وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

آیا با این ظرفیت های اعلامی در آزمون سردفتری، شانس قبولی دارم؟

آیا با این ظرفیت های اعلامی در آزمون سردفتری، شانس قبولی دارم؟

1397/02/19

از بین سوالات متداولی که در خصوص آزمون سردفتری ۱۳۹۷ پرسیده می شود؛ میزان ظرفیت پذیرش استانهای مختلف در این آزمون است. مساله ای که ذهن حقوقدانان متقاضی این آزمون را به خود  مشغول ساخته این است که با توجه به ظرفیت های اعلام شده در هر شهر، درصد قبولی و پذیرش در این آزمون بسیار پایین است و برخی بر اساس همین گونه نگرانی ها از ادامه راه منصرف شده و تصمیم گرفته اند تا در این آزمون شرکت نکنند. در حالیکه اگر حقوقدانان نگاهی گذرا به میزان پذیرش دیگر آزمون های حقوقی مثل وکالت و قضاوت، بیاندازند، متوجه خواهند شد که روال پذیرش در آزمون های دیگر نیز به همین شیوه است. بطور مثال میزان پذیرش کانون خراسان در آزمون وکالت 96، 105 نفر بود و این رقم با میزان پذیرش آزمون سردفتری در همین استان ( 70 نفر) تفاوت فاحشی ندارد. بنابراین توصیه می گردد اگر علاقه مند به حوزه سردفتری و تصدی این عنوان شغلی هستید، فرصت را از دست نداده و پرقدرت از این فرصت باقیمانده استفاده کنید. 
حقوقدانان دقت کنند که در این بازه زمانی مطالعه حجم بسیاری از منابع مفصل، منطقی نیست و می بایست اولویت برنامه مطالعاتی خود را بر مطالعه سرفصل های مهم تر، مباحث کلیدی، نکات با اهمیت تر، تست های سالهای قبل قرار دهید. 
به خاطر داشته باشید اشخاصی شانس موفقیت بیشتری در این آزمون خواهند داشت که از تعدد منابع دوری کرده و بتوانند نه بر همه منابع که بر منابع مهم تر، تسلط داشته باشند. برنامه ریزی هوشمندانه و اهمیت مرور مداوم را دست کم نگرفته و برای موفقیت در این آزمون با انرژی و انگیزه مطالعه کنید تا موفق شوید.
جایزه ویژه حقوق دادن برتر