وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان ( داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

برگزاری نخستین آمایش پس از قبولی در آزمون وکالت

برگزاری نخستین آمایش پس از قبولی در آزمون وکالت

1401/07/25


آمایش پس از قبولی در آزمون های وکالت سال جاری با حضور اساتید دانشگاه در هتل پردیسان برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار ما، آمایش پس از قبولی در آزمون وکالت به همت موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان(دپارتمان تخصصی حقوق داداستان) در هتل پردیسان مشهد برگزار شد. در این مراسم که با حضور پرشور پذیرفته شدگان آزمون وکالت و جمعی از اساتید حقوق دانشگاه فردوسی و آزاد برگزار گردید مهم ترین پرسش های پیرامون پس از قبولی در آزمون وکالت مورد نقد و بررسی قرار گرفت. 
مجید قاضی زاده در این مراسم با اشاره به اینکه متاسفانه در جامعه ما اولویت سنجی مناسبی از اقدامات وکلا وجود ندارد، خاطر نشان کرد: در دیگر کشورهای دنیا خدمات حقوقی قبل از وقوع اختلاف ارائه می گردد اما متاسفانه در کشور ما بعد از شکل گیری اختلافات ماجرای خدمات حقوقی شروع می گردد. 


این استاد دانشگاه ادامه داد: فرهنگ‌سازی مناسبی از حضور وکلا برای انعقاد قراردادهای خرد و کلان در بین جامعه وجود ندارد و همین موضوع مشکلات متعددی را به وجود آورده است. بایستی در این زمینه تغییر رویه های گسترده ای در زمینه های فرهنگی و تخصصی صورت گیرد. 
وی با اشاره به اینکه در آزمون کانون وکلا و مرکز وکلای سال جاری تقریبا 17 هزار نفر در کشور پذیرفته شده‌اند، تصریح کرد: البته تعداد زیاد قابل توجهی از این پذیرفته شدگان به صورت مشترک در هر دو آزمون قبول شده اند و بر همین اساس به نظر می رسد آمار نهایی بسیار پایین تر از این تعداد است که بایستی وارد بازار عرصه وکالت شوند. 
وی با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت با توجه به اجرایی شدن قانون تسهیل افزایش یافته است، تصریح کرد: هرچند هنوز تعداد بی شماری پشت سد آزمون های وکالت باقی خواهند ماند اما در کل شرایط برای پذیرش در آزمون های وکالت نسبت به گذشته بهتر شده است. 
قاضی زاده با اشاره به اینکه وکلایی که پذیرفته می شوند بایستی با تغییر و تحولات روز جامعه آشنا باشند، گفت: در شرایط فعلی باید مهم ترین اولویت پذیرفته شدگان افزایش سطح علمی و شناخت مناسبی از شرایط حقوقی باشد. مگر می شود در شرایط فعلی وکیلی نسبت به مباحث مهم بورس و ارز دیجیتال آگاهی نداشته باشد؟ 
بنیانگذار مجموعه داداستان تصریح کرد: مهم ترین رویکرد جدید موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان برگزاری دوره های آموزشی برای پذیرفته شدگان در آزمون های وکالت است زیرا به نظر می رسد فراهم کردن فرصتی مناسب برای رشد و ارتقاء کیفی پذیرفته شدگان مهم ترین ضرورتی است که بایستی همه مجموعه های علمی آموزشی به آن توجه کنند. 

ضرورت توجه کارآموزان به انتخاب وکیل سرپرست مناسب
دکتر رضا معبودی نیشابوری  نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تصویب قانون تسهیل شرایط جدیدی را برای عرصه حقوقی کشور ایجاد کرده است، خاطر نشان کرد: تعداد پذیرفته شدگان آزمون وکالت امسال نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است و این موضوع مهمی است که بایستی مد نظر قرار بگیرد. 
این استاد دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: در شرایط فعلی که تعداد قبولی ها افزایش یافته برنامه ریزی برای ارتقاء سطح کیفی پذیرفته شدگان از جمله مهم ترین رویکردهایی است که بایستی دنبال شود. 
وی اظهار کرد: وکلای امروز بایستی بتوانند با مهم ترین موضوعات جامعه آشنایی کافی داشته باشند تا در عرصه حقوقی و دفاع از موکل خود موفق عمل کنند. 
این وکیل پایه یک دادگستری تاکید کرد: انتخاب وکیل سرپرست مناسب یکی از موضوعات مهمی است که باید پذیرفته شدگان نسبت به آن دقت نظر کافی را داشته باشند و علاوه بر آن مدیران کانون وکلا و مرکز وکلا نیز باید به آن توجه کنند زیرا قانون مدونی برای این موضوع وجود ندارد و عملا وکلا مجبور به انتخاب کارآموز نیستند. 
در پایان این مراسم نیز به مهم ترین پرسش های پذیرفته شدگان آزمون های وکالت سال جاری توسط اساتید دانشگاهی پاسخ داده شد. این مراسم در پایان با اهدای گل و عکس یادگاری خاتمه یافت.جایزه ویژه حقوق دادن برتر


فرم عضویت در سامانه های اطلاعاتی رایگان داداِستان

وارد کردن فیلدهای ستاره دار اجباری است

CAPTCHA code