وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان ( داداِستان)
نمود تخصص در حوزه حقوق یکی از اهداف عالیه ماست

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری سال ۱۴۰۳ اعلام شد

1402/07/09

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۳ از سوی سازمان سنجش اعلام شد.

به گزارش داداستان، آزمون دکتری ۱۴۰۳ در عصر جمعه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ برگزار خواهد شد.

 ثبت نام این آزمون از اواخر مهرماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ از ۳۰ مهر تا ۶ آبان از طریق سایت سازمان سنجش آغاز خواهد شد. کلیه داوطلبان آزمون دکتری دوره‌های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و نیز دانشگاه آزاد اسلامی در زمان ثبت نام آزمون دکتری لازم است با در نظر داشتن شرایط ثبت نام دکتری نسبت به ثبت نام جهت شرکت در آزمون اقدام کنند.

گرایش‌های رشته حقوق در آزمون دکتری ۱۴۰۳

گرایش‌های رشته حقوق در آزمون دکتری ۱۴۰۳ عبارتند از: حقوق عمومی،‌ حقوق جزا و جرم‌شناسی، فقه و حقوق جزا، حقوق بین‌الملل عمومی، حقوق خصوصی، فقه و حقوق خصوصی، حقوق، حقوق نفت‌وگاز و حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی.

ادامه مطلب

جزییات مصاحبه آزمون دکتری ۱۴۰۲ دانشگاه پیام نور اعلام شد

1402/03/08

به گزارش داداستان، بر اساس اعلام مرکز سنجش و آزمون این دانشگاه، جلسات مصاحبه علمی معرفی شدگان آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ دانشگاه پیام نور بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

نحوه و زمان ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور

به گزارش روابط عمومی این دانشگاه، معرفی شدگان به مصاحبه، لازم است ضمن مطالعه دقیق و مجدد دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۲ و همچنین اطلاعیه‌ها و دستورالعمل‌های این دانشگاه از روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ لغایت روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ جهت ثبت نام به سامانه مصاحبه علمی دکتری (سامانه صبا) این دانشگاه به آدرس اینترنتی: https://saba.pnu.ac.ir مراجعه نموده و نسبت به تکمیل و ارسال مدارک، اقدام نمایند:

داوطلبان گرامی با ورود به سامانه مصاحبه، با استفاده از کد ملی به عنوان نام کاربری و شماره داوطلبی به عنوان کلمه عبور، نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود، اقدام نمایند.

ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه ضروری و عدم ثبت نام به معنای انصراف از شرکت در مرحله دوم آزمون می‌باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه پیام نور

در هنگام بارگذاری مستندات، به موارد اشاره شده از جمله فرمت و حجم پیشنهادی برای ارسال مدارک، دقت لازم بعمل آید. (فرمت فایل ترجیحا JPG و حداکثر حجم فایل ارسالی ۵۰۰ کیلو بایت).

تصاویر مدارک مورد نیاز که در سامانه قابل بارگذاری است، به شرح ذیل اعلام می‌شود:

  • صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ارسال صفحه توضیحات الزامی است.)
  • کارت ملی
  • مدارک تحصیلی اعم از کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه‌ای با قید معدل (دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته ملزم به ارائه مدرک کاردانی و کارشناسی با «قید معدل» یا ریز نمرات دارای معدل، می‌باشند.)

تبصره یک: در صورتیکه مدارک تحصیلی فاقد معدل باشد، ارائه اصل ریز نمرات یا گواهی معدل ممهور به مهر محل تحصیل یا گواهی جهت تائید معدل الزامی است؛ درغیر اینصورت امتیاز مدرک تحصیلی قابل محاسبه نمی‌باشد.

  • کارت پایان خدمت و یا گواهی وضعیت نظام وظیفه عمومی ویژه برادران.
  • مدارک ایثارگری و رزمندگان (بر اساس مفاد مندرج در بند مرتبط با سهمیه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری سال ۱۴۰۲).
  • حکم کارگزینی و موافقت نامه محل خدمت برای ادامه تحصیل در دوره دکتری، مخصوص متقاضیان استفاده از سهمیه مربیان.

تبصره دو: استفاده از سهمیه مربیان بر اساس مفاد مندرج در صفحه شماره ۱۰ راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره ۲) سال ۱۴۰۲ مختص اعضاء محترم هیأت علمی رسمی آزمایشی و رسمی قطعی تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی می‌باشد.

تبصره سه: مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، امکان بهره مندی از این سهمیه را دارا می‌باشند.

  • گواهی استمرار همکاری (مخصوص استفاده از سهمیه مربیان)
  • عکس پرسنلی جدید
  • مدارک پژوهشی اعم از صفحه مشخصات پایان نامه کارشناسی ارشد، صفحه مربوط به شناسنامه مقاله یا کتاب چاپ شده
  • مدارک مربوط به آزمون‌های زبان انگلیسی (با اعتبار حداقل ۲ سال) در صورت وجود، مانند:

(MSRT), (ETPNU), (MCHE), (IELTS), (TOEFL PBT), (TOEFL IBT), (TOEFL CBT) and (TOLIMO)

هزینه ثبت نام مصاحبه دکتری ۱۴۰۲ دانشگاه پیام نور

ضروری است داوطلبان با انتخاب درگاه پرداخت، نسبت به واریز مبلغ ۱/۳۹۸/۰۰۰ ریال هزینه مصاحبه، اقدام نمایند.

ثبت نام برای فرم صلاحیت عمومی مربوط به سازمان سنجش، داوطلب را از ثبت نام در این مرحله بی‌نیاز نمی‌کند. مبلغ ثبت نام به عنوان هزینه مصاحبه و بررسی مدارک بوده و غیر قابل استرداد می‌باشد.

تبصره: مطابق با بند۳ بخشنامه سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبانی که برای مصاحبه به چند کدرشته محل در یک موسسه معرفی شده‌اند. می‌بایست در صورت انجام مصاحبه جداگانه برای هر کد رشته محل، هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند.

در پایان لازم است داوطلبان پس از بررسی دقیق مراحل ثبت نام و واریز هزینه مصاحبه، نسبت به بارگذاری کامل مدارک اطمینان حاصل نمایند.

تذکرات مهم:

۱- با توجه به شرایط خاص و زمان محدود برای انجام مصاحبه اکیداً توصیه می‌شود داوطلبان گرامی در روز و ساعت اعلام شده از طرف مرکز مجری، آمادگی لازم برای حضور در جلسه را داشته باشند تا از همپوشانی با مصاحبه‌های بعدی جلوگیری بعمل آید.

۲- داوطلب لازم است یک ساعت قبل از شروع جلسه مصاحبه در محل برگزاری حضور داشته باشد تا قبل از شروع جلسه، هماهنگی‌های لازم توسط کارشناسان مربوطه صورت پذیرد. حضور در ساعات دیگر باعث اختلال در نظم وعدم تمرکز تیم اجرایی، خواهد بود.

۳- از آنجائیکه در زمان مصاحبه ممکن است اساتید نیاز به ارائه مدارکی از سوی داوطلب داشته باشند، همراه داشتن اصل کلیه مدارک پژوهشی و آموزشی بارگذاری شده در سامانه در زمان مصاحبه، الزامی است.

۴- براساس مصوبه جلسه شورای ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی می‌توانند، برای نمره مرحله دوم آزمون که شامل مجموع نمرات سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحبه می‌باشد، حدنصاب نمره برای هر کدرشته محل تعیین و سازمان سنجش آموزش کشور در پذیرش نهایی، حدنصاب مذکور را اعمال می‌نماید.

۵- در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدرک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله‌ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه تحصیل وی جلوگیری و پیگیری قانونی به عمل خواهد آمد.

یادآور می‌شود پذیرش داوطلب منوط به ثبت نام در سامانه مصاحبه بوده و در روز مقرر صرفا از افرادی مصاحبه بعمل خواهد آمد که مدارک خود را قبلا، بارگذاری نموده اند.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

در پایان تاریخ، ساعت و آدرس محل برگزاری جلسات مصاحبه، پس از بررسی مدارک، توسط مراکز مجری، متعاقباً از طریق پیامک به داوطلبان، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

علاوه بر این هر داوطلب پس از پایان مهلت ثبت نام، می‌تواند با مراجعه به سامانه صبا، تاریخ، ساعت و آدرس محل برگزاری جلسات مصاحبه را در صفحه شخصی خود مشاهده نماید. بنابراین نیازی به تماس تلفنی و مراجعه حضوری نمی‌باشد.


ادامه مطلب

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 1402

1402/01/29

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 1402 منتشر شد

آن‌دسته از افرادی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی شده‌اند، باید از روز سه‌شنبه ۲۹ فروردین تا شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

برای مشاهده دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 1402 کلیک کنید 

 کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری«Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۲ یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.

به متقاضیان توصیه می‌شود؛ ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و اطلاعیه‌های مرتبط با آن اقدام کرده، سپس کدرشته محل‌های مورد علاقه خود را از کدرشته محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه، مرتب کرده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب‌های خود اقدام کنند.

 

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره دکتری«Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۲ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش  دوشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۲ در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار گرفت.

 

اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و …) در دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

 

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌باشند و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است به درگاه دانشگاه مذکور به آدرسwww.azmoon.org مراجعه و براساس اطلاعیه‌های مربوط که در پایگاه آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام کنند.

 

داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب هر یک از کد رشته‌های امتحانی مربوط به دانشگاه‌های: امام صادق (ع)، جامع امام حسین (ع) و علوم انتظامی امین که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیرروزانه شده‌اند، در صورت تمایل و دارابودن شرایط لازم مطابق توضیحات انتهای دفترچه، می‌توانند کد رشته محل‌های مربوط به دوره‌های روزانه فقط دانشگاه‌های ذیربط را نیز انتخاب کنند و در سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منحصراً مجاز به انتخاب رشته از دوره‌های مجاز و براساس رشته امتحانی خود هستند.

 

داوطلبان درصورت لزوم می‌توانند سوال یا سوالات خود را با بخش سیستم پاسخگویی این سازمان به نشانی: https://request.sanjesh.org/ و یا در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ در میان بگذارند.

 

 

ادامه مطلب

مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تمدید شد

1401/01/28

ادامه مطلب

کارنامه اعلام نتايج اوليه آزمون دكتري سال 1401 منتشر شد

1401/01/23

ادامه مطلب

نتایج اولیه آزمون دکتری چهارشنبه منتشر می‌شود

1401/01/22

ادامه مطلب

دریافت دفترچه سوالات دکتری سال 1401

1400/12/07

ادامه مطلب

اطلاعیه ثبت ‌نام با تاخير برای متقاضيان شرکت درآزمون ورودي مقطع دكتري نيمه‌متمركز (Ph.D) سال 1401

1400/10/04

ادامه مطلب

جزییات ثبت نام در آزمون دکتری ۱۴۰۱ اعلام شد

1400/08/30

ادامه مطلب

اطلاعیه ثبت ‌نام در آزمون ورودي مقطع دكتري نيمه‌متمركز (Ph.D) سال 1401

1400/08/23

ادامه مطلب

جزییات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد در نیمسال اول ۱۴۰۱-۱۴۰۰

1400/08/17

ادامه مطلب

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

1400/07/27

ادامه مطلب

اطلاعیه در خصوص اعلام رشته ها و مواد امتحانی آزمون ورودی دوره های دکتری (Ph.D) سال 1401

1400/06/10

ادامه مطلب

شناسنامه آزمون ورودي دوره دكتري (Ph.D) نيمه‌متمركز سال 1400

1400/05/24

ادامه مطلب

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد

1400/02/28

ادامه مطلب


1 2 3 4


فرم عضویت در سامانه های اطلاعاتی رایگان داداِستان

وارد کردن فیلدهای ستاره دار اجباری است

CAPTCHA code