وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1398 (نوبت بيستم)

1398/07/30

بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت‌نام و شركت در آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1398 (نوبت بيستم) مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان از روز دوشنبه 98/07/29 آغاز و در روز چهارشنبه 98/08/08 پايان مي‌پذيرد؛ لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام كه داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل هستند، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمايند.

ادامه مطلب

آغاز ثبت‌نام آزمون EPT و آزمون فراگیر مهارت‌های عربی دانشگاه آزاد

1398/07/25

مهلت ثبت‌نام تا ۳۰ مهر ادامه دارد

  ثبت نام آزمون EPT و آزمون فراگیر مهارتهای عربی آبان ماه ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی از روز سه شنبه ۲۳ مهرماه آغاز و تا ساعت ۲۴ سه شنبه ۳۰ مهر ماه ادامه خواهد داشت.


ادامه مطلب

جدول برنامه ریزی ثبت نام و برگزاری آزمون های سراسری سال 99 (سازمان سنجش کشور)

1398/07/23

 جدول برنامه زمانی آزمون‌های سراسری سال ۱۳۹۹ اعلام شد

 سازمان سنجش آموزش کشور جدول برنامه زمانی ثبت نام و برگزاری آزمونهای سراسری سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

بر اساس این جدول، ثبت‌نام آزمون کارشناسی‌ارشد سال ۱۳۹۹ از روز ۱۶ آذر سال جاری آغاز می‌شود و آزمون در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری نیز از ۶ تا ۱۲ آذر بوده و تاریخ برگزاری آزمون، ۲ اسفندماه سال جاری است.


ادامه مطلب

چگونه مبلغ سفته را مطالبه کنیم؟

1398/07/22

دارنده سفته باید در سررسید سفته را مطالبه کند. اگر وجه سفته پرداخت شد که مشکلی وجود ندارد اما در صورت عدم پرداخت، دارنده سفته باید ظرف ۱۰ روز از تاریخ سررسید، سفته را واخواست کند.
برای آن که دارنده سفته بتواند از مزایای قانونی آن برخوردار شود، باید نکاتی را مورد توجه قرار دهد.
دارنده سفته باید در سررسید سفته را مطالبه کند. اگر وجه سفته پرداخت شد که مشکلی وجود ندارد اما در صورت عدم پرداخت، دارنده سفته باید ظرف ۱۰ روز از تاریخ سررسید، سفته را واخواست کند.

ادامه مطلب

۱۰ نکته کاربردی از قانون نحوه‌ی اجرای محکومیت‌های مالی

1398/07/22

شاید تاکنون نام قانون نحوه‌ی اجرای محکومیت‌های مالی را شنیده باشید. این قانون، کاربردهای بسیاری در دعاوی و اختلافات مالی دارد و در آراء قضایی هم بسیار مورد استناد قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی این قانون برای زمانی است که یک شخص به موجب حکم قطعی دادگاه، محکومیت مالی پیدا می‌کند. در این نوشتار تصمیم داریم که شما را با نکات کاربردی این قانون آشنا کنیم.


ادامه مطلب

شرایط تحقق جرم رشا و ارتشا

1398/07/22

کارمندان دولت در چارچوب قانون و آیین‌نامه‌ها، موظف به انجام وظیفه هستند اما گاهی کارمندان ادارات و نهادهای دولتی، با تحت فشار گذاشتن اشخاص، یا دادن وعده‌های واهی، اعمال نفوذهای غیرقانونی و سایر اعمال مشابه، از آنان وجوهی دریافت می‌کنند. این وجوه در برابر انجام دادن یا انجام ندادن عملی که قانوناً وظیفه آن کارمند دولت بوده است، دریافت می‌شود. این جرم در حقوق کیفری ایران، رشا و ارتشا نام دارد و به پرداخت رشوه توسط شخص رشا و به دریافت آن توسط مامور دولت ارتشا گفته می‌شود.برای تحقق جرم ارتشا، باید اولاً مرتکب کارمند دولت باشد و ثانیاً آن وجه یا مال را برای انجام یا عدم انجام وظایف قانونی، دریافت کند. برای مثال کارمند بانکی دولتی، برای جلوتر انداختن نوبت وام یک شخص، از او طلب مقداری پول کند یا مامور نیروی انتظامی برای صورت‌جلسه نکردن و اطلاع ندادن وقوع جرمی، از مرتکب آن جرم مقداری وجه نقد بگیرد.
باید بدانید که لزوماً دریافت فیزیکی مال یا پول شرط تحقق ارتشا نیست. بلکه انجام دادن معامله‌های صوری و غیرواقعی نیز شامل آن می‌شود. 
جرم ارتشا، جرمی مطلق است که تحقق آن منوط به تحقق فعل یا ترک فعل تراضی‌شده بین دو طرف نیست، بلکه به محض دریافت و پرداخت یا انتقال مال به هر نحوی، رشا و ارتشا تحقق می‌بابد.


ادامه مطلب

تنها 3 روز دیگر فرصت باقیست ثبت نام در آزمون های جامع مفهومی و مهارتی به صورت اینترنتی ( وکالت و مرکز مشاوران )

1398/07/16

تنها 3 روز دیگر فرصت باقیست  ثبت نام در آزمون های  جامع مفهومی و مهارتی به صورت اینترنتی  ( وکالت و مرکز مشاوران )ادامه مطلب

رزرو شركت در آمايش ها و آزمون هاي آمادگی وكلاي قوه قضاييه( مشاوران حقوقي ماده ١٨٧) در سراسر كشور

1398/07/16

رزرو شركت در آمايش ها و آزمون هاي آمادگی وكلاي قوه قضاييه( مشاوران حقوقي ماده ١٨٧) در سراسر كشور

جهت رزرو از لینک زیر اقدام کنید:

ادامه مطلب

شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

1398/07/13

 

کارت شرکت در آزمون ۱۳ بهمن منتشر خواهد شد


شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۵ (نوبت هفدهم) اعلام شد
کارت شرکت در آزمون ۱۳ بهمن منتشر خواهد شد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۵ (نوبت هفدهم)

پیرو اطلاعیه مورخ ۹۵/۰۸/۲۶، بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۵(نوبت هفدهم) می‌رساند که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون مذکور از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان از روز چهارشنبه ۹۵/۰۹/۰۳ آغاز و در روز شنبه ۹۵/۰۹/۱۳ پایان می‌پذیرد؛ لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل هستند، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.ادامه مطلب

اعلام شرایط بومی‌گزینی ۳ روز پس از شروع ثبت‌نام آزمون وکالت

1398/07/11

 شرایط اخصاصی کانون وکلای دادگستری بوشهر در آزمون وکالت ۹۸ منتشر شد

 کانون وکلای دادگستری بوشهر شرایط اختصاصی این کانون در آزمون وکالت ۹۸ را اعلام کرد.

 در اطلاعیه‌ای که صفحه اینستاگرام این کانون منتشر شده، چنین آمده است:


 

ادامه مطلب

نتایج آزمون قضاوت ۹۸ (جذب عمومی) منتشر شد

1398/07/10

نتایج آزمون قضاوت ۹۸ (جذب عمومی) منتشر شد

  نتایج آزمون قضاوت (جذب عمومی حوزویان و دانشگاهیان) منتشر شد.

برای دریافت نتایج آزمون قضاوت ۹۸ کلیک کنید

این آزمون با حضور ٢٨ هزار شرکت کننده صبح روز جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ در ۲۱ مرکز استان برگزار شده بود.

زمان برگزاری آزمون مرحله دوم (تشریحی) روز جمعه ١٠ آبان ماه ٩٨ است.

ادامه مطلب

اصلاح دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۹۸

1398/07/10

 شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری با صدور اطلاعیه‌ای دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ را اصلاح کرد.

 در دفترچه اولیه آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، مشمولان سهمیه ایثارگری به اشتباه تعیین و به دو گروه ۲۵ و ۵ درصدی تقسیم شده بودند. این جدول اولیه به شکل زیر بود:

ادامه مطلب

آزمون تصدی امر قضا (نتایج آزمون)

1398/07/08

ضمن آرزوی موفقیت سایت دادسیما برای یکایک شما کاربران گرامی به اطلاع میرسانیم؛ نتایج مصاحبه علمی داوطلبان جذب اختصاصی تصدی منصب قضا سال 98 اعلام گردید.
ادامه مطلب

ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت سال 1398

1398/07/07

جدول زمانی و نکات مهم

    مهلت ثبت نام : زمان شروع ثبت نام از روز یکشنبه 7 مهر 1398 لغایت روز چهارشنبه 17 مهر  1398 می باشد
    زمان برگزاری آزمون :  8 آذرماه 1398 می باشد
    ویرایش اطلاعات ثبت نام : برای ویرایش اطلاعات از بخش مربوطه که معمولا در منوی سمت راست می باشد اقدام نمایید.
    توجه ویژه : در طی مراحل ثبت نام از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید.
    توجه ویژه : در صورتی که در مراحل ثبت نام در سیستم به مشکلی برخورد کردید، پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل ثبت نام را آغاز نمایید.
    توجه ویژه : ثبت نام شما زمانی تکمیل گردیده که در مراحل ثبت نام از سیستم شماره پرونده 6 رقمی  و کد پیگیری 16 رقمی دریافت نمایید.
    توجه ویژه : در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل در روند ثبت نام ، داوطلبان می توانند از ساعت 8:30 الی 12:00 و 14:00 الی 15:00 بجز ایام تعطیل با شماره 02636270058 تماس حاصل فرمایند


ادامه مطلب

نکات مهم برای داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

1398/07/06

 سهمیه بومی‌، مهلت ارائه مدرک تحصیلی، تعداد سؤالات و ضرایب دروس آزمون سال ۱۳۹۸

 رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه روز پنجشنبه ۴ مهر در ارتباط زنده ویدئویی (لایو) در حساب اینستاگرام خود به برخی پرسش‌ها درباره آزمون این مرکز که در سال جاری برگزار می‌شود پاسخ داد.

 

ادامه مطلب