وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

حاشیه‌های برگزاری یک آزمون فوق‌العاده

حاشیه‌های برگزاری یک آزمون فوق‌العاده

1401/03/25

با گذشت بیش از یک ماه از برگزاری مرحله تستی آزمون اول سال ۱۴۰۱ مرکز وکلای قوه قضاییه، داوطلبان این آزمون چشم‌انتظار اعلام نتایج خود هستند.

به گزارش منابع خبری ، خبر برگزاری زودهنگام آزمون سال ۱۴۰۱ مرکز وکلای قوه قضاییه اولین بار در بهمن سال گذشته اعلام شد. در آن زمان حسن عبدلیان‌پور اظهار داشته بود چون آزمون سال ۱۴۰۰ وکالت کانون‌های وکلا امکان برگزاری نداشته است، تصمیم بر این شده که آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه به جای شهریورماه، در اوایل سال ۱۴۰۱ برگزار شود تا زحمات داوطلبان کانون وکلا به هدر نرود.

این تغییر برنامه‌ی زمانی آزمون مورد اعتراض کسانی قرار گرفت که خود را برای آزمون شهریورماه مرکز وکلا آماده می‌کردند. دو روز بعد معاون حقوقی قوه قضاییه جلسه‌ای با حسن عبدلیان‌پور برگزار کرد و در این جلسه مقرر شد این مرکز دو آزمون برگزار کند، یکی در بهار و دیگری در تابستان.

ابتدا اعلام شده بود آزمون اول امسال در فروردین برگزار می‌شود اما با توجه به هم‌زمانی با ایام ماه رمضان، کمی‌ بعد اعلام شد زمان آزمون در اردیبهشت‌ماه و مجری آن، دانشگاه آزاد خواهد بود.

نهایتا آزمون در ۲۳ اردیبهشت برگزار شد و فتاحی، معاون سنجش مرکز وکلای قوه قضاییه اعلام کرد قرار است نتایج ظرف حدود ۱۰ روز اعلام شود.

با گذشت حدود سه هفته از آزمون، او در جواب یکی از داوطلبان درباره علت تاخیر در اعلام نتایج گفت که نتایج اولیه بعد از تعطیلات [نیمه خرداد] منتشر خواهد شد اما این وعده نیز به سرانجام نرسید تا اینکه روز چهارشنبه هفته گذشته، این معاون مرکز وکلای قوه قضاییه با انتشار توییتی از خداحافظی خود با معاونت سنجش خبر داد.

ساعاتی بعد از توییت فتاحی، حسن عبدلیان‌پور اعلام کرد: اعلام نتایج معمولاً یک ماه بعد از برگزاری آزمون زمان می‌برد که ما نیز طی یک ماه نتایج را اعلام می‌کنیم، در نهایت تا هفته آینده نتایج آزمون اعلام می‌شود.

حال و با گذشت یک ماه از تاریخ برگزاری آزمون، بار دیگر ۷۲ هزار شرکت‌کننده منتظر هستند تا کارنامه‌های خود را دریافت کنند.

هرچند هنوز زمان دقیق انتشار نتایج مشخص نشده اما انتظار می‌رود مدیران مرکز وکلا به انتظار بجا و مقبول داوطلبان آزمون پاسخ دهند.جایزه ویژه حقوق دادن برتر