وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

معرفی جدیدترین آرای وحدت رویه

معرفی جدیدترین آرای وحدت رویه

1397/03/22

همانطور که مطلع هستید هنگامی که دعوایی اعم از حقوقی، کیفری، و ... در دادگاه طرح می گردد. در هنگام رسیدگی به دعاوی مذکور ،قضات با توجه به نص صریح قوانین و مقررات و بنا به استدلال و استنباطی که از این مقررات وجود دارد به تفسیر موضوع دعوا  می پردازند و با تطبیق موضوع دعوا بر این قوانین، رای خود را صادر می نمایند. این امر سبب می شود رای های متعددی توسط شعبات در یک موضوع خاص اتخاذ گردد،که در نهایت  هیات عمومی دیوان عالی کشور به این رای های متفاوت پایان می دهد و نظریه لازم الاتباعی را تصویب می کند که به آن رای وحدت رویه می گوییم که اعتبار قانون را داردو از طریق روزنامه رسمی کشور منتشر می شود.

به جهت اهمیت فراگیری و درک آرای وحدت رویه کارگاه  تخصصی آراد؛ از مراحل مهم آزمون های مفهومی مهارتی داداِستان جهت معرفی و بررسی جدیدترین آراء وحدت رویه و قوانین خاص با حضور استاد صادق زاده از اساتید متخصص در این عرصه، برگزار گردیده است.

برخی از آرای مهمی که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت،رای وحدت رویه 764 دیوان هیات عمومی دیوان عالی کشور با موضوع "اعمال مجازات جایگزین محکومین به حبس ابد" و همچنین رای 761 در خصوص "صلاحیت اتهامات روسا و اعضای شعب سازمان تعزیرات حکومتی" می توان نام برد.

از نکات جالب توجه در این کارگاه، دسترسی به کلیه آرا وحدت رویه صادر شده در سال 1396 و 1397 می باشد، به همین دلیل عنوان دیگری که بر این کارگاه اطلاق می شود، کارگاه "امهات آرای وحدت رویه" است که این امر سبب می شود داوطلبین جهت آمادگی برای آزمون وکالت 1397 با جدیدترین آرا آشنا شده و به صورت منسجم و منظم آرا و قوانین مرتبط با آن را در اختیار داشته باشند، همچنین از منشا اختلافات آگاه و به رای نهایی دست یابند. جهت دسترسی به دیگر آرا، فایل کارگاه آراد در پرتال شما بارگزاری شده است؛ توصیه می شود فایل موردنظر را با دقت و تعمق گوش نمایید.
جایزه ویژه حقوق دادن برتر