وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

تمدید ثبت نام آزمون وکالت 1399

1399/07/22

ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون وکالت اسکودا تا 27مهر ماه تمدید شد

ادامه مطلب

مهلت ثبت‌نام آزمون وکالت ۱۳۹۹ تمدید شد

1399/07/16

بنا بر اعلام روابط عمومی کانون وکلای دادگستری یزد، مهلت ثبت‌نام آزمون وکالت ۹۹ تا روز دو‌شنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۹ تمدید شده است.

بر اساس اعلام اولیه اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا به عنوان متولی برگزاری آزمون وکالت در آگهی ثبت نام آزمون وکالت ۹۹ مهلت ثبت نام که از روز شنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹ آغاز شده بود امروز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه به پایان می رسید، با این حال طبق رویه دوره های گذشته این مهلت برای چند روز دیگر و تا روز دوشنبه ۲۱ مهر ماه تمدید شد.ادامه مطلب

آخرین مهلت ثبت نام آزمون وکالت ۹۹

1399/07/16

بر اساس آگهی آزمون وکالت ۹۹ ساعت ۲۴ فردا چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ آخرین مهلت ثبت نام آزمون وکالت ۹۹ است، با این حال با توجه به رویه دوره های گذشته می توان انتظار تمدید مهلت ثبت نام را داشت.

اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران اسکودا در آگهی ثبت نام آزمون وکالت ۹۹ که روز ۲۵ شهریور از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شد مهلت ثبت نام در آزمون را از روز یکشنبه ۶ تا روز چهارشنبه ۱۶ مهرماه ۱۳۹۹ اعلام کرده است.


ادامه مطلب

مقایسه دو آزمون وکالت 1399

1399/07/09

آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه با آزمون کانون وکلای اسکودا در سال 1399 دارای شباهت ها و تفاوت هایی می باشد که در جدول زیر بدان پرداخته شده است:

ادامه مطلب

اعلام شرایط بومی‌گزینی کانون کردستان در آزمون وکالت ۹۹

1399/07/07

کانون وکلای دادگستری کردستان شرایط داوطلبان بومی برای شرکت در آزمون وکالت ۹۹ این کانون را اعلام کرد. بر این اساس، بومی به افرادی اطلاق می‌شود که متقاضی یا یکی از والدین وی متولد استان کردستان بوده و یا ده سال سابقه سکونت در استان داشته باشد..

ادامه مطلب

تعیین مهلت برای ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی داوطلبان آزمون وکالت

1399/07/06

اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری برای داوطلبان آزمون وکالت ۹۹ مهلت مجدد ارائه گوهی فارغ‌التحصیلی تعیین کرد.

 بر اساس تبصره‌ای که به بند ۴ آگهی آزمون وکالت (مدارک لازم برای ثبت‌نام) اضافه شده، چنین آمده است:

تبصره ۳: متقاضیانی که در مرحله ثبت‌نام به دلیل مشکلات ایجاد شده از شیوع بیماری کرونا موفق به دریافت گواهی فارغ‌التحصیلی از دانشگاه محل تحصیل نمی‌شوند، می‌توانند در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون (از ۹۹/۰۹/۲۵ لغایت ۹۹/۰۹/۲۷) نسبت به اسکن و بارگزاری فایل مدرک تحصیلی خود در درگاه سازمان سنجش اقدام نمایند.

گفتنی‌ست مهلت ثبت‌نام در آزمون وکالت از ۶ تا ۱۶ مهرماه تعیین شده اما مشکلات سایت‌های دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور باعث تاخیر در صورت مدرک فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان این دانشگاه‌ها شده بود که با در نظر گرفتن این مهلت مجدد، نگرانی این دسته از داوطلبان برطرف خواهد

ادامه مطلب

توضیحات دکتر رامتین قانع، رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضاییه درمورد ازمون وکالت 1399

1399/07/05

اعلام نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۹ در ۲ ماه آینده/ کلید آزمون در اولین فرصت منتشر می‌شود

ادامه مطلب

زمان صدور کارت ورود به جلسه آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

1399/06/30

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت و زمان‌ برگزاري آزمون وکالت دادگستری - قوه قضائيه سال 1399

ادامه مطلب

متن آگهی آزمون پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران سال 1399

1399/06/26

آگهي آزمون پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت كانونهاي وكلاي دادگستري  ايران سال 1399


ادامه مطلب

جدول تحلیلی اعلام ظرفیت کانون های وکلا برای آزمون وکالت ۹۹

1399/06/25

جدول تحلیلی اعلام ظرفیت آزمون وکالت ۹۹ کانون های وکلای دادگستری

ظرفیت هر کانون در آزمون وکالت توسط کمیسیون مقرر در تبصره ذیل ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت تعیین می‌شود. بر اساس این تبصره، «تعیین تعداد کارآموزان وکالت برای هر کانون بر عهده کمیسیونی متشکل از رئیس‌کل دادگستری استان، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب و رئیس کانون وکلای مربوط می‌باشد که به دعوت رئیس کانون وکلای هر کانون، حداقل یک‌بار در سال تشکیل و اتخاذ تصمیم می‌نماید.»

با توجه به آنکه آگهی آزمون وکالت به طور معمول در شهریور هر سال منتشر می‌شود، ظرفیت هر کانون در اواخر بهار یا در طول تابستان در این کمیسیون‌ها تعیین و اعلام می‌شود.

تعداد وکلا و کارآموزان کانون و نیز ظرفیت‌های محاکم دادگستری برای آموزش و ارائه خدمات به کارآموزان جدید،‌ دو عامل مهمی هستند که در هنگام تعیین ظرفیت جدید جذب کارآموز وکالت مورد توجه اعضای این کمیسیون قرار می‌گیرند.

در جدول زیر می‌توانید ظرفیت اعلامی هر کانون در آزمون وکالت ۹۹ و مقایسه آن با ظرفیت سال ۹۸ را مشاهده کنید. همچنین جدول تحلیلی ظرفیت‌های آزمون وکالت سال ۱۳۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ را اینجا ببینید

آزمون وکالت

کل ظرفیت اعلام شده برای کانون‌های سراسر کشور:

۳۸۴۵نفر

اخبار لحظه‌ای آزمون وکالت ۹۹

ادامه مطلب

مصوبه بومی‌گزینی آزمون وکالت ۹۸ کانون یزد ابطال شد

1399/06/13

دادگاه عالی انتظامی قضات مصوبه سال ۹۸ کانون وکلای دادگستری یزد درباره بومی‌گزینی داوطلبان آزمون وکالت را مغایر با قانون اساسی دانست و آن را ابطال کرد.

 کمیسیون روابط عمومی و امور بین الملل کانون وکلای دادگستری یزد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

«طبق آرای صادره از شعبه ششم دادگاه عالی انتظامی قضات، مصوبه سال نود و هشت هیات مدیره وکلای دادگستری استان یزد مبنی بر بومی گزینی به علت مخالفت با اصول نوزده و بیست قانون اساسی و قوانین موضوعه از جمله تبصره یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری ابطال گردید.»ادامه مطلب

تاریخ انتشار آگهی و ثبت نام آزمون وکالت ۹۹

1399/06/06

 رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) با ارسال نامه‌ای به کانون‌های سراسر کشور، زمان انتشار آگهی و ثبت نام آزمون وکالت ۹۹ را اعلام کرد.

بر اساس نامه‌ روز ۳ شهریور ۱۳۹۹ مرتضی شهبازی‌نیا، زمان انتشار آگهی آزمون وکالت روز ۲۵ شهریور سال جاری خواهد بود. بر این اساس ثبت نام داوطلبان آزمون وکالت ۹۹ از روز ۶ مهر شروع شده و تا پایان روز ۱۶ مهر ادامه خواهد داشت.

زمان برگزاری آزمون نیز طبق آنچه پیشتر اعلام شده است، ۲۸ آذر خواهد بود، گرچه برگزاری این آزمون نیز همانند سایر آزمون‌های سراسری تابع شرایط بهداشتی زمان مورد نظر و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا در آن زمان است.

گفتنی‌ست در سال جاری برای تسهیل شرکت داوطلبان در آزمون وکالت ۹۹، داوطلبان می‌توانند صرف‌نظر از کانون انتخابی، مرکز استان محل سکونت خود را به عنوان محل آزمون تعیین نمایند.

ادامه مطلب

تعیین ظرفیت ۱۳۰ نفر برای کانون خوزستان در آزمون وکالت ۹۹

1399/06/04

ظرفیت کانون وکلای دادگستری خوزستان برای آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۳۰ نفر تعیین شد. از این تعداد ۹۱ نفر به سهمیه آزاد و ۳۹ نفر به سهمیه ایثارگران تعلق دارد. پذیرفته‌شدگان می‌بایست بومی خوزستان باشند. شرط بومی‌بودن طبق تصمیم این کانون به شرح زیر است:

الف. محل تولد بر اساس اسناد سجلی یکی از شهرهای خوزستان باشد
ب. فرد در پنج سال آخر منتهی به آزمون در خوزستان سکونت مستمر داشته باشد.

گفتنی‌ست ظرفیت این کانون در آزمون وکالت سال گذشته ۱۰۲ نفر بود که در سال جاری با افزایش ظرفیت ۲۸ نفری روبرو شده است.


ادامه مطلب

جزییات ثبت‌نام داوطلبان و رسیدگی به اعتراضات آزمون سال ۹۸ مرکز وکلای قوه قضاییه

1399/05/21

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضاییه شب گذشته (۲۰ مرداد) در یک پخش زنده اینستاگرامی (لایو) برخی از سؤالات پذیرفته‌شدگان آزمون سال ۱۳۹۸ این مرز را پاسخ داد. بیشترین سؤالات طرح شده به پیامک‌های ارسالی برای داوطلبان و نیز آزمون‌ آنلاین دروس پیش‌نیاز افرادی بود که در یک یا چند درس آزمون تستی نمره کمتر از ۵۰ درصد کسب کرده‌اند.

برخی از نکات مهم مطرح شده از سوی رامتین قانع در این لایو اینستاگرامی را در ادامه ‌می‌خوانید:

ادامه مطلب

تعیین ظرفیت ۲۰ نفری برای کانون چهارمحال و بختیاری در آزمون وکالت ۹۹

1399/05/20

ظرفیت کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری با افزایش ۶ نفری نسبت به سال گذشته ۲۰ نفر تعیین شد که از این میان، ۶ نفر به سهمیه ایثارگر و بقیه به سهمیه آزاد تعلق دارد.

ادامه مطلب


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16