وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

زمان احتمالی برگزاری آزمون وکالت99

1400/01/26

 براساس صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران که با حضور روسای کانون ها مورخ ۱۴۰۰/۱/۲۶ برگزار گردیده ، مصوب شده آزمون وکالت99 که سه بار به تعویق افتاد در بازه زمانی 31اردیبهشت تا 23خرداد برگزار گردد

ادامه مطلب

برگزاری آزمون سردفتری قوت گرفت

1400/01/23

ادامه مطلب

آزمون وکالت99 برای بار سوم به تعویق افتاد

1400/01/19

ادامه مطلب

آزمون وکالت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار میشود/

1400/01/19

احتمال انتقال درون استانی داوطلبان برای شرکت در آزمون


ادامه مطلب

کارت شرکت در آزمون وکالت منتشر شد

1400/01/17

 کارت شرکت در آزمون وکالت منتشر شد

ادامه مطلب

آزمون وکالت تعویق نمی افتد

1400/01/15

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با برگزاری آزمون وکالت، اظهار داشت: آزمون ‌کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۹، در صبح روز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ در ۸۴ شهرستان  برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب

آزمون وكالت سال ۱۳۹۹(اسكودا) در روز جمعه ۱۴۰۰/۱/۲۰برگزار خواهد شد.

1400/01/11

اطلاعيه سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت، محل رفع نقص كارت و زمان‌ برگزاري آزمون پذيرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران سال 1399

 

ادامه مطلب

تغـییر درجه‌بندی مجازات جزای نقدی مصوب 8/11/1399 هیات وزیران و تاثیر آن بر آزمون وکـالت 1400

1400/01/08

ادامه مطلب

تاریخ دقیق آزمون وکالت ۱۴۰۰ فردا تعیین می شود

1399/12/25

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) در نشست خبری امروز خود گفت: تاریخ آزمون وکالت ۱۴۰۰ در جلسه روسای کانون‌ها در بیست و ششم اسفند تعیین می‌شود.

او پیش از این در لایو اینستاگرامی‌اش گفته بود زمان این آزمون، اواخر شهریور یا اوایل مهرماه سال آینده است.

 دکتر جعفر کوشا رییس اسکودا در نشست خبری امروز ۲۵ اسفندماه گفت: تاریخ آزمون وکالت ۱۴۰۰ در جلسه روسای کانون‌ها در ۲۶ اسفند تعیین می‌شود. وی همچنین تصریح کرد که وکالت از قانون اصلاح موادی ۱ و ۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ خروج موضوعی دارد. کسب و کار تلقی کردن وکالت توسط یک جریان خاص فکری و اقتصادی‌هایی که اخیرا وارد حقوق شده‌اند، خلاف قانون اساسی است. برخی به بهانه‌ اشتغال‌زایی به دنبال ضربه به نهاد وکالت و استقلال کانون‌های وکلا هستند. امروز کسانی که بارها جزو مردودین آزمون وکالت بوده‌اند، در مقابل کانون‌های وکلا قرار گرفته‌اند.


ادامه مطلب

آزمون وکالت ۱۴۰۰ اواخر شهریور یا اوایل مهر برگزار می‌شود/ آزمون ۹۹ و ۱۴۰۰ ادغام نخواهد شد

1399/12/23

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ضمن تاکید بر برگزاری آزمون وکالت ۹۹ در تاریخ تعیین شده (۲۰فروردین) از تغییر زمان آزمون استخدامی بانک تجارت برای عدم تلاقی با تاریخ آزمون وکالت خبر داد. وی همچنین از برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ در شهریور یا مهرماه خبر داد.
حواشی لغو آزمون وکالت در لایو دکتر کوشا

به گزارش اختبار، دکتر جعفر کوشا رییس اسکودا بنا بر اعلام قبلی، امشب در حساب شخصی خود به صورت زنده به بیان مطالبی در مورد حواشی لغو برگزاری آزمون وکالت ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ پرداخت که مهم‌ترین نکات مطرح شده در این لایو به شرح زیر است:

 قانون به ما تکلیف کرده است که هر سال حداقل یک بار آزمون وکالت را برگزار کنیم و معتقدیم حتی در شرایط کرونای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانستیم آزمون وکالت را برگزار کنیم همان‌طور که آزمونهای دیگری در این مدت برگزار شد. بنابراین ما با تعویق آزمون کاملاً مخالف بودیم. اما چرا این اتفاق افتاد؟ لازم است مسائلی را توضیح بدهم.
بیشتر بخوانید

بیانیه کانون وکلای گیلان پیرامون برخی تلاش ها برای حذف آزمون وکالت

 قرارداد برگزاری آزمون وکالت آزمون در مردادماه توسط مسئولان سابق اسکودا با سازمان سنجش منعقد شد و بنده هم از آبان ‌ماه که به‌عنوان رئیس اسکوا انتخاب شدم مسئله برگزاری آزمون را پیگیری کردم اما در آذر با شیوع کرونا و نگرانی داوطلبان بحث تعویق مطرح شد و تاریخ جدید، روز ۲۲ اسفند تعیین شد.

 با توجه به اینکه روند برگزاری آزمون با سازمان سنجش است، وظیفه این سازمان است که مسائل اجرایی را پیگیری کند.
سازمان سنجش بدون اطلاع ما لغو برگزاری آزمون وکالت را اعلام کرد

 هفته گذشته نیز با صحبتی که با سازمان سنجش داشتیم بیان شد که آزمون طبق جدول زمانی اعلام شده برگزار می‌شود و روز دوشنبه نیز سایت برای دریافت کارت آزمون باز شد اما صبح سه‌شنبه سخنگوی این سازمان به صورت یک طرفه و بدون اطلاع ما، خبر از لغو برگزاری آزمون روز جمعه داد.

این درحالی است که بر اساس قرارداد منعقده، هر نوع تغییری در برنامه، می‌بایست با اطلاع و توافق طرف اول یعنی اسکودا انجام شود.

 مسئولان کانون‌ها و اسکودا همگی دچار شوک شدیم. مسئولان سازمان سنجش در تماس تلفنی به ما اطلاع دادند که مسئولان ستاد کرونا گفتند که برگزاری آزمون در مراکز استان‌ها باعث افزایش تردد می‌شود و برگزاری آزمون خطرناک است.

سوال ما این است که اگر سازمان سنجش اطلاع داشت که باید تعداد حوزه‌ها بیشتر شود، چرا این اقدام را انجام نداد، و اگر ستاد کرونا قبلاً با برگزاری آزمون در ۳۱ حوزه موافقت کرده بود، چرا بعداً مخالفت کرد؟ و چرا قبل‌ از این اتفاق، به سازمان سنجش برای افزایش تعداد حوزه‌ها تذکر داده نشده؟
بیشتر بخوانیدادامه مطلب

پایان اما و اگرها: تاریخ جدید آزمون وکالت ۹۹ اعلام شد

1399/12/21

پس از حاشیه‌های فراوان بالاخره سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای رسما‌ از تعویق آزمون وکالت و برگزاری آن در روز بیستم فروردین ماه خبر داد.

گفتنی‌ست در اطلاعیه صبح امروز سازمان سنجش، زمان جدید آزمون وکالت ۳۰ اردیبهشت تعیین شده بود اما این اطلاعیه دقایقی بعد از انتشار حذف شد و حال، روز ۲۰ فروردین یعنی یک ماه دیگر این آزمون برگزار خواهد شد.
متن کامل اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص تعویق زمان برگزاری آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۹- (اسکودا)

به اطلاع متقاضیان گرامی شرکت در آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۹ – (اسکودا) می‌رساند این سازمان براساس مصوبه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستورالعمل های اعلامی وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آماده برگزاری این آزمون در روز جمعه ۲۲ اسفند ماه بود که در روز سه شنبه ۱۹ اسفند ماه با اعلام معاونت محترم بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر حاد شدن شرایط انتشار بیماری کرونا و اعمال محدودیت های بیشتر در اکثر استان ها و ضرورت تغییر شرایط برگزاری آزمون از قبیل اضافه کردن شهرها و حوزه های امتحانی جدید، سازمان سنجش آموزش کشور به لحاظ رعایت اصول فنی و اجرایی جهت تامین الزامات وزارت محترم بهداشت و عدم امکان اعمال آنها در این بازه زمانی محدود، چاره ایی جز تعویق آزمون نداشت.

در این مساله مسئولان و همکاران اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران هیچ تقصیری نداشته و نهایت تلاش و رایزنی خود را انجام دادند تا این آزمون سر موعد مقرر برگزار شود. لذا سازمان سنجش آموزش کشور ضمن عذرخواهی از متقاضیان عزیز، به اطلاع می رساند این آزمون در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۲ برگزار نمی گردد و با توجه به هماهنگی بعمل آمده انشاالله در روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۱/۲۰ برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب

تحلیلی بر تعویق آزمون وکالت

1399/12/21

 دکتر علیرضا آذربایجانی با انتشار یادداشتی در حساب اینستاگرام شخصی خود به ارائه تحلیلی از علل احتمالی تعویق آزمون وکالت ۱۳۹۹ پرداخت.

دکتر علیرضا آذربایجانی عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در این یادداشت که در حساب اینستاگرام شخصی خود منتشر کرده است، در تحلیل تعویق آزمون وکالت ۹۹ به لازم الاجرا شدن قانون اصلاح مواد ۱ و ۷ اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهار قانون اساسی تا زمان برگزاری جدید تعیین شده برای آزمون وکالت توجه کرده است.

متن این یادداشت را در ادامه بخوانید:

ادامه مطلب

آزمون وکالت ۹۹ به تعویق افتاد

1399/12/19

آزمون وکالت ۱۳۹۹ که قرار بود روز جمعه ۲۲ اسفند برگزار شود به تعویق افتاد.

صبح امروز سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آزمون وکالت روز جمعه برگزار نمی‌شود و زمان جدید آزمون روز سی اردیبهشت تعیین شده است. اما دقایقی بعد این اطلاعیه بدون هیچ توضیحی از خروجی سایت سازمان حذف شد. هم‌زمان کارت ورود به جلسه آزمون نیز از سایت سازمان سنجش برداشته شد.

ادامه مطلب

بلاتکلیفی داوطلبان: آزمون وکالت ۹۹ به تعویق افتاد یا نیفتاد؟

1399/12/19

 رفتار عجیب سازمان سنجش آموزش کشور در اعلام خبر تعویق آزمون وکالت و سپس حذف اطلاعیه منتشره،‌باعث نگرانی و بلاتکلیفی داوطلبان شده است.

به گزارش اختبار، صبح امروز سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آزمون وکالت ۹۹ روز جمعه برگزار نمی‌شود و زمان جدید آزمون روز ۳۰ اردیبهشت تعیین شده است.ادامه مطلب

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص تعويق زمان برگزاري آزمون پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران سال 1399- (اسکودا)

1399/12/19

به اطلاع متقاضیان شرکت کننده درآزمون پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران سال 1399 - (اسکودا) مي‌رساند با توجه به اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر حاد شدن شرایط انتشار بیماری کرونا و اعمال محدوديت ها در اکثر استان ها، آزمون مذکور در تاريخ 99/12/22 برگزار نمي‌گردد.

با توجه به هماهنگی بعمل آمده درصورت مساعد شدن شرایط و کنترل بیماری کرونا این آزمون در روز پنجشنبه مورخ 30/2/1400 برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19