وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

اسامی پذیرفته شدگان سهمیه آزاد و ایثارگر آزمون کارآموزی وکالت سال 1396کانون وکلای دادگستری چهار و محال و بختیاری

1396/11/09

اطلاعیه اسامی پذیرفته شدگان سهمیه آزاد و ایثارگر آزمون کارآموزی وکالت سال 1396


ادامه مطلب

تعیین ۱۰ فقره عوارض توسط شوراهای‌ شهر ممنوع شد.

1396/11/09

با پیگیری دیوان عدالت اداری و بخشنامه قائم‌مقام وزیر کشور به استانداران، تعیین ۱۰ فقره عوارض غیرقانونی از سوی شوراهای اسلامی شهر و روستا ممنوع شد.

ادامه مطلب

زمان و نحوه تکمیل پرونده قبولشدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1396 کانون وکلای دادگستری همدان

1396/11/08

زمان و نحوه تکمیل پرونده قبول شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1396

ادامه مطلب

برنامه زمان بندی تکمیل پرونده قبول شدگان آزمون ورودی وکالت سال 1396 کانون وکلای دادگستری اصفهان

1396/11/08

قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت کانون وکلای دادگستری  اصفهان- سال1396

مدارک مورد نیاز  و روزهای  ثبت نام در کانون وکلای دادگستری اصفهان

ادامه مطلب

اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۶ کانون وکلای دادگستری البرز

1396/11/08

به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری البرز، بر اساس برنامه و جدول زمان بندی اعلامی و با در دست داشتن مدارک ذیل ، برای ثبت نام به کانون مراجعه فرمایند :

ادامه مطلب

رأی شماره۹۳۳ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری

1396/11/08

رأی شماره۹۳۳ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع: بازنشستگی براساس ماده۵۸ قانون استخدام وزارت اطلاعات موجب عدم اعمال نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی مصوب۶۷ می‌باشد.

ادامه مطلب

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص تمديد مهلت ثبت نام در آزمون سراسري سال 1397

1396/11/08

پيرو اطلاعيه‌ مورخ 96/11/01 بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري سال 1397 براي‌ پذيرش در دوره‌هاي:‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي، دانشگاه‌ پيام‌ نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيرانتفاعي‌ و غيردولتي‌ و همچنين متقاضيان تحصيل در آن دسته از كد رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي كه پذيرش دررشته‌هاي مذكور براساس آزمون صورت مي‌پذيرد، مي‌رساند كه به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلباني كه تا اين تاريخ (96/11/08) براي ثبت نام اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده است كه تا روز چهار شنبه مورخ 96/11/11 نيز بتوانند نسبت به ثبت‌نام در اين آزمون اقدام نمايند. 

لذا متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما (دفترچه راهنما از طريق سايت سازمان قابل دسترسي است) و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذكور اقدام نمايند.

ضمناً آن دسته از داوطلباني كه قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده‌اند، مي‌توانند در صورت تمايل تا تاريخ فوق، نسبت به مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت نامي خود اقدام نمايند.

ادامه مطلب

معاون منابع انسانی قوه قضاییه در نشست معاونین منابع انسانی دادگستری‌های کل کشور مطرح کرد؛ بالای 650 نفر از دستگاه قضایی و قضات باسابقه ما بر اثر یک تصمیم کارشناسی نشده ممکن است از دستگاه جدا شوند

1396/11/08

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا امینی معاون منابع انسانی قوه قضائیه در نشست معاونان منابع انسانی دادگستری‌های سراسر کشور با تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر اظهار کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و یاد این ایام و یاد امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب را گرامی می‌داریم.
وی افزود: اولین جمله‌ای که در قانون اساسی ما آمده است آیه‌ای است از سوره حدید که فلسفه بعثت پیامبران و ارسال کتب و شریعت را قیام مردم به قسط معرفی می‌کند. آوردن این آیه در مطلع قانون اساسی که سند انقلاب اسلامی است اشاره دارد به این که فلسفه قیام انقلاب اسلامی هم بر اقامه قسط بوده است. رهبر معظم انقلاب هم این هدف مقدس را به تناسب زمان‌های مختلف یادآوری کرده‌اند و در سال‌های اخیر هم تاکید ایشان بر عدالت و پیشرفت است؛ یعنی پیشرفت مبتنی بر عدالت.

ادامه مطلب

ضرورت تقویت نظارت در ساخت‌وسازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی

1396/11/08

نخستین نشست هم اندیشی مشترک معاونت حقوقی، پیشگیری و پژوهش دیوان عدالت اداری، دادگستری استان تهران و شهرداری تهران پیرامون رویه قضایی دیوان عدالت اداری در خصوص آرای صادره از کمیسیون های ماده 100 قانون شهرداری برگزار شد.

ادامه مطلب

مهلت ثبت‌نام در آزمون کانون کارشناسان رسمی دادگستری تمدید نخواهد شد.

1396/11/08

پیرو اطلاعیه جذب کانون کارشناسان رسمی تاریخ اتمام ثبت نام تا پایان هشتم بهمن ۱۳۹۶ می باشد. 

ادامه مطلب

تمایل نداشتن داوطلبان به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور

1396/11/08

وزیر علوم گفت: طبق نظرسنجی سازمان سنجش ۸۵ درصد داوطلبان تمایل به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور ندارند.
به نقل از خانه ملت، نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور وزاری آموزش و پرورش، علوم و رئیس سازمان سنجش و جمعی از کارشناسان برای بررسی قانون حذف کنکور و چرایی عملی نشدن این قانون برگزار شد.

ادامه مطلب

اطلاعیه پذیرش و ثبت نام کاراموزان قبولی ۱۳۹۶ کانون وکلای آذربایجان شرقی

1396/11/08

 ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان سهمیه آزاد کانون وکلای آذربایجان شرقی بدون اعلام اسامی صورت می پذیرد. 

ادامه مطلب

برترین دانشگاه های ایرانی در رتبه بندی جهانی وبومتریکس

1396/11/07

نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس جدیدترین رتبه بندی خود را اعلام کرده است که بر اساس آن در میان ۶۰۰ دانشگاه ایرانی ۸ دانشگاه در میان هزار دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند.

ادامه مطلب

اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارآموزی وکالت کانون وکلای دادگستری استان مرکزی1396

1396/11/07

اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارآموزی وکالت کانون وکلای دادگستری استان مرکزی در سال 1396 اعلام گردید.

ادامه مطلب

نام و تصویر قضات متخلف در رسانه‌ها منتشر خواهد شد.

1396/11/05

رئیس قوه قضاییه خطاب به رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور گفت: به همه افراد زیرمجموعه خود هشدار بدهید که هیچگونه فسادی از سوی بنده و دستگاه‌های نظارتی تحمل نخواهد شد و در آینده طبق برنامه‌ای خاص، ‌آرای دادگاه عالی صلاحیت قضات پس از تأیید در دادگاه عالی تجدید نظر و تأیید رئیس قوه قضاییه همراه با نام و تصویر قضات متخلف در رسانه‌ها منتشر خواهد شد.

ادامه مطلب