وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

سوال و درسنامه (پاسخ تشریحی) اساتید وطراحان داداِستان (وکالت 1398 )

1398/09/07

باز هم خدمتی متمایز و شاخص، اساتید صاحب سبک مجموعه داداِستان و تیم طراحان سوالات آزمون های مفهومی مهارتی، به منظور بهره مندی هر چه بیشتر داوطلبان اقدام به آماده سازی و تدوین درسنامه آزمون وکالت 1398نموده است

حقوقدانان گرامی، می توانند علاوه بر دانلود سوالات و درسنامه تشریحی آزمون وکالت 1398، در سامانه معدل گیری آزمون وکالت نیز، شرکت کرده و از معدل دروس خود آگاه شوند. شما می توانید از سه طریق در سامانه معدل گیری آزمون وکالت 87شرکت کرده و از معدل دروس خود آگاه شوید.
ادامه مطلب

کارت شرکت در آزمون وکالت در سایت سازمان سنجش قرار گرفت

1398/09/05

کارت شرکت در آزمون وکالت در سایت سازمان سنجش قرار گرفت

لینک دریافت کارت:

ادامه مطلب

کارت شرکت در آزمون وکالت ۹۸ سه‌شنبه منتشر می‌شود

1398/09/03

با‌ آرزوی‌ توفیق‌ برای‌ داوطلبان آزمون‌ ‌کارآموزی وکالت سال 1398، بدین‌ وسیله‌ به‌ اطلاع‌ می‌رساند آزمون در صبح روز جمعه مورخ 98/09/08 در 25 شهرستان برگزار خواهد شد. کارت شرکت در آزمون برای کلیه داوطلبان از روز سه شنبه مورخ 98/09/05 براساس‌ مندرجات‌ بند «الف‌» این‌ اطلاعیه‌ بر روی پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و داوطلبان پس از پرینت کارت شرکت در آزمون، در صورت وجود نقص احتمالی مي‌بايستي مطابق بند «ب» و «ج» این اطلاعیه به حوزه‌های رفع نقص مندرج در جدول ذيل اين اطلاعيه مراجعه نمایند.


ادامه مطلب

"وکلا" دو ماه دیگر برای نصب کارتخوان فرصت دارند

1398/08/23

مدیر کل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: همه فعالان اقتصادی از جمله وکلا فارغ از اینکه چقدر درآمد دارند، باید در موعدهای مقرر اظهارنامه مالیاتی خود را تحویل دهند. همچنین وکلا تا پایان دی ماه فرصت دارند در صندوق مکانیزه فروش ثبت‌نام کنند.

علی رستم‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تاسیس صندوق مکانیزه فروش برای شفاف شدن درآمد گروه‌های مختلف از فعالان اقتصادی، اظهار کرد: قانون‌گذار به سازمان امور مالیاتی تکلیف کرد که صندوق مکانیزه فروش را راه‌اندازی کند. این موضوع آیین‌نامه و مصوبه هیات وزیران را هم داشت. این آیین نامه سال ۱۳۹۶ ابلاغ و اقداماتی برای آن شروع شد. در این چارچوب فراخوان در برنامه پنجم توسعه داده بودیم ولی چون زیر ساخت‌ها نبود، صندوقی نداشتیم.


ادامه مطلب

پاسخ دندان‌شکن بیش از ۱۰۰ هزار حقوق‌خوانده به "انحصار کانون‌های وکلا"

1398/08/18

 هزار حقوق‌خوانده در آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه ثبت‌نام کردند؛ همزمان با اعلام برگزاری این آزمون، برخی کانون‌های وکلای دادگستری مخالفت خود را با جذب وکیل از سوی این مرکز اعلام کردند و خواستار جلوگیری از برگزاری این آزمون شده بودند!

ادامه مطلب

تمدید ثبت‌نام آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه تا ۱۷ آبان

1398/08/16

مشکلات سامانه ثبت‌نام آزمون ادامه دارد

فرایند ثبت‌نام از داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه امروز و فردا (۱۶ و ۱۷) آبان نیز ادامه دارد.
 مهلت ثبت‌نام اولیه این آزمون از ۱ تا ۸ آبان تعیین شد که نهایتاً تا پایان روز ۱۵ آبان تمدید شد. درعین‌حال و با وجود آنکه این مهلت به شکل رسمی تمدید نشده اما از پاسخ‌های رئیس این مرکز به کامنت‌های داوطلبان و نیز تغییر تاریخ پایان ثبت‌نام در سایت دانشگاه پیام‌نور اینطور به‌نظر می‌رسد که داوطلبان امروز نیز برای ثبت‌نام مهلت دارند.

درعین‌حال به‌نظر می‌رسد در روزها و ساعات پایانی، مشکلات فرایند ثبت‌نام افزایش یافته است.

ادامه مطلب

هماهنگی سازمان سنجش و دانشگاه پیام نور برای رفع دغدغه داوطلبان آزمون‌ وکلای قوه قضاییه

1398/08/11

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، خبر تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه، صدای داوطلبان این آزمون را درآورد به طوریکه این داوطلبان با انتشار پست‌هایی در فضای مجازی یا در تماس با خبرگزاری فارس اعلام کردند:  سازمان سنجش با تغییر تاریخ آزمون کارشناسان رسمی، آن را همزمان با آزمون مرکز وکلا قرار داده است در حالیکه آزمون مرکز وکلای قوه، امسال بسیار حساس است و می‌تواند انحصار وکالت را بشکند.

این مخاطبان حتی مدعی همکاری سازمان سنجش با کانون وکلا شدند و عنوان کردند: سازمان سنجش باید بی طرف بماند اما روز آزمون کانون کارشناسان را که خودش برگزار می‌کند، تغییر داده و به همان روز آزمون مرکز قوه موکول کرده است.

به گزارش فارس، زمان برگزاری  آزمون وکلای قوه قضاییه که از سوی دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود نیز ۲۹ آذرماه است، با توجه به همزمانی این آزمون با آزمون کارشناسان رسمی دادگستری، داوطلبان خواستار هماهنگی برای تغییر زمان برگزاری آزمون شدند که رئیس سازمان سنجش در این باره گفت: جای نگرانی برای داوطلبان نیست چرا که با هماهنگی سازمان سنجش، شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلای قوه قضائیه مشکل تعداد محدودی از داوطلبان که همزمان در هر دو آزمون شرکت کرده‌اند با تغییر زمان آزمون از صبح به بعد از ظهر برطرف می‌شود.

ادامه مطلب

حل مشکل هم‌زمانی دو آزمون برای فارغ‌التحصیلان حقوق

1398/08/11

 برگزاری آزمون کارشناسان رسمی و آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در ساعت‌های مختلف

  دو آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۹۸ و آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در روز ۲۹ آذر اما در دو زمان جداگانه (صبح و عصر) برگزار خواهد شد.

 درحالیکه در زمان ثبت‌نام، زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری روز ۲۴ آبان اعلام شده بود، شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری از به تعویق افتادن آزمون کارشناسی رسمی سال ۱۳۹۸ خبر داد و اعلام کرد که به منظور ایجاد فرصت مطالعه و حضور ذهن بیشتر برای داوطلبان، آزمون به روز ۲۹ آذر موکول می‌شود.


ادامه مطلب

تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۸

1398/08/09

 داوطلبان تا ۱۵ آبان برای ثبت‌نام فرصت دارند

 مهلت ثبت‌نام در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه که پیش‌تر تا پایان امروز ۸ آبان تعیین شده بود، تا ۱۵ آبان تمدید شد.

 بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه  فارغ التحصیلان و دانشجویان ترم آخر  رشته های حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی و همچنین دارندگان مدارک معادل حوزوی می‌توانند تا روز (چهارشنبه ١۵ آبان ماه) با مراجعه به وب سایت مرکز وکلا قوه قضائیه نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

آزمون وکالت ١٣٩٨ روز جمعه ٢٩ آذرماه در حوزه های آزمونی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب

آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۹۸ به تعویق افتاد

1398/08/04

امکان ثبت‌نام مجدد و ویرایش اطلاعات از ۱۱ آبان

شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری از به تعویق افتادن آزمون کارشناسی رسمی سال ۱۳۹۸ خبر داد.

ادامه مطلب

سهمیه ایثارگری در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

1398/08/04

 شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگری

بر اساس ماده ۵۹ مکرر قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی، مرکز وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه، مکلفند سی‌درصد(۳۰%) از سهمیه صدور دفاتر خدمات قضائی و الکترونیک، سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان و همسران شهدا، جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰%)، آزادگان با داشتن حداقل سه‌ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش‌ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده‌ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، بدون رعایت شرط سنی در صورت واجد شرایط بودن اختصاص دهند.


ادامه مطلب

اطلاعیه ثبت نام آزمون وکالت 1398

1398/08/01

1- آزمون وکالت مرکز دو مرحله ای برگزار میشود؛ مرحله اول بصورت کتبی و مرحله دوم بصورت مصاحبه شفاهی خواهد بود. عدم موفقیت در هریک از مراحل به منزله مردودی در نتیجه کل آزمون بوده و داوطلب حق اعتراض به نتیجه را نخواهد داشت.

2- داوطلبانی که موفق به کسب حد نصاب نمره و رتبه در آزمون می‌شوند برای اخذ پروانه وکالت باید شرایط مقرر در ماده 5 آئین نامه اجرایی مرکز و سایر قوانین و مقررات حاکم بر اخذ پروانه وکالت و مفاد آنها را دارا باشند، آگاهی از این شرایط و مقررات هنگام ثبت نام در آزمون بر عهده داوطلبان است و مسئولیت عدم احراز شرایط در قوانین مذکور متوجه ایشان خواهد بود، قبولی در هر یک از مراحل آزمون یا مصاحبه علمی و شخصیتی برای شرکت کنندگانی که شرایط ذکر شده در قوانین و آیین نامه‌های مربوطه را نداشته باشند هیچگونه حقی ایجاد نمی‌کند

ادامه مطلب

تنها 3 روز دیگر فرصت باقیست ثبت نام در آزمون های جامع مفهومی و مهارتی به صورت اینترنتی ( وکالت و مرکز مشاوران )

1398/07/16

تنها 3 روز دیگر فرصت باقیست  ثبت نام در آزمون های  جامع مفهومی و مهارتی به صورت اینترنتی  ( وکالت و مرکز مشاوران )ادامه مطلب

رزرو شركت در آمايش ها و آزمون هاي آمادگی وكلاي قوه قضاييه( مشاوران حقوقي ماده ١٨٧) در سراسر كشور

1398/07/16

رزرو شركت در آمايش ها و آزمون هاي آمادگی وكلاي قوه قضاييه( مشاوران حقوقي ماده ١٨٧) در سراسر كشور

جهت رزرو از لینک زیر اقدام کنید:

ادامه مطلب

اعلام شرایط بومی‌گزینی ۳ روز پس از شروع ثبت‌نام آزمون وکالت

1398/07/11

 شرایط اخصاصی کانون وکلای دادگستری بوشهر در آزمون وکالت ۹۸ منتشر شد

 کانون وکلای دادگستری بوشهر شرایط اختصاصی این کانون در آزمون وکالت ۹۸ را اعلام کرد.

 در اطلاعیه‌ای که صفحه اینستاگرام این کانون منتشر شده، چنین آمده است:


 

ادامه مطلب


1 2 3 4 5 6 7 8 9