وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ در کانون وکلای گلستان

1397/12/03

پایگاه خبری داداِستان- اسامی نهایی پذیرفته شدگان آزمون وکالت سال ۹۷ کانون وکلای دادگستری گلستان در سهمیه «آزاد» اعلام شد.

کانون وکلای دادگستری گلستان آخرین کانون وکلای کشور است که اسامی پذیرفته‌شدگان خود را اعلام می‌کند.

هرچند که اسامی پذیرفته‌شدگان سهمیه ایثارگر در این کانون و بعضی دیگر از کانون‌ها هنوز اعلام نشده است.

ادامه مطلب

گفت‌وگوی صمیمی با رتبه ۱ آزمون وکالت ۱۳۹۷ در کانون وکلای دادگستری اصفهان

1397/11/30

علی خالدی، جوان مصمم و با اعتماد به نفسی است که با تراز ۱۱۱۷۸ رتبه ۱ آزمون وکالت ۱۳۹۷ را در کانون وکلای دادگستری اصفهان به دست آورده است و می‌گوید انتظار کسب این رتبه را داشته است.

علی خالدی هستم ساکن روستای طلایه از توابع شهرستان لردگان. مقطع کارشناسی رشته حقوق را در دانشگاه شهرکرد و مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را در دانشگاه شاهد به پایان رساندم. پس از آن به خدمت سربازی رفتم و‌ حدود شش ماه قبل از آزمون وکالت ترخیص شدم به سبب بروز مشکلاتی از ادامه تحصیل برای اخذ مدرک دکتری منصرف شدم. پس از ترخیص از خدمت سربازی به صورت جدی به مطالعه دروس جهت آزمون وکالت پرداختم در این زمان نیز توسط یکی از دوستانم با مؤسسه داداستان آشنا شدم و از خدمات این مؤسسه استفاده کردم.

در آزمون قضاوت سال ۱۳۹۳ رتبه ۱۲ و در آزمون دانشگاه رضوی برای مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۳ نیز رتبه ۶ را کسب کرده بودم اما در آزمون وکالت اولین بار بود که شرکت می‌کردم.

مسیر هر فرد در زندگی پر از فراز و فرود، موفقیت و شکست است، بسیاری از داوطلبین کما اینکه شرایط بهتری نسبت به این جانب داشته‌اند نتوانستند در این آزمون موفق شوند ولی خدا را شکر توانستم در این آزمون موفق باشم و سربلند بیرون بیام و به طور کلی، بنده هرگاه برای هدفی خیز بر می دارم همیشه بهترین را می خواهم و معمولاً نیز به آن دست پیدا می کنم.

از زمانی که دانشجوی کارشناسی حقوق شدم هیچ وقت از حقوق و مباحث حقوقی جدا نبودم حتی زمانی که خدمت سربازی را سپری می کردم ولی مطالعه جدی خود را جهت آزمون وکالت از تاریخ ۱۳۹۷/۳/۱۰ شروع کردم که تا ۱۳۹۷/۹/۷ ادامه داشت.

به نظر خودم چون پایه قوی‌ای داشتم بیشتر این مدت را در واقع در حال مرور مباحثی بودم که از رشته حقوق فرا گرفته بودم.

سؤالات آزمون به جز درس جزا خیلی خوب بودند و نمره و رتبه‌ای را نیز که به دست آوردم هر چند نه به طور قطع، همان رتبه‌ای بود که انتظار آن را داشتم به طوری که حدود یک ماه قبل از آزمون به دوستانم می گفتم که من رتبه ام یک می شود و پس از آزمون در محوطه دانشگاه اصفهان نیز به دوستانم می گفتم من رتبه ام زیر ده است و شاید این حس اعتماد به نفسی که داشتم برگرفته از اطمینان به مطالعه‌ای بود که در این مدت انجام داده بودم.

به داوطلبین امسال حسب تجربه شخصی خودم پیشنهاد می کنم که با انتخاب منبع مناسب آزمونی و نه علمی، به صورت روزانه، مداوم، منسجم و برنامه‌ریزی شده مطالعه کنند. عقیده‌ام بر این است که کسب موفقیت به طور کلی در گرو سه مؤلفه است؛

اول: صرف زمان و وقت گذاشتن؛

دوم: صرف هزینه و به‌کارگیری بهترین امکانات؛

سوم: پشتکار و به‌کارگیری توانایی‌های فردی.

امروزه کتاب‌های بسیار خوبی برای موفقیت در آزمون وکالت به چاپ رسیده که مباحث حقوقی را با تکیه بر سوابق آزمون وکالت به صورت دقیق تبیین نموده اند. به نظرم داوطلبین از این کتب باید منابعی را که از حیث فراوانی مطالب جامع تر تشخیص می دهند مطالعه کنند و در این خصوص اگر خود داوطلب توان تشخیص ندارد می تواند از مشاوره کسانی که در این زمینه تخصص و تجربه دارند استفاده کند. البته تاکید کنم که آزمون وکالت آزمونی است که در آن کلیه قوانین و مباحث حقوقی به یک چشم و در یک سطح از اهمیت نگریسته می‌شوند و این طور نیست که داوطلبی گمان کند اگر مباحثی را که خود و یا دیگران مهم تشخیص می‌دهند مطالعه کند در این آزمون موفق خواهد شد بلکه باید کلیه قوانین و مباحث با اهمیتی یکسان مطالعه شود این نظر را بررسی سطحی سؤالات آزمون‌های وکالت پیشین نیز تأیید خواهد کرد.

کما اینکه در آخر توصیه می کنم داوطلبین حتی‌الامکان در آزمون‌های آزمایشی جهت آگاهی و محک میزان آمادگی و تسلط خود بر مطالب و مباحث حقوقی نسبت به سایر رقبا اقدام کنند چون به نظرم موفقیت در آزمون وکالت که آزمونی پر استرس و به شدت رقابتی است تا حدود زیادی به شناخت سایر رقبا و میزان آمادگی آنها حداقل در کانونی که مدنظر داوطلب است نیز بستگی دارد.

در پایان پس از شکر و سپاس خداوند برای کسب این موفقیت بزرگ جای دارد از خانواده ام که همیشه یار و یاورم بودند از مؤسسه و مشاورانم و علی‌الخصوص دوستانم که کمک کردند تا این موفقیت به دست آید تشکر کنم و امید است شاهد موفقیت آنان در آتیه‌ای نزدیک باشیم.

رتبه ۱ آزمون وکالت ۱۳۹۷ در کانون وکلای اصفهان

ادامه مطلب

فراخوان جذب عضو هیئت علمی پژوهشی در پژوهشکده قوه قضائیه

1397/11/24

تکمیل کادر هیات علمی پژوهشی از بین متقاضیان مقطع دکتری

ادامه مطلب

پذیرش و ثبت نام کارآموزان قبولی سال ۹۷کانون اردبیل

1397/11/17

به نقل از روابط عمومی کانون وکلای اردبیل، برابر مصوبه مورخ 15/11/1397 هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اردبیل به اطلاع دارندگان رتبه های 1 الی 21 از سهمیه آزاد و 1 الی 9 از سهمیه ایثارگران در آزمون وردی کارآموزی وکالت 1397 می رساند دارندگان رتبه های مذکور با در دست داشتن مدارکی که در ذیل شرح داده می شود به این کانون مراجعه نمایند.  

ادامه مطلب

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ سهمیه آزاد کانون زنجان

1397/11/16

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ سهمیه آزاد کانون زنجان به شرح زیر است:

ادامه مطلب

اسامی نهایی پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۷ کانون وکلای دادگستری البرز (سهمیه آزاد)

1397/11/15

اسامی نهایی پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۷ کانون وکلای دادگستری البرز (سهمیه آزاد) به شرح زیر است: 

ادامه مطلب

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ سهمیه آزاد کانون مرکزی

1397/11/14

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ سهمیه آزاد کانون مرکزی به شرح زیر است: 

ادامه مطلب

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ سهمیه آزاد کانون وکلای قزوین

1397/11/14

نتایج قطعی پذیرفته شدگان سهمیه آزاد آزمون ورودی کارآموزان وکالت سال ۱۳۹۷ به شرح زیر اعلام میگردد:

ادامه مطلب

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ سهمیه آزاد کانون ایلام

1397/11/11

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت سال ۱۳۹۷ کانون وکلای دادگستری ایلام در سهمیه آزاد اعلام شد. 

ادامه مطلب

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ کانون وکلای خوزستان

1397/11/10

کانون وکلای دادگستری خوزستان اسامی ۷۰ نفر پذیرفته‌شده نهایی سهمیه آزاد در آزمون وکالت ۹۷ این کانون را اعلام کرد.ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان از ۱۴ بهمن آغاز خواهد شد. 

ادامه مطلب

اطلاعیه در مورد پذیرش و ثبت نام کارآموزان قبولی سال ۱۳۹۷ در کانون آذربایجان شرقی

1397/11/10

کانون وکلای آذربایجان شرقی اطلاعیه ای جهت ثبت نام از رتبه‌های ۱ تا ۷۰ سهمیه آزاد به شرح زیر، منتشر کرد. 

ادامه مطلب

اعلام پذیرفته شدگان آزمون ورودی کانون وکلای دادگستری خراسان ( سهمیه آزاد )

1397/11/10

با توجه به مصوبه کمیسیون ماده 1 و اطلاعیه ثبت نام آزمون وکالت 97 اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران که ظرفیت پذیرش سهمیه آزاد کانون خراسان را تعداد 91 نفر و ظرفیت ایثارگران را 39 نفر تعیین نموده اند، هیأت مدیره به شرح ذیل اسامی قبول شدگان سهمیه آزاد را اعلام  می نماید.

نظر به وصول برخی اعتراضات نسبت به عدم اعمال ظرفیت ایثارگران، اعلام نتیجه سهمیه ایثارگران منوط به بررسی اعتراضات توسط سازمان سنجش و اعلام قطعی نتیجه توسط آن سازمان خواهد بود.

ادامه مطلب

اسامی قبول شده های آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ١٣٩٧ کانون وکلای بوشهر

1397/11/08


ادامه مطلب

اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۷ کانون وکلای قم

1397/11/08

اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 97 کانون وکلای دادگستری استان قم به شرح ذیل می باشد:

ادامه مطلب

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ سهمیه آزاد کانون اصفهان

1397/11/08

به نقل از روابط‌عمومی کانون وکلای اصفهان، با توجه به اعلام نتایج آزمون ورودی کارآموزی وکالت و با عنایت به مصوبه کمیسیون ماده یک و اطلاعیه ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت اتحادیه کانون های وکلای دادگستری که ظرفیت پذیرش سهمیه آزاد کانون وکلای اصفهان را 115 نفر و سهمیه ایثارگران را ۵۰ نفر تعیین کرده است و با توجه به وصول برخی اعتراضات نسبت به نحوه اعمال ظرفیت ایثارگران، هیات مدیره کانون به شرح ذیل اسامی قبول‌شدگان سهمیه آزاد را اعلام کرد و اعلام اسامی پذیرفته شدگان سهمیه ایثارگران منوط به بررسی اعتراضات توسط سازمان سنجش و اعلام قطعی نتیجه توسط آن سازمان خواهد بود. 

ادامه مطلب


1 2 3 4 5