وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

 قابل توجه داوطلبانی که قصد انتخاب حوزه قضایی را دارند

قابل توجه داوطلبانی که قصد انتخاب حوزه قضایی را دارند

1400/06/22


قبول‌شدگان مرحله شفاهی آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۹ از امروز، ۲۲ شهریور، تا ۲۵ شهریور فرصت دارند حوزه های قضایی انتخابی خود را تعیین کنند.

بر اساس آنچه از سوی روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه اعلام شده، قبول‌شدگان مرحله شفاهی آزمون سال ۹۹ این مرکز می‌توانند به منظور انتخاب حوزه قضایی از ۲۲ ام تا ۲۵ ام شهریور ماه با مراجعه با سامانه جذب (https://jazb.23055.ir/)، به ترتیب اولویت حوزه های قضایی انتخابی خود را مشخص نمایند.

متقاضیان می‌توانند همه حوزه‌های قضایی ذیل استان محل قبولی خود را به ترتیب اولویت مشخص کنند اما باید توجه داشته باشند تمرکز فعالیت و تاسیس دفتر صرفا در حوزه قضایی محل پذیرش مجاز خواهد بود.

همچنین دقت داشته باشید پس از ثبت‌ نهایی اولویت‌های انتخابی به هیچ وجه امکان تغییر اولویت وجود نخواهد داشت لذا پیش از ثبت نهایی از قطعی بودن نظر خود اطمینان حاصل کنید.

حوزه‌های قضایی در استان‌ محل پذیرش بر اساس نمره نهایی «مجموع نمرات کتبی و شفاهی» کسب شده از سوی داوطلبان مشخص خواهد شد.

همچنین با توجه به وجود برخی ظرفیت‌های خالی در استان‌های مختلف، به شما این امکان داده شده است نسبت به ثبت درخواست انتقال از استان محل قبولی به استان دیگری اقدام نمایید.

 موافقت با درخواست انتقال صرفا برای ظرفیت‌های خالی باقی مانده براساس نمره «آزمون کتبی» افراد دارای بالاترین نمره صورت خواهد گرفت.

تعداد اولویت های انتخابی متقاضیان
شما می‌توانید نهایتا دو اولویت را انتخاب نمایید، این درخواست هیچ حقی برای شما ایجاد نمیکند و در صورت پذیرش، به شما امکان انتخاب اولویت‌های حوزه‌های قضایی در استان جدید داده خواهد شد. در صورت عدم پذیرش درخواست انتقال نیز حوزه محل قبولی نهایی شما مطابق اولویت انتخابی شما در همان استان محل پذیرش اولیه مشخص خواهد شد.

دقت داشته باشید تمرکز فعالیت و تاسیس دفتر صرفا در حوزه قضایی محل پذیرش مجاز خواهد بود لذا تنها استان‌ یا حوزه‌هایی را انتخاب نمایید که امکان سکونت و اشتغال در آن را دارید.
۱- داوطلبان حق انتخاب کلیه حوزه‌های قضایی استان محل قبولی خود را داشته و محدودیتی بابت تعداد حوزه قضایی دارای اولویت خود ندارند. اما دقت نمایند در صورت قبولی مکلف به تاسیس دفتر و اشتغال در محل قبولی خواهند بود. لذا صرفا حوزه قضایی را انتخاب کنید که امکان سکونت و اشتغال در آن حوزه برای شما فراهم است، امکان انتقال بعدی بسیار بسیار محدود و در موارد فوق العاده خاص تنها مطابق دستورالعمل کارآموزی امکان پذیر است.

۲- چنانچه از استانی که در آن پذیرفته شده اید رضایت دارید با توجه به بند ۱ حوزه قضایی مورد نظر را انتخاب کرده و درخواست انتقال ثبت نفرمایید.


۳-اگر درخواست انتقال ثبت و پذیرفته شود، اولویت قبلی شما منتفی است و در استان جدید انتخاب حوزه خواهید کرد. این امر غیر قابل بازگشت خواهد بود لذا در ثبت درخواست انتقال دقت نمایید.
همچنین اگر درخواست انتقال شما پذیرفته نشود، در یکی از حوزه های قضایی استان محل پذیرش قبلی خود بر اساس اولویت‌های اعلامی خود و نمره شما جایابی خواهید شد.

۴- همانطور که در اطلاعیه اولیه تذکر داده شد لازم است در ثبت حوزه قضایی و انتقال دقت بفرمایید امکان ویرایش بعدی وجود ندارد لذا به این منظور با پشتیبان تماس نگیرید. پس از اتمام ثبت درخواست‌ها در تاریخ ۲۸ شهریورماه به کلیه داوطلبان مهلت داده می‌شود تا صرفا برای یک مرتبه اولویت‌های انتخابی خود را در صورت تمایل ویرایش نمایند. بدیهی است داوطلبان امکان رفع اشکالات و اشتباهات احتمالی را در آن مهلت خواهند داشت و این فرصت غیر قابل تمدید خواهد بود.

۵- لیست حوزه های قضایی مناطق محروم قابلیت افزایش ندارد.

۶- مرکز وکلا از ارائه مشاوره در تعیین حوزه قضایی و یا انتخاب مقصد انتقال معذور است و ضروری است هر داوطلب مطابق شناخت خود یا آشنایان از حوزه‌های قضایی مختلف تصمیم گیری نماید.

۷- نتایج رسیدگی به اعتراض ها (بجز بخشی از ایثارگران که پاسخ استعلام مجدد آنها واصل و به آن‌ها اعلام شده است) هنوز اعلام نشده فلذا این افراد امکان انتخاب حوزه قضایی یا ثبت درخواست انتقال ندارند. بدیهی است در صورت پذیرش بعدی اعتراض ایشان دقیقا مشابه همین فرایند در اختیار ایشان نیز قرار خواهد گرفت و متناسب با نمره خود جایابی خواهند شد. در این صورت با توجه به افزایش تعداد قبول شدگان، ظرفیت هم به همان تعداد افزایش یافته و از این منظر مشکلی از حیث تکمیل ظرفیت برای معترضین وجود ندارد.

جایزه ویژه حقوق دادن برتر