وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

احتمال تعیین مهلت مجدد برای ثبت‌نام در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۹

احتمال تعیین مهلت مجدد برای ثبت‌نام در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۹

1399/06/16

 رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضایی از رایزنی با سازمان سنجش آموزش کشور برای تعیین مهلت مجدد ثبت نام در آزمون سال ۹۹ مرکز وکلای قوه قضاییه خبر داد و گفت که به تعویق افتادن آزمون سال جاری بعید است.

به نقل از ایرنا، علی بهادری جهرمی با اعلام اینکه ۸۳ هزار نفر در آزمون امسال مرکز وکلای قوه قضاییه ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: برای ثبت‌نام در آزمون، مدارک و مستنداتی نیاز بود که تعداد بسیاری از داوطلبان به ویژه از دانشگاه آزاد اسلامی برای دریافت گواهی‌های تحصیلی از دانشگاه دچار مشکل شده‌اند و تقاضای مهلت مجدد برای ثبت‌نام در آزمون دارند. مجری برگزارکننده آزمون وکالت سال جاری، سازمان سنجش آموزش کشور است و در حال مذاکره با این سازمان هستیم تا در صورت امکان مهلت مجدد ثبت‌نام برای داوطلبان فراهم شود.
بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: مجری برگزار کننده آزمون وکالت سال گذشته، دانشگاه پیام نور بود و با وجود رضایت کامل از برگزاری آزمون ۹۸، به دلیل اینکه معمولا داوطلبان علاقه مند بودند که مجری سازمان سنجش باشد، امسال سازمان سنجش آزمون وکالت را برگزار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: آزمون وکالت چهارم مهر ماه در نوبت صبح و آزمون مشاوران خانواده بعد از ظهر همان روز برگزار می شود و داوطلبان در هر دو آزمون می توانند در مرکز استانی انتخابی خود به سهولت امتحان دهند.

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه در پاسخ به اینکه آیا امکان تعویق آزمون وکالت به دلیل شیوع کرونا وجود دارد یا نه، گفت: آزمون وکالت بعد از آزمون سراسری کنکور دانشگاه‌ها، بزرگترین آزمون در کشور است. تصمیم گیری درباره برگزاری آزمون در صلاحیت ستاد ملی مقابله با کرونا است و اگر این ستاد در مورد عدم برگزاری آزمون تصمیم بگیرد، این آزمون به تعویق می‌افتد البته بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد.

بهادری جهرمی افزود: موضوع کرونا در صلاحیت ما نیست و امکان پیش بینی هم ندارد؛ امیدواریم آزمون وکالت ۹۹ با رعایت استانداردهای لازم در زمان مقرر برگزار شود.جایزه ویژه حقوق دادن برتر