وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

اعلام تاریخ جدید آزمون های مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

اعلام تاریخ جدید آزمون های مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

1400/05/30


به اطلاع داوطلبان محترم آزمون وکالت و کارشناسی رسمی سال ۱۴۰۰ مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه می رساند، باتوجه به نظر ستاد ملی مقابله با کرونا و سازمان سنجش و آموزش کشور و نظر به اهمیت سلامت داوطلبان، آزمون وکالت و کارشناسی رسمی سال ۱۴۰۰ مرکز که قرار بود در شهریور ماه سال جاری برگزار شود، به تعویق افتاد.

لازم به ذکر است، زمان جدید برگزاری آزمون وکالت و کارشناسی رسمی ۱۴۰۰ متعاقبا مطابق تصمیم ستاد ملی کرونا و سازمان سنجش مشخص و از طریق بستر های رسمی اطلاع رسانی مرکز (https://www.23055.ir/news/3501) اعلام می گردد.

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه نسبت به زمان برگزاری آزمون تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا خواهد بود و به هیچ وجه نسبت به اصل بدیهی لزوم حفظ پروتکل‌های بهداشتی و اولویت سلامت داوطلبان اعتراض نخواهد داشت.

بدیهی است تقاضا یا نظر بخشی از داوطلبان نمی‌تواند موثر در زمان برگزاری یا تعویق مجدد آزمون باشد و در این خصوص صرفاً ستاد ملی کرونا و سازمان سنجش تصمیم‌گیر خواهند بود.

روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه


همچنین علی بهادری‌جهرمی، رییس مرکز وکلای قوه قضائیه در این خصو ص گفت: 
شرایط کشور در خصوص اوج‌گیری شیوع بیماری کرونا و قرار گرفتن استان‌ها در پیک پنجم همه‌گیری، ستاد ملی مبارزه با کرونا را بر آن داشت تا مرحله کتبی آزمون وکالت 1400 مرکز وکلا را به تعویق بیندازد.

وی افزود: طبق اعلام قبلی، قرار بود آزمون وکالت 1400 مرکز وکلا در تاریخ 18 شهریور برگزار شود، تمهیدات لازم برای برگزاری این آزمون در موعدد مقرر پیش‌بینی و اجرا شده بود که متأسفانه با پیک پنجم شیوع کرونا مواجه شدیم و به این ترتیب برگزاری آزمون در شهریور ماه ممکن نیست.

بهادری‌جهرمی ادامه داد: با توجه به فروکش کردن پیک پنجم در برخی استان‌ها و نیز تلاش‌هایی که دولت محترم در خصوص کنترل بیماری و واکسیناسیون گسترده مردم دارد، به نظر می‌رسد به زودی شاهد پایدار شدن وضع بیماری در کشور خواهیم بود و به‌زودی شاهد برگزاری آزمون وکالت 1400 مرکز وکلا خواهیم بود.

رییس مرکز وکلای قوه قضائیه تصریح کرد: زمان مطلوب برای ما برگزاری آزمون در مهرماه 1400 است تا هم داوطلبان در خصوص برنامه‌ریزی تحصیلی خود با مشکل مواجه نشوند، و هم اینکه در برنامه‌های مرکز در خصوص تأمین وکلای مورد نیاز کشور با خللی ایجاد نشود. البته این نظر مطلوب ماست و همه‌ چیز به کنترل بیماری کرونا در ماه‌های آینده و نیز تصمیم ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا بستگی دارد.


 داداستان توصیه میکند ، پس از کسب خبر دقیق آمادگی خود را برای زمان جدید آزمون ، حفظ نمایید

 جهت اطلاع از شرایط ثبت نام و تخفیفات با شماره 
دفتر مرکزی 05136050072
امور شهرستانها 05131601111
 تماس حاصل فرمایید اخبار مرتبط:جایزه ویژه حقوق دادن برتر