وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

کارنامه انتخاب رشته کنند گان آزمون دکتري سال ۱۳۹۷منتشر شد.

1397/02/31

جهت مشاهده کارنامه کلیک کنید. 

ادامه مطلب

اساسنامه صندوق تأمین خسارت‌های بدنی

1397/02/31

اساسنامه صندوق تأمین خسارت‌های بدنی، مصوب جلسه هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۲/۱۶، در روزنامه رسمی کشور منتشر شد.

ادامه مطلب

مهلت ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۳۹۷ تمدید شد.

1397/02/27

 به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پیرو انتشار خبر برگزاری آزمون سردفتری در۲۹/۴/ ۹۷، مهلت ثبت نام در آزمون مذکور تا پایان روز دوشنبه ۳۱/۲/ ۹۷تمدید شد.

ادامه مطلب

دعوت به همکاری سازمان یونسکو ویژه دانش آموختگان خلاق و نخبه حقوقی

1397/02/24

یونسکو به‌منظور بهبود تنوع جغرافیایی و ترویج عدالت در کارکنان یونسکو، به دنبال استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های جوانان خلاق و نخبه در رشته‌های مختلف علمی است.

ادامه مطلب

اکران فیلم حقوقی ویژه آزمون های مفهومی مهارتی

1397/02/23

دادفیلم ویژه برنامه ای خلاقانه  است که هدف آن آموزش نکات حقوقی به شیوه ای نو و متفاوت است. در این ویژه برنامه فیلمی با موضوعات مربوط به حوزه قانون نمایش داده شده و در پایان آن نکات حقوقی و قانونی فیلم توسط اساتید برجسته در این حوزه، تحلیل و بررسی می گردد. 

ادامه مطلب

ثبت‌نام پنجمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

1397/02/23

 دفترچه راهنمای ثبت نام پنجمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور(تیر۹۷) را دانلود کنید. 

ادامه مطلب

اطلاعیه در خصوص انتخاب شهر ویژه آزمون سردفتری

1397/02/22

پیرو انتشار آگهی ثبت نام آزمون سردفتری سال 1397؛ توجه متقاضیان شرکت در این آزمون را به چند نکته مهم جلب می کنیم:

ادامه مطلب

آیا با این ظرفیت های اعلامی در آزمون سردفتری، شانس قبولی دارم؟

1397/02/19

از بین سوالات متداولی که در خصوص آزمون سردفتری ۱۳۹۷ پرسیده می شود؛ میزان ظرفیت پذیرش استانهای مختلف در این آزمون است. مساله ای که ذهن حقوقدانان متقاضی این آزمون را به خود  مشغول ساخته این است که با توجه به ظرفیت های اعلام شده در هر شهر، درصد قبولی و پذیرش در این آزمون بسیار پایین است و برخی بر اساس همین گونه نگرانی ها از ادامه راه منصرف شده و تصمیم گرفته اند تا در این آزمون شرکت نکنند. در حالیکه اگر حقوقدانان نگاهی گذرا به میزان پذیرش دیگر آزمون های حقوقی مثل وکالت و قضاوت، بیاندازند، متوجه خواهند شد که روال پذیرش در آزمون های دیگر نیز به همین شیوه است. بطور مثال میزان پذیرش کانون خراسان در آزمون وکالت 96، 105 نفر بود و این رقم با میزان پذیرش آزمون سردفتری در همین استان ( 70 نفر) تفاوت فاحشی ندارد. بنابراین توصیه می گردد اگر علاقه مند به حوزه سردفتری و تصدی این عنوان شغلی هستید، فرصت را از دست نداده و پرقدرت از این فرصت باقیمانده استفاده کنید. 
حقوقدانان دقت کنند که در این بازه زمانی مطالعه حجم بسیاری از منابع مفصل، منطقی نیست و می بایست اولویت برنامه مطالعاتی خود را بر مطالعه سرفصل های مهم تر، مباحث کلیدی، نکات با اهمیت تر، تست های سالهای قبل قرار دهید. 
به خاطر داشته باشید اشخاصی شانس موفقیت بیشتری در این آزمون خواهند داشت که از تعدد منابع دوری کرده و بتوانند نه بر همه منابع که بر منابع مهم تر، تسلط داشته باشند. برنامه ریزی هوشمندانه و اهمیت مرور مداوم را دست کم نگرفته و برای موفقیت در این آزمون با انرژی و انگیزه مطالعه کنید تا موفق شوید.

ادامه مطلب

انتشار دفترچه آزمون استخدام آموزش و پرورش از شنبه

1397/02/18

رئیس مرکز منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش: با توجه به توافقاتی که با سازمان سنجش داشتیم به احتمال بسیار زیاد شنبه هفته آینده دفترچه آزمون استخدامی روی سایت سنجش بارگذاری می شود.

ادامه مطلب

آغاز ثبت‌نام پنجمین آزمون استخدامی کشوری از ۲۳ اردیبهشت

1397/02/18

ثبت‌نام در پنجمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۷ از روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

اطلاعيه سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت، محل رفع نقص كارت و زمان‌ برگزاري آزمون پذيرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران - كانون کرمانشاه (ارديبهشت سال 97)

1397/02/17

پيرو اطلاعيه هاي منتشر شده در تاريخ هاي 96/09/01 و 96/09/29 سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص تاريخ برگزاري آزمون پذيرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران – كانون کرمانشاه و ضمن آرزوی‌ توفیق‌ برای‌ داوطلبان آزمون‌ مذكور، بدین‌ وسیله‌ به‌ اطلاع‌ می‌رساند آزمون در صبح روز جمعه مورخ 97/02/21 درشهرستان كرمانشاه برگزار خواهد شد. کارت شرکت در آزمون برای کلیه داوطلبان از روز سه‌شنبه مورخ 97/02/18 براساس‌ مندرجات‌ بند «الف‌» این‌ اطلاعیه‌ بر روی پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و داوطلبان پس از پرینت کارت شرکت در آزمون، در صورت وجود نقص احتمالی مي‌بايستي مطابق بند «ب» و «ج» این اطلاعیه به حوزه‌های رفع نقص مراجعه نمایند.

ادامه مطلب

بودجه بندی درس احکام شرعی (الحاقیه بودجه بندی آزمون سردفتری ۱۳۹۷)

1397/02/17

با توجه به اعلام منابع جدید در آزمون سردفتری (احکام شرعی و اطلاعات عمومی و هوش) مجموعه داداِستان الحاقیه ای جهت احکام شرعی تهیه نموده است. این الحاقیه، جهت تسهیل مطالعه و برنامه ریزی در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار خواهد گرفت.

جهت بودجه بندی احکام شرعی کلیک نمایید. 

ادامه مطلب

ثبت نام آزمون سردفتری و اسناد رسمی ۱۳۹۷

1397/02/17

داوطلبان واجد شرایط می توانند از تاریخ ۱۷/ ۲ / ۱۳۹۷ لغایت ۲۵ / ۲ / ۱۳۹۷ با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی زیر اقدام به ثبت نام نمایند.

ادامه مطلب

آرای وحدت رویه جدید/اطلاق ماده ۲۷ آیین نامه اجرایی قانون شوراهای اسلامی کار به دلیل مغایرت با شرع ابطال شد

1397/02/15

رأی شماره ۱۲۱۲ مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
 با موضوع: ابطال اطلاق ماده ۲۷ آئین‌نامه اجرایی قانون شوراهای اسلامی کار به‌دلیل مغایرت با شرع

ادامه مطلب

آگهی ثبت نام آزمون سردفتری ۱۳۹۷منتشر شد.

1397/02/09

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نظر دارد براساس ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران برای مناطقی که نیاز به تأسیس دفتر اسناد رسمی دارند، از بین متقاضیان واجد شرایط زیر از طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر اسناد رسمی انتخاب نماید. داوطلبان واجد شرایط می توانند از تاریخ ۱۵ / ۲ / ۱۳۹۷ لغایت ۲۵ / ۲ / ۱۳۹۷ با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی www.ssaa.ir اقدام به ثبت نام نمایند.

ادامه مطلب