وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

ثبت نام آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد آغاز شد.

1396/10/10

ثبت نام آزمون ای پی تی دی ماه دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد و تا ۱۳ دی ماه ادامه دارد.

ادامه مطلب

صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها به عنوان تهدید یا فرصت/ حال و هوای رشته حقوق چطور است!!!

1396/10/10

صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالی، موضوعی فراگیر محسوب می‌شود که در تمام سطوح دانشگاهی اعم از دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و اکثر رشته‌ها و مقاطع تحصیلی، به‌عنوان پدیده‌ای مهم نگاه‌ها را به خود معطوف کرده است.

ادامه مطلب

گزینه‌ غیر کنکور پیش روی مردم نمی گذاریم/ کنکور معما شده است!

1396/10/10

رئیس مرکز نشر دانشگاهی گفت: اینکه توسعه آموزش عالی نیاز جامعه بوده و باعث ایجاد کنکور شده، یک مغلطه است که پاسخ کارشناسی هم دارد.

ادامه مطلب

قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد

1396/10/09

قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد

ادامه مطلب

بنیانگذار تحصیل رشته حقوق در ایران

1396/10/09

وکیل فرانسیس آدولف پرنی مشهور به موسیو، پیشنهاد دهنده و بنیانگذار مدرسه عالی حقوق در ایران بود که موجبات تحصیل در رشته حقوق به عنوان یک علم تخصصی برای علاقمندان در این کشور فراهم آورد.

ادامه مطلب

قانون موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین‌المللی بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند (موافقتنامه چابهار)

1396/10/09

شماره۳۰۰/۸۳۸۱۰                                                                       ۱۳۹۶/۱۰/۲

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

عطف به نامه شماره ۵۳۵۳۳/۳۲۸۷۷ مورخ ۱۳۹۶/۳/۲۳ در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم(۱۲۳) قانون اساسی جمهوری ‌اسلامی  ایران قانون موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین‌المللی بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند (موافقتنامه چابهار) که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود، با تصویب در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۹/۱ و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می‌گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

 

ادامه مطلب

آیا سهمیه بندی در کنکور عدالت آموزشی را زیر سوال نمی برد؟

1396/10/09

معاون دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آزمون های سراسری دارای ۱۹ سهمیه است، گفت: سهمیه های کنکور ساماندهی می شود و این ساماندهی جدید از سال ۹۷ اجرایی می شود.

ادامه مطلب

قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی نقش بسزایی در راستای اجرایی شدن استقلال وکلا دارند.

1396/10/06

رئیس کانون وکلای خوزستان گفت: بدیهی است قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی نقش بسزایی در راستای اجرایی شدن استقلال وکلا دارند.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، نوال نزاری پیش از ظهر امروز در همایش سراسری وکلای کشور در اهواز اظهار کرد: کانون های وکلای دادگستری به عنوان یکی از قدیمی ترین نهاد مدنی در عرصه صیانت از حقوق شهروندی و گسترش عدالت، فعالیت کرده است چرا که یکی از ابزارهای حاکمیت قانون و تأمین حقوق شهروندی، کانون های وکلا هستند.

ادامه مطلب

آغاز توزیع کارت آزمون فراگیر ارشد پیام نور از ساعت ۱۲ امروز

1396/10/05

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از ساعت ۱۲ ظهر امروز خبر داد و گفت: این آزمون ۸ دی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

خرید سربازی گران شد

1396/10/05

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، جزئیات تغییرات قیمتی خرید سربازی را تشریح کرد.

ادامه مطلب

برگزاری نشست بررسی جایگاه هیات امنای دانشگاه‌ها در دیوان عدالت اداری

1396/10/05

نشست تخصصی جایگاه مصوبات هیأت امنای دانشگاه‌ها در نظم حقوقی کشور توسط معاونت حقوقی، پیشگیری و پژوهش با همکاری هیأت تخصصی پژوهشی - فرهنگی دیوان عدالت اداری، برگزار شد.

ادامه مطلب

ابهام در سرنوشت شرکت کنندگان آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه/ وکلا رتبه‌بندی می‌شوند

1396/10/05

عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه برگزاری آزمون مرکز وکلا و مشاوران قوه قضائیه با استناد به بندچ ماده ۸۸ قانون ششم توسعه، غیر دقیق و توجیه غیر موجهی بود، گفت: قوه قضائیه وظیفه‌ای برای جذب وکیل و کار‌شناس حقوقی ندارد و این کار جزو وظایف ذاتی قوه قضائیه نیست.

ادامه مطلب

اطلاعیه اسکودا در خصوص ضوابط حاکم بر جذب ایثارگران در کانون های وکلا به عنوان کارآموز

1396/10/05

نظر به پرسشهای مکرر داوطلبان محترم ایثارگر در خصوص ضوابط حاکم بر جذب ایثارگران عزیز در کانونهای وکلا به عنوان کارآموز و شبهه ای که بعضاً در خصوص شمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به آزمون ورودی کانونهای وکلا عنوان می شود، به استحضار می رساند: ماده ۲۱ مورد بحث ناظر به ” استخدام” افراد است و شامل ورود به کارآموزی وکالت نمی شود. درج نام کانون وکلا در ماده ۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران صرفاً در محدوده ضوابط حاکم بر جذب کارآموز باعث ترتب آثار می شود.

ادامه مطلب

ظرفیت پذیرش آزمون وکالت را افزایش می‌دهیم/وکلا باید تخصصی شوند

1396/10/05

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه طرح اصلاح قانون وکالت به دنبال افزایش ظرفیت پذیرش آزمون وکالت است، گفت که این طرح با اجباری کردن داشتن وکیل برای تمامی پرونده‌ها، وکلا را طبقه‌بندی کرده تا هر وکیل در تخصص خاصی به وکالت بپردازد.

ادامه مطلب

اعلام تاریخ پرینت کارت جدید و زمان برگزاری آزمون ورودی سازمان بازرسی کشور در سال 96

1396/10/04

اطلاعيه سازمان بازرسي كل كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت جديد، محل رفع نقص كارت و زمان‌ برگزاري آزمون ورودی برای تعیین سطح توان علمی ـ تخصصی متقاضیان همکاری با سازمان بازرسی کل کشور در سال 1396

ادامه مطلب