وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

کارگاه تست خوری/ تست زدن موفق را بدانید؟

1397/07/01

فراگیری مهارت تست زنی در موفقیت حقوقدانان در عرصه ی آزمون های حقوقی از اهمیت بسزایی برخوردار است، تا حدی که گاهی شاهدیم برخی از افرادی که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند، به دلیل ناآشنایی با فنون و روش های تست زنی با مشکل مواجه گشته و نتیجه دلبخواه خود را دریافت نمی کنند. 
کارگاه تست خوری - یکی از ابداعات اتاق فکر مجموعه داداِستان – هر ساله با محوریت ارایه روش‌های اصولی مدیریت زمان و پیشگیری از اتلاف وقت برگزار می گردد. 
امسال این کارگاه در شهریور ماه برگزار گردید و بیشتر مباحث این کارگاه، حول محور روش‌ها و تکنیک های مختلف پاسخ گویی به تست های متفاوت، مطرح گشت.
 برخی از سرفصل های عنوان شده: 
- مدیریت زمان در جلسه آزمون 
-  روش درست خواندن سوالات تستی
-  شناسایی گزینه صحیح
-  تله های تستی مورد استفاده طراحان سوال
-  راه گریز از تله های تستی
-  پیش بینی احتمالی در خصوص تستها
-  توزیع نورمال

ادامه مطلب

نتیجه آزمون کتبی سردفتری اسناد رسمی ۱۵ مهر اعلام می‌شود

1397/06/26

نتیجه مرحله کتبی آزمون سردفتری اسناد رسمی سال ۱۳۹۷ پانزدهم مهرماه سال جاری از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام می شود.

ادامه مطلب

آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۷

1397/06/26

به اطلاع متقاضیان می‌رساند کانونهای وکلای دادگستری ایران (عضو اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران- اسکودا) متشکل از کانون وکلای دادگستری مرکز، آذربایجان شرقی، فارس و کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، آذربایجان غربی، مازندران، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، گیلان، قزوین، خوزستان، کرمانشاه، همدان، قم، کردستان، گلستان، اردبیل، مرکزی، بوشهر، زنجان، لرستان، کرمان، البرز، چهارمحال و بختیاری، یزد و ایلام از طریق آزمون کتبی و طبق مقررات و قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ به تعداد مورد نیاز به شرح ذیل و با توجه به شرایط و موارد زیر کارآموز وکالت می‌پذیرند.

ادامه مطلب

ورود بدون آزمون به عرصه وکالت نزدیک به صفر خواهد شد.

1397/06/25

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) می‌گوید در طرح پیشنهادی اسکودا برای اصلاح مقررات مربوط به وکالت، ورود افراد بدون آزمون وکالت به این حرفه بسیار محدود شده است. برای مثال مواردی از راه‌های ورود به حرفه وکالت از طریق ورود قضات بازنشسته، نمایندگان مجلس و برخی نهادهای دیگر است که بخش قابل توجهی از بازار وکالت را این افراد کسب می‌کنند.

ادامه مطلب

برگزاری آمايش صاعقه ( ناگفته هاي آزمون وكالت) با حضور گسترده حقوقدانان آزمون هاي مفهومي مهارتي

1397/06/22

پرواضح است که مرور یکی از اصول مهم یادگیری محسوب شده و بدون آن پروسه مطالعاتی ناقص می ماند. درباره اهمیت این اصل در طی دوران مطالعه و چگونگی اجرای آن بارها در آمایش های متفاوت مانند «نظام نوین آموزشی» یا «تکاد» صحبت شده و اساتید و مشاورین متخصص مجموعه بر انجام دقیق آن تاکید کرده اند. 

ادامه مطلب

انتظار جامعه هفتاد هزار نفري آزمون وكالت از متوليان در خصوص پرهيز از طرح سوالات اختلافي و...

1397/06/20


ادامه مطلب

١٠٠ درصد تخفيف (هدیه علمی)/ هديه اي علمي به داداِستاني های عزيز در سنوات گذشته

1397/06/20

تمامي شركت كنندگان آزمون های مفهومي مهارتي داداِستان در سال هاي ١٣٩٤ و ١٣٩٥ و ١٣٩٦ كه حداقل در چهار آزمون آزمايشي موسسه در سال هاي گذشته تراز علمي ايشان به شرح جدول زير بوده است مي توانند از هداياي زير جهت ثبت نام در بسته آزمون هاي جامع و برنامه ريزي پيشرفته آمايش صاعقه، بهره مند شوند:

ادامه مطلب

افزایش ۲۰ درصدی پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۹۷ / احتمال اضافه شدن مدت زمان پاسخگویی (۱۵ دقیقه) به سوالات آزمون امسال

1397/06/20

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران از افزایش ۲۰ درصد پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت خبر داد و گفت: احتمال اضافه شدن مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون امسال وجود دارد.

ادامه مطلب

آغاز ثبت‌نام آزمون مترجمان رسمی ۹۷

1397/06/20

احمد اسدیان مدیرکل اسناد و امور مترجمان رسمی معاونت حقوقی قوه قضاییه از آغاز ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون مترجمان رسمی از امروز خبر داد.

ادامه مطلب

برگزاری کارگاه تخصصی ارث با حضور گسترده حقوقدانان

1397/06/19

مبحث ارث یكی از مهم ترین و غنی ترین مباحث قانون مدنی است. با بررسی فراوانی سوالات سال های اخیر آزمون وکالت که در پرتال داوطلبین درج شده،  میزان این اهمیت کاملا مشهود است؛ به طوری که در سوالات حقوق مدنی این مبحث پای ثابت آزمون ها می باشد. همچنین این مبحث به جهت گسترده گی و پیچیدگی توامان، درک و تسلط بر آن برای حقوقدانان پرزحمت و زمان بر است. 

ادامه مطلب

اگر اصول قانون اساسی اجرایی می‌شد، این میزان مشکل نداشتیم.

1397/06/17

دومین نشست از سلسله نشست‌های حقوق بشری به همت کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز با موضوع " حاکمیت قانون تنها راه مبارزه با فساد" عصر امروز در محل کانون وکلای مرکز برگزار شد.

ادامه مطلب

اطلاعیه جهت پذیرفته‌شدگان نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی سال 97

1397/06/14

بدینوسیله به اطلاع پذیرفته‌شدگان نهایی دوره کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضاییsapp.ir/qazahrm می‌رساند، ثبت‌نام در تاریخ های  ۱۳۹۷/۶/۱۹ و ۱۳۹۷/۶/۲۰ ساعت ۱۰ صبح انجام خواهد شد. 

ادامه مطلب

طرح بيل و انگيزه( ويژه سه ماه پاياني آزمون وكالت ١٣٩٧)

1397/06/14

به منظور افزايش انگيزه و امكان مطالعه منسجم در فضاي علمي و انگيزشي براي داداستاني هاي عزيز و محترم طرح "بيل و انگيزه" در سه ماه پاياني آزمون وكالت اجرا مي گردد. در اين طرح وكلاي محترم ١٣٩٧ خود را در قرنطينه مطالعاتي قرار مي دهند و با تمركز بر اجراي برنامه هاي موسسه به ويژه آمايش صاعقة صعود خود را قطعي خواهند نمود برخي خدمات ارائه شده در اين طرح عبارتند از:


ادامه مطلب

قابل توجه قبول‌شدگان آزمون کادر اداری قوه قضاییه/ امکان بررسی درخواست تجدیدنظر مصاحبه تخصصی

1397/06/13

امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه اعلام کرد: افرادی که پس از شرکت در مصاحبه، حدنصاب لازم را جهت ادامه مراحل استخدامی کسب ننموده‌اند، می‌توانند ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ، درخواست تجدیدنظر خود را به مدیریت امور اداری و نیروی انسانی دادگستری استان محل انتخابی شغل ارائه نمایند.
بدیهی است پس از بررسی درخواست‌ها، جهت انجام مصاحبه مجدد دعوت بعمل خواهد آمد.

ادامه مطلب

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره‌ اعلام‌ ‌ اسامي پذيرفته‌ شدگان‌ نهايي‌ آزمون‌ ورودي‌ دوره‌هاي‌ كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته ‌سال‌ 1397

1397/06/12

ضمن آرزوي موفقيت براي كليه‌ داوطلبان‌ شركت‌كننده‌ در آزمون‌ ورودي‌ دوره‌هاي‌ كارشناسي ‌ارشد ناپيوسته‌ سال‌ 1397 در اجراي قانون سنجش و پذيرش تحصيلات تكميلي مصوب مجلس شوراي اسلامي و با حفظ استانداردهاي آموزشي براي ارتقاء كيفيت در آموزش هاي عالي شامل رعايت سقف ظرفيت و تاييد رشته محل ها توسط شوراي گسترش بدين‌وسيله‌ توجه پذيرفته‌شدگان نهايي‌ آزمون مذكور را به توضيحات ذيل، معطوف مي‌دارد.

جهت مشاهده کارنامه کلیک کنید.

ادامه مطلب