وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

سه اقدام مرکز وکلا قوه قضاییه در ارتباط با شیوع ویروس کرونا در کشور

سه اقدام مرکز وکلا قوه قضاییه در ارتباط با شیوع ویروس کرونا در کشور

1398/12/20

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه: زمان اعلام نتایج آزمون وکالت مشخص نیست

بهادری جهرمی درباره زمان اعلام نتایج آزمون وکالت نیز گفت که هیچ چیز مشخص نیست.  علی بهادری جهرمی با بیان اینکه مرکز وکلای قوه قضائیه سه اقدام را در ارتباط با شیوع ویروس کرونا در کشور در دستور کار قرار داده است اظهار کرد:
   در 6 ماهه نخست سال 99، مرکز وکلای قوه قضائیه، کل خدمات حقوقی مورد نیاز کادرهای درمانی مقابله با ویروس کرونا را به صورت رایگان ارائه می‌کند؛ همچنین تصمیم گرفتیم دو موکبی که هر سال در ایام اربعین اباعبدالله الحسین(ع) در ایران و عراق به زائران خدمت‌رسانی می‌کرد را به عنوان موکب سلامت فعال و کمک‌های مالی وکلا و کارشناسان را با شعار « هزینه سفر عید را به هموطنان‌مان کمک کنیم» برای تهیه اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا اختصاص دهیم و از محل کمک‌های جمع‌آوری شده، اقلام بهداشتی و دارویی مرتبط با کرونا را بین نیازمندان توزیع کنیم

  بهادری جهرمی اضافه کرد: در مرکز وکلا نیز جزو نخستین مراکزی بودیم که همه برنامه‌های جمعی را از سوم اسفند از جمله مصاحبه پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت را لغو کردیم.

  وی گفت: در ادامه این روند، با سرعت تمام فرایندها را به سمت الکترونیکی شدن پیش بردیم و تالار گفت‌و‌گو برای پاسخگویی به سوالات مرتبط با نام‌نویسی در آزمون کارشناسی اختصاص دادیم. به زودی نیز در  ارتباط با تمام بخش‌ها، تالار گفت‌و‌گو و سامانه خدمات الکترونیک فعال می شود تا امورات اعضای مرکز و مردم بدون مراجعه حضوری انجام شود.

  رئیس مرکز وکلای قوه‌قضائیه در پاسخ به این سؤال که با توجه به لغو مصاحبه‌ها، زمان اعلام نتایج چه تاریخی خواهد بود افزود: اعلام نتایج مشخص نیست زیرا آزمون ما ملی است و همه مصاحبه‌ها باید تمام شود.

  وی اضافه کرد: کمتر از 30 درصد مصاحبه‌ها باقی مانده اما چون آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه به صورت ملی است و امکان دارد آن 30 درصد در مجموع رتبه‌های نخست را کسب کنند، باید باقی مصاحبه‌ها نیز انجام شود. در این ارتباط تدابیری داریم که به‌زودی اعلام می‌کنیم.

   

   جایزه ویژه حقوق دادن برتر