وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

کارگاه جرائم رایانه ای / مجید قاضی زاده

1399/09/11

تدریس و بررسی جرائم رایانه ای

استاد قاضی زاده

ادامه مطلب

تدریس قانون کاهش مجازات حبس تعزیری 99 / مجید قاضی زاده

1399/09/11

ادامه مطلب

زمان جدید مرحله تشریحی آزمون قضاوت ۹۹

1399/09/10

سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای روز اول اسفند را به عنوان تاریخ جدید مرحله تشریحی آزمون قضاوت (جذب عمومی) اعلام کرد. قرار بود این آزمون روز ۲۱ آذر برگزار شود که به دلیل شرایط ناشی از بیماری کرونا به تعویق افتاد.

 متن اطلاعیه جدید سازمان سنجش آموزش کشور که امروز در سایت این سازمان قرار گرفت به شرح زیر است:

ادامه مطلب

تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۰

1399/09/09

سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ تا روز ۱۲ آذر ۱۳۹۹ خبر داد. همچنین بر اساس اصلاحات دفترچه‌راهنمای ثبت‌نام، گرایش‌های رشته حقوق نفت و گاز حذف شده است.

متن کامل اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام و تمدید مهلت ثبت نام درآزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ به شرح زیر است:

پیرو اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۹/۰۱ بدینوسیله ضمن اعلام اصلاحات ذیل در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ به اطلاع متقاضیان ثبت نام می رساند، به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی که تا این تاریخ (۹۹/۰۹/۰۹) برای ثبت نام اقدام ننموده اند، ترتیبی اتخاذ گردیده است که بتوانند تا روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۹/۱۲ نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند. متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه های صادر شده و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نمایند.

ضمناً آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام:

ادامه مطلب

دانشگاه آزاد برای سال ۹۹ در مقطع دکتری تکمیل ظرفیت ندارد

1399/09/09

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ظرفیت دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تکمیل شده است.

به نقل از آنا، بهروز طهماسب کاظمی اظهار کرد: ظرفیت پذیرش دوره دکتری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۹ تکمیل شده است و برای این دوره تحصیلی مرحله تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت.


ادامه مطلب

تعداد داوطلبان آزمون وکالت ۹۹ چند نفر است؟

1399/09/08

در پایان هفته گذشته تصویر نامه‌ای که ظاهرا در پاسخ به استعلام رییس سازمان سنجش از سوی معاون وزیر بهداشت نوشته شده، در فضای مجازی منتشر شد. گرچه نهایتاً اصالت این نامه از سوی مراجع رسمی تایید یا تکذیب نشد، اما چنانچه فرض را بر صحت نامه و مندرجات آن قرار دهیم تعداد ثبت‌نام‌کنندگان آزمون وکالت ۹۹ در این متن ۸۱ هزار و ۵۰۸ نفر اعلام شده است.

ادامه مطلب

22 اسفند زمان جدید ازمون وکالت 1399

1399/09/08

ادامه مطلب

برگزاری آزمون وکالت ۹۹ به تعویق افتاد

1399/09/08

دکتر جعفر کوشا، رییس اسکودا، در لایو اینستاگرامی خود از مخالفت ستاد کرونا با برگزاری آزمون کارآموزی وکالت در تاریخ ۲۸ آذر خبر داد.

ادامه مطلب

نتایج مرحله تستی آزمون قضاوت ۹۹ اعلام شد

1399/09/06

نتایج مرحله اول (تستی) آزمون جذب عمومی قضاوت ۱۳۹۹ ویژه دانشگاهیان و حوزویان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

برای ورود به صفحه اعلام ننایج کلیک کنید

این آزمون روز ۲ آبان برگزار شد و قرار بود پذیرفته‌شدگان دانشگاهی آن، روز ۲۱ آذر در مرحله تشریحی آزمون شرکت کنند اما روز گذشته معاونت منابع انسانی قوه قضاییه با صدور اطلاعیه‌ای از به‌تعویق‌افتادن مرحله تشریحی به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا خبر داد.

بر این اساس، تعیین زمان جدید آزمون تشریحی به تصمیمات جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی خواهد داشت.

ادامه مطلب

آیا برگزاری آزمون وکالت ۹۹ در روز ۲۸ آذر ممکن است ؟

1399/09/06

در حالی که ۲۸ آذر به عنوان روز برگزاری آزمون وکالت ۹۹ اعلام شده است، ولی با توجه به محدودیت های شدید اعمال شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در اکثر نقاط کشور، برگزاری آزمون در زمان مقرر در هاله ای از ابهام قرار دارد.

اسکودا به عنوان متولی برگزاری آزمون وکالت، در آگهی ثبت نام آزمون وکالت ۹۹ روز جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ را به عنوان روز برگزاری این آزمون در مراکز استان های سراسر کشور تعیین و اعلام کرده است.

با این وجود با توجه به اعمال محدودیت های کرونایی شدید از روز شنبه اول آذر ۱۳۹۹ برای مدت نامعلوم، برگزاری آزمون وکالت ۹۹ در زمان تعیین شده در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و داوطلبان با پرسش های زیادی در این باره مواجه هستند.
اجرای «طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا در مقابله با کرونا»

رییس جمهور ۲۶ آبان ۱۳۹۹ از اعمال محدودیت های شدیدی برای کنترل آنچه موج سوم شیوع بیماری کرونا خوانده می شود و اجرای «طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا در مقابله با کرونا» از روز شنبه اول آذرماه خبر داد.

رییس جمهور در مورد مدت اجرای این طرح گفت: از شنبه هفته آینده یعنی اول آذر طرحی اجرا می‌شود که مربوط به کل کشور است و البته در هر شهر بنا بر اقتضائات آن شهر اجرا می‌شود و کلیت آن تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت.

بر این اساس و با توجه به وضع ناگوار شیوع بیماری در کشور، شاید پایان نزدیکی برای اجرای این طرح قابل تصور نباشد.
محدودیت تردد بین شهری


ادامه مطلب

آغاز ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور

1399/09/06

جدول زمانی و نکات مهم

مهلت ثبت‌ نام : مهلت ثبت‌ نام از روز چهارشنبه 5 آذر ماه 1399 تا پایان روز چهارشنبه 12 آذر ماه 1399 است. همچنين همزمان ويرايش كليه اطلاعات ثبت نامي امكان پذير مي باشد.ادامه مطلب

نظر رییس کانون وکلا درمورد تعویق آزمون وکالت 1399 اسکودا

1399/09/05

ادامه مطلب

تعویق آزمون وکالت ، آری یا نه

1399/09/04

مسئولان کانون‌های وکلا: سازمان سنجش درباره برگزاری آزمون وکالت از ستاد کرونا استعلام کرده است


ادامه مطلب

به تعویق افتادن مرحله تشریحی آزمون قضاوت ۹۹

1399/09/04

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه از به تعویق افتادن زمان برگزاری مرحله تشریحی آزمون جذب عمومی قضاوت سال ۱۳۹۹ به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا خبر داد. بر این اساس، تعیین زمان جدید آزمون تشریحی به تصمیمات جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی خواهد داشت.


ادامه مطلب

مسئولان کانون‌های وکلا: سازمان سنجش درباره برگزاری آزمون وکالت از ستاد کرونا استعلام کرده است

1399/09/04

رؤسای سه کانون وکلای خراسان، همدان و فارس و کهگیلویه‌ و بویر احمد و نایب‌رئیس کانون وکلای مرکز دیدگاه خود را درباره برگزاری آزمون وکالت بیان کردند. بر اساس گفته‌های این چهار مسئول، سازمان سنجش درخصوص برگزاری یا تعویق آزمون وکالت از ستاد مبارزه با کرونا استعلام کرده اما هنوز پاسخی از سوی این ستاد واصل نشده است.

پاسخ عبدالله سمامی، مجتبی زاهدیان، علی مندنی‌پور و سعید آیینه‌وند درباره آخرین وضعیت آزمون وکالت ۹۹ را در ادامه می‌خوانید.

عبدالله سمامی، نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز:

نهاد تصمیم گیرنده برای تعویق برگزاری آزمون، سازمان سنجش است. بعید می دانم هیأت رییسه اسکودا بخواهد مخالف نظر سنجش عمل کند. به نظر من آزمون باید تا اندازه ای به تعویق بیافتد تا امکانات برگزاری آزمون فراهم و وضعیت شهرها بهتر شود.  باتوجه به وضعیت فعلی کرونا برگزاری آزمون دشوار خواهد بود.


ادامه مطلب