وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

زمان اعلام نتایج آزمون استخدام کادر اداری قوه قضاییه مشخص نیست.

1396/11/30

تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضاییه در سال ۱۳۹۶ همچنان نامشخص است. 

ادامه مطلب

پیام تسلیت اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در پی سانحه سقوط هواپیما

1396/11/30

هیات رییسه اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در پیامی جانباختن تعدادی از هموطنان در سانحه سقوط هواپیما را تسلیت گفت.

ادامه مطلب

آخرین خبر از استخدام جدید در آموزش و پرورش

1396/11/30

وزیر آموزش و پرورش درباره جذب نیروی انسانی گفت: حدود ۱۸ هزار نفر در آزمون استخدامی مجدد آموزش و پرورش جذب خواهند شد و احتمالاً فروردین ۹۷ آزمون استخدامی برگزار می‌شود و مهر ۹۷ تعدادی از آنها به عنوان معلم جذب خواهند شد.

ادامه مطلب

آغاز ثبت نام جذب اعضای هیات علمی

1396/11/29

رئیس مرکز جذب وزارت علوم اعلام کرد: ثبت نام متقاضیان عضو هیات علمی فراخوان بهمن ماه ۹۶ امروز ،29 بهمن ماه آغاز می شود.

ادامه مطلب

مجازات های جایگزین حبس؛ روش جدید تنبیهی به جای میله های زندان

1396/11/28

هیچ کس بدرستی نمی داند زندان به عنوان مجازات، نخستین بار در کجا و چه وقت برای یک انسان به کار رفت؛ اما هر چه هست این کیفر چنان فراگیر شده که اکنون بومی ترین رویکرد در قبال بزهکاران در همه جای دنیا محسوب می شود.

ادامه مطلب

نتایج آزمون سنجش شخصیت داوطلبان آزمون قضاوت/ 12 تا 21 بهمن

1396/11/28

انتشار نتایج آزمون سنجش شخصیت داوطلبان آزمون قضاوت  12 الی21 بهمن ماه 96


                                                             مشاهده نتایج سنجش شخصیت

ادامه مطلب

نتایج اولیه آزمون استخدامی بانک مرکزی اعلام شد.

1396/11/28

نتایج اولین مرحله آزمون استخدامی مورخ یک دی ماه ۱۳۹۶ بانک مرکزی، در سامانه «ثبت نام آزمون استخدامی» به نشانی azmoon.cbi.ir قرار گرفت.

ادامه مطلب

فراخوان جدید جذب مدرس در دانشگاه علمی کاربردی اسفند ماه اعلام می شود.

1396/11/28

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی در پاسخ به سوال بازارکار در زمینه فراخوان جدید جذب مدرس گفت: تا پایان امسال فراخوان جدید برای جذب مدرس در مراکز این دانشگاه اعلام خواهد شد.
به گزارش خبرنگار بازارکار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تأکید کرد: در حال نیازسنجی هستیم و هر استانی که نیازمند جذب مدرس باشد، در این فراخوان اطلاع‌رسانی خواهد شد.
امید اضافه کرد: در این فراخوان اگر تعداد متقاضیان بیش از نیاز باشد، آزمون کتبی برگزار می‌شود؛ در غیر این صورت متقاضیان بر اساس مصاحبه، ارزیابی خواهند شد.
وی گفت: در اولین فراخوان این دانشگاه، تعداد ۴۵ هزار نفر شرکت کرده‌ که حدود ۳۰ هزار نفر در آزمون کتبی حاضر شده‌اند و در نهایت ۸ هزار نفر پذیرفته شدند که تا پایان بهمن ماه مراحل ارزیابی این افراد پایان می‌یابد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: تعداد کمی از افراد حاضر در مصاحبه به روند مصاحبه اعتراض داشتند که به تمامی اعتراضات این افراد رسیدگی شد.
دکتر امید خاطرنشان کرد: با توجه به رشته های متنوع در حوزه علمی و کاربردی و تحول در آموزش های مهارتی و نیازهای جدید بازارکار آزمون های جذب مدرس هر سال توسط این دانشگاه برگزار می شود.

ادامه مطلب

تصمیم شورای اجرایی اسکودا درخصوص تهیه پیش‌نویس طرح حذف یا اصلاح تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری

1396/11/28

شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) روز پنجشنبه ۲۶بهمن در محل اتحادیه تشکیل جلسه داد.
بر اساس بند ۷ دستورجلسه مقرر شد:
  • کانون وکلای استان مرکزی پیش‌نویس طرح حذف یا اصلاح تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری تهیه و از طریق مقتضی پس از هماهنگی با اتحادیه به مجلس ارائه خواهد نمود. سایر کانون‌های وکلا نیز در این زمینه همکاری لازم را به عمل آورند.
  • هیأت رئیسه اتحادیه موضوع را از طریق مقامات قضایی و کمیسیون قضایی مجلس پیگیری نماید.
  • کانون‌های وکلا نیز در این زمینه با مقامات قضایی استان مذاکره خواهند نمود.

ادامه مطلب

جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی

1396/11/28

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد طی بخشنامه‌ای، جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل رشته‌های غیرپزشکی این دانشگاه را اعلام کرد.

ادامه مطلب

زمان مجدد برای ثبت‌نام آزمون ارشد اعلام شد.

1396/11/28

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از در نظر گرفتن مهلت مجدد برای ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: داوطلبان از 30 بهمن تا 3 اسفند فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

ادامه مطلب

شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری راه‌اندازی شد/ نیاز به کارشناسان رسمی در پرونده های حقوقی روز به روز بیشتر احساس می شود.

1396/11/28

رئیس مرکز کارشناسان دادگستری منطقه ۴ کشور گفت: شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری راه اندازی شد. حضور مشاوران مذکور در محاکم دادگستری و ادارات و سازمانهای دولتی و غیردولتی برای انجام امور وکالت متقاضیان مجاز خواهد بود.

ادامه مطلب

«طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت» به زودی اعلام وصول می‌شود.

1396/11/27

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس گفت: بیش از ۳۰۰ هزار نفر تحصیلکرده حقوق در کشور وجود دارد که حدود ۱۵۰ هزار نفر از این تعداد بیکار است؛ بنابراین با تدوین طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت به دنبال آن هستیم که این آزمون دو بار در سال برگزار و برگزاری آن نیز به سازمان سنجش واگذار شود.

ادامه مطلب

چگونه از قانون‌گریزی رها شویم؟/ در ایران تمایل زیادی به رعایت قانون در جامعه دیده نمی‌شود.

1396/11/27

نتایج تحقیقات مختلفی که در این زمینه انجام‌شده، حکایت از آن دارد که متأسفانه میزان قانون‌گرایی در ایران پایین است. به عبارتی اغلب نظرسنجی‌ها و تحقیقاتی که به سنجش میزان قانون‌گرایی در بین ایرانیان پرداخته‌اند، به این نتیجه رسیده‌اند که در ایران تمایل زیادی به رعایت قانون در جامعه دیده نمی‌شود.

ادامه مطلب

هزینه خوابگاه دانشجویان در ترم ۱۰ دکتری و ۶ ارشد اعلام شد

1396/11/27

طبق ضوابط صندوق رفاه وزارت علوم محاسبه هزینه ترم ۱۰ برای دانشجویان دکتری و ترم ۶ برای دانشجویان کارشناسی ارشد ساکن در خوابگاه ۲ برابر مدت مجاز است.

ادامه مطلب