/28

مهلت ثبت نام مصاحبه دکتری ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۸ شهریور تمدید شد.

روابط عمومی مرکزسنجش،پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری ۹۹ که واجد شرایط شرکت در مصاحبه شناخته شده اند خبر داد.


ادامه مطلب

شروع ثبت نام برای حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ از امروز

1399/06/23

جزییات انجام مصاحبه علمی آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. بر این اساس، مصاحبه متقاضیان تحصیل در این دانشگاه به صورت مجازی است و داوطلبان می‌بایست از امروز تا پایان روز ۲۶ شهریور در سایت این دانشگاه ثبت‌نام کنند تا امکان شرکت در مصاحبه را داشته باشند.

ادامه مطلب

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۹

1399/06/21

اسامی معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت برای شرکت در مرحله بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. متقاضیانی که براساس کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده و کدرشته محل‌های انتخابی خود را در سایت سازمان سنجش ثبت کرده‌اند می‌توانند کارنامه نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند. اطلاعیه‌های دانشگاه‌ها درباره نحوه انجام مراحل مختلف مصاحبه از روز ۲۳ شهریور در سایت هر دانشگاه منتشر می‌شود.

ادامه مطلب

جزییات و مدارک لازم برای مرحله مصاحبه آزمون دکتری ۹۹

1399/06/21

سازمان سنجش آموزش کشور شرایط و مدارک لازم برای شرکت در مرحله بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون دکتری ۹۹ را اعلام کرد. بر اساس این اطلاعیه، آن دسته از شرکت‌کنندگان که به‌عنوان پذیرفته‌شده نهایی آزمون دکتری ۹۹ اعلام شوند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ نخواهند بود. اطلاعیه‌های دانشگاه‌ها درباره نحوه انجام مراحل مختلف مصاحبه از روز ۲۳ شهریور در سایت هر دانشگاه منتشر می‌شود.

متن کامل اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مرحله بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۳۹۹ به شرح زیر است:


ادامه مطلب

اعلام نتایج اولیه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری ۹۹ دانشگاه آزاد

1399/06/20

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ روز ۹ مرداد برگزار شد و نتایج اولیه آن روز ۱ شهریور اعلام شد. مهلت انتخاب رشته پذیرفته‌شدگان اولیه نیز تا روز ۱۱ شهریور ادامه داشت.

 بر اساس آنچه روابط عمومی مرکز سنجش،پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است، داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org با وارد کردن کد دسترسی انتخاب رشته (عدد ۷ رقمی ذیل کارنامه سازمان سنجش آموزش کشور) وکد ملی از نتیجه انتخاب رشته خود مطلع شوند.

زمان، نحوه و چگونگی شرکت داوطلبان در مصاحبه این دوره متعاقباً اعلام می‌شود.

شایان ذکر است نتایج بدون آزمون دکتری تخصصی ویژه استعدادهای درخشان نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۹

1399/06/03

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ (به جز دانشگاه آزاد) از روز ۲ شهریور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده و آن‌دسته از داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه، مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند، می‌بایست از روز دوشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۳ تا روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۵ نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام کنند..

ادامه مطلب

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۹

1399/06/02

نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی سال ۹۹ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. در این مرحله، ۱۱۶ هزار و ۴۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند که ازین تعداد ۶۲ هزار و ۹۳۸ داوطلب برای پذیرش در دوره روزانه مجاز شدند. آزمون دکتری ۹۹ صبح روز پنج شنبه ۹ مرداد برگزار شد.


ادامه مطلب

دانلود دفترچه سوالات دکتری حقوق ۱۳۹۹

1399/05/10

آزمون دکتری ۱۳۹۹ دانشگاه های سراسری و آزاد کشور صبح امروز پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ در ۲۴۵ کدرشته از جمله ۵ کدرشته حقوق برگزار شد، امروز عصر دانلود دفترچه سوالات دکتری حقوق ۱۳۹۹ در کدرشته های حقوق در دسترس قرار گرفت.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این دوره از آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۳۹۹ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۵ کدرشته امتحانی شامل ۶۳ کدرشته امتحانی گروه علوم انسانی، ۴۵ کدرشته امتحانی گروه علوم پایه، ۶۰ کدرشته امتحانی گروه فنی مهندسی، ۳۵ کدرشته امتحانی گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۷ کدرشته امتحانی گروه هنر، ۲۶ کدرشته امتحانی گروه دامپزشکی و ۹ کدرشته امتحانی گروه زبان برگزار شده است.

وی افزود: در آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۹۹ تعداد ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب در ۱۴۳ حوزه امتحانی در ۶۰ شهرستان مختلف کشور به رقابت پرداختند.

در آزمون دکتری ۱۳۹۹ داوطلبان رشته حقوق در ۵ کدرشته حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق عمومی، حقوق نفت و گاز و حقوق بین الملل عمومی به رقابت پرداختند.

دفترچه سوالات آزمون دکتری ۹۹ برای هر کدرشته به صورت جداگانه منتشر شده است، برای دریافت دفترچه سوالات کدرشته های غیر از حقوق می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

برای دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری ۹۹ در کدرشته های حقوق از لینک های پایین استفاده کنید:


ادامه مطلب

انتشار کارت شرکت در آزمون دکتری ۹۹

1399/05/06

 کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری PH.D (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. آزمون دکتری ۹۹ که ۳ بار به دلیل بیماری کرونا تاریخ آن تغییر کرده است، روز پنجشنبه ۹ مرداد برگزار خواهد شد.

برای ورود به سامانه دریافت کارت آزمون دکتری ۹۹ کلیک کنید

 برای نمایش برگ‌راهنمای کارت شرکت در آزمون دکتری ۹۹ کلیک کنیدگفتنی‌ست که همه داوطلبان این آزمون لازم است از روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۰۵/۰۷ به سامانه خودارزیابی بیماری کرونا به آدرس  https://salamat.gov.ir مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام و پرینت گواهی سلامت صادره شده را در روز برگزاری آزمون به حوزه امتحانی تحویل نمایند.

ادامه مطلب

امروز آخرین مهلت خوداظهاری داوطلبان مبتلا به کرونای آزمون دکتری ۹۹

1399/05/04

 مطابق اطلاعیه پیشین سازمان سنجش، از دیروز امکان خوداظهاری ابتلا بیماری کرونا و ویرایش اطلاعات داوطلبان در سامانه سازمان سنجش برای آزمون دکتری ۹۹ فراهم شده و داوطلبانی که تست کرونای آنها از ۲۸ تیر تاکنون مثبت شده می‌بایست با مراجعه به سایت این سازمان، فرم خوداظهاری را تکمیل کنند.


ادامه مطلب

جزییات انتشار کارت و برگزاری آزمون دکتری

1399/05/01

کارت شرکت در آزمون دکتری ۶ مرداد منتشر می‌شود

ادامه مطلب

تاریخ جدید آزمون دکتری و کارشناسی ارشد ۹۹

1399/04/23

تاریخ جدید آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال ۱۳۹۹ تعیین شد. بر این اساس، هر دوی این آزمون‌ها در مردادماه برگزار خواهد شد. مسئله برگزاری آزمون‌های سراسری در روزهای اخیر مسئله‌ای چالش‌برانگیز برای مسئولان و داوطلبان تبدیل شده است و نهایتاً پس از جلسات طولانی بین مقامات وزارت بهداشت و وزارت علوم، با تعویق آنها موافقت شد.

پیش از این قرار بود آزمون دکتری در ۲۶ فروردین و آزمون کارشناسی ارشد در ۲ و ۳ مرداد برگزار شود.


ادامه مطلب


1 2 3