وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

امکان خوداظهاری ابتلا کرونا دکتری ۹۹ و ویرایش اطلاعات

1399/04/21

مطابق اطلاعیه پیشین سازمان سنجش در تاریخ ۱۵ تیرماه، از امروز امکان خوداظهاری ابتلا بیماری کرونا و ویرایش اطلاعات داوطلبان در سامانه سازمان سنجش برای آزمون دکتری ۹۹ فراهم شد.

داوطلبان به سه روش «شماره پرونده و کد ملی»، «شماره پرونده و کد پیگیری» و «شماره پرونده و شماره سریال» می توانند خوداظهاری و ویرایش اطلاعات انجام دهند.

فرم خوداظهاری کرونا آزمون دکتری ۹۹ باید توسط بیماران ویروس کرونا اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری شده اند یا در قرنطینه خانگی بوده اند، پر گردد.

داوطلبانی که دچار بیماری ویروس کرونا هستند، جهت حضور در آزمون دکتری ۹۹ باید گواهی تاییدیه بیمارستان مبنی بر ابتلا یا نتیجه تست و آزمایش مثبت بودن ویروس کرونا را در فرم خوداظهاری بیماران کرونا بارگذاری نمایند.

این داوطلبان مطابق اعلام سازمان سنجش، با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان محل بستری یا محل‌های امن مورد تایید وزارت بهداشت امکان شرکت در آزمون دکتری ۹۹ را دارند.

برای تکمیل فرم خوداظهاری بیماران مبتلا به ویروس کرونا برای شرکت در آزمون دکتری می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:
ادامه مطلب

ثبت‌نام آزمون نیمه‌متمرکز ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۹

1399/02/13

جدول زمانی و نکات مهم

ادامه مطلب

تعیین مهلت ویرایش حوزه امتحانی آزمون دکتری ۹۹

1399/02/12

تعیین مهلت ویرایش حوزه امتحانی آزمون دکتری ۹۹

امکان ویرایش محل آزمون دکتری ۹۹ فراهم شد

 سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای از تعیین مهلتی برای ویرایش حوزه امتحانی داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ خبر داد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

پیرو اطلاعیه مورخ ۹۸/۱۲/۲۵ درخصوص تغییر تاریخ برگزاری آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال  ۱۳۹۹، بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون مذکور می‌رساند مقرر گردید تسهیلاتی برای ویرایش منحصراً حوزه امتحانی افرادی که قبلاً (در تاریخ ۹۸/۰۹/۰۶ لغایت ۹۸/۰۹/۱۴) در این آزمون ثبت‌نام نموده‌اند ایجاد گردد، لذا اطلاعات ثبت‌نامی این داوطلبان از روز شنبه مورخ ۹۹/۰۲/۱۳ لغایت روز یکشنبه مورخ ۹۹/۰۲/۱۴ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و این داوطلبان، می‌توانند در مهلت تعیین شده نسبت به مشاهده و کنترل مجدد اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام و در صورت تمایل نسبت به ویرایش منحصراً حوزه امتحانی (بند ۳۳ تقاضانامه ثبت‌نام) اقدام نمایند.

داوطلبان می‌توانند برای اطلاع از اسامی شهرهایی که آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ در آنها برگزار می‌گردد به جدول ذیل مراجعه نمایند.

دریافت فایل جدول شهرستان محل برگزاری آزمون ورودی دکتری سال ۱۳۹۹ براساس محل اقامت داوطلبان: با فرمت PDF

ادامه مطلب

تغییر زمان آزمون دکتری به علت شیوع کرنا

1398/12/04

جناب آقاي كرونا
فعلا آزمون دكتري را تا ٢٨ فروردين ماه به تعويق انداخت.

ادامه مطلب

انتشار کارت شرکت در آزمون دکتری ۹۹ در ۶ اسفند

1398/11/27

کارت شرکت در آزمون دکتری ۹۹ سه‌شنبه ۶ اسفند منتشر می‌شود
برگزاری آزمون در روز ۹ اسفند

 ‌اطلاعیه ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ تاریخ، نحوه پرینت کارت و محل‌ رفع نقص کارت‌ شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۹ منتشر شد.

بر اساس این اطلاعیه، کارت ورود به جلسه داوطلبان از روز سه‌شنبه ۶ اسفند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

همچنین داوطلبان درصورت وجود نقصی در کارت خود، می‌توانند در روزهای ۷ و ۸ اسفند به باجه‌های رفع نقص مراجعه کنند.

ادامه مطلب

فراخوان پذیرش دانشجویان در دوره های دکتری تخصصی سال 1399

1398/11/26

فراخوان پذیرش دانشجویان در دوره های دکتری تخصصی سال 1399

ادامه مطلب

جزییات ثبت‌نام در آزمون دکتری ۹۹ اعلام شد

1398/09/07

 مهلت ثبت‌نام از ۶ تا ۱۲ آذر ادامه دارد

 سازمان سنجش آموزش کشور شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.ادامه مطلب

آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری ۹۹ از ۶ آذر

1398/09/03

آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری ۹۹ از ۶ آذر
 آزمون روز ۹ اسفندماه ۹۸ برگزار خواهد شد

 مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ از روز چهارشنبه ۶ آذر آغاز می‌شود و تا ۱۲ آذر نیز ادامه دارد.


ادامه مطلب

اطلاعیه سازمان سنجش در مورد پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری ۹۸

1398/06/09

 اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام‌ اسامی‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۸ کلیه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی
۱۳۹۸/۰۶/۰۷

 ضمن آرزوی توفیق برای داوطلبان گرامی شرکت کننده در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۸ و با امید به‌ اینکه‌ پذیرفته‌شدگان‌ این‌ آزمون‌ در سنگرهای علم و ایمان، پاسدارانی شایسته برای حفاظت از حریم این دیار و تداوم‌ بخش‌ دستآوردهای‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ باشند، بدین‌وسیله‌ توجه پذیرفته‌شدگان نهایی‌ آزمون مذکور را به توضیحات ذیل که در دو بخش، شامل بخش اول : پذیرفته‌شدگان کلیه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی) و بخش دوم: پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی معطوف می‌دارد.

تذکر مهم: داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته‌محلهای قبولی ثبت‌نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نمی‌باشند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

بخش اول: مربوط به کلیه پذیرفته‌شدگان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی)

الف – تاریخ ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان:

از کلیه‌ داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی‌ هر یک‌ از کدرشته محل‌های‌ تحصیلی اعلام‌ شده‌ است‌، دعوت‌ می‌نماید برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ابتدا به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه نمایند. بدیهی است در صورت نبودن برنامه زمانی خاص در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه، پذیرفته‌شدگان لازم است که در یکی از روزهای دو‌شنبه ۹۸/۰۶/۱۱ و یا سه‌شنبه ۹۸/۰۶/۱۲ با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده در ذیل برای ثبت‌نام‌ به دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی ذیربط مراجعه نمایند.

ب – نحوه گزینش نهایی و ضوابط مربوط:

۱- بیست و پنج درصد (۲۵ %) ظرفیت هر کدرشته محل به «همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر»، «آزادگان و همسر و فرزندان آنان»، «جانبازان ۲۵ % و بالاتر و همسر و فرزندان آنان» و رزمندگان اختصاص دارد.

۲- پنج درصد (۵ %) ظرفیت هر کدرشته محل به «جانبازان زیر ۲۵ % و همسر و فرزندان آنان» و «همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه» اختصاص دارد.

۳- ده درصد (۱۰ %) مازاد بر ظرفیت با رعایت مصوبات مربوط، به مربیان آموزشی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری اختصاص داده شده و گزینش براساس آن انجام گرفته است.

۴- با توجه به ضوابط آزمون، پذیرش نهایی داوطلبان مطابق با قانون سنجش و پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور و مطابق ضوابط مندرج در دفترچه‌های آزمون فوق‌الذکر صورت پذیرفته است.

۵- برای داوطلبان واجد شرایط گزینش، کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حدنصاب نمره اعلام شده از طرف موسسه، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته‌ محل‌های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوط تنظیم و تا روز دوشنبه ۹۸/۰۶/۱۱ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترسی خواهد بود.

۶- از آنجا که تغییر گرایش و انتقال پذیرفته‌شدگان دوره‌های دکتری «Ph.D» امکان‌پذیر نمی‌باشد، و اصولاً بررسی این امور نیز به عهده این سازمان نمی‌باشد، لذا درخواست‌های داوطلبان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.

ج – مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌:

۱- اصل‌ و یک نسخه تصویر مدارک‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت‌ علوم، تحقیقات‌ و فنآوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌های‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد قید شده‌ باشد.

تبصره‌1- پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نمی‌باشند، لازم‌ است اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم ذیل این اطلاعیه تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت‌نام به موسسه محل قبولی ارائه نمایند.

تبصره‌2- آن‌دسته از پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون (زمان ثبت‌نام ۹۷/۰۹/۰۶ لغایت ۹۷/۰۹/۱۲) دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی‌ارشد بوده‌اند و می‌بایست تا تاریخ ۹۸/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل شوند، به عبارت دیگر در زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون دانشجو بوده‌اند، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس ‌(‌0) تا (۲۰) تا تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ (و یا حداکثر تا تاریخ ۹۷/۱۱/۳۰) توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد در فرم مخصوص (مندرج در صفحه ۳۹ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و یا مندرج در صفحه ۹۹ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی) درج و پس از تأیید مسئول ذیربط به هنگام ثبت‌نام ارائه گردد.

تبصره ۳ : براساس مصوبه جلسه مورخ ۳۶۸ مورخ ۷۴/۱۱/۰۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی فضلا و طلاب حوزه های علمیه قم و خراسان که دوره سطح ۳ را گذرانده‌اند و یا تا تاریخ ۹۸/۰۶/۳۱ دانش آموخته می‌شوند برای یکی از کدرشته‌های امتحانی مرتبط در گروه علوم انسانی مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون بوده‌اند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت قبولی نیاز به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی موسسه محل قبولی می باشند. ضمنا داوطلبان مربوط می‌بایست در زمان ثبت نام مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزه های علمیه صادر گردیده است در اختیار داشته باشند

تبصره ۴: دارندگان مدارک تحصیلی معادل می‌بایست حائز شرایط «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» مصوبه جلسه ۸۴۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که طی بخشنامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۰۵/۲۸ توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده، باشند. بدیهی است آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره ۴۳۲ مورخ ۷۷/۰۹/۰۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های معادل) در دوره‌های معادل پذیرفته‌ شده‌اند، در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند.ادامه مطلب

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۸

1398/06/09

 پذیرش بیش از ۲۲ هزار نفر در آزمون دکتری امسال

 نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۸ دانشگاه های سراسری و آزاد در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.


به گفته دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، در آزمون امسال تعداد ۲۲ هزار و ۴۴۴ نفر پذیرفته شده‌اند که از آن میان تعداد ۹۴۰۴ نفر زن و مابقی مرد هستند.

 

 

ادامه مطلب

فردا؛ اعلام نتایج نهایی دکتری ۹۸

1398/06/09

 پذیرش بیش از ۲۲ هزار نفر در آزمون دکتری

 مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، در روز جمعه هشتم شهریورماه خبر داد.

 به نقل از ایسنا، دکتر حسین توکلی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی شده فهرست اسامی تعداد ۲۲ هزار و ۴۴۴ پذیرفته شده نهایی آزمون ورودی دوره دکتری به عبارت دیگر PHD نیمه متمرکز سال ۱۳۹۸ کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی فردا (جمعه هشتم شهریورماه) از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.


 

ادامه مطلب

پاسخنامه و کارنامه نتايج اوليه آزمون دكتري سال 1398 منتشر شد.

1398/01/27

جهت مشاهده نتایج بر روی لینک زیر کلیک کنید:

ادامه مطلب

دفترچه سوالات آزمون دکتری ۹۸

1397/12/06

دانلود دفترچه سؤالات آزمون دکتری ۹۸


ادامه مطلب

وزیر علوم: برنامه خاصی برای حذف کنکور دکتری نداریم

1397/12/04

در سال ۹۸ افزایش چشمگیری در ظرفیت پذیرش آزمون دکتری دانشگاه‌ها نداریم.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه برنامه خاصی برای حذف کنکور دکتری نداریم گفت: البته بخشی از دانشگاهها متقاضی پذیرش دانشجوی دکتری به صورت مستقیم هستند که هنوز این درخواست‌ها مورد بررسی قرار نگرفته است.


ادامه مطلب

کارت شرکت در آزمون دکتری ۹۸ منتشر شد

1397/11/30

کارت شرکت در آزمون دکتری ۹۸ منتشر شد

آزمون روز جمعه ۳ اسفند برگزار می‌شود

پایگاه خبری داداِستان- کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۸ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

برای دریافت کارت شرکت در آزمون دکتری ۹۸ کلیک کنیدادامه مطلب


1 2