وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

رای وحدت رویه شماره ۷۹۵ هیات عمومی دیوان عالی کشور

1399/07/01

رأی وحدت رویه شماره ۷۹۵- ۱۳۹۸/۰۶/۱۸ هیأت عمومی دیوان عالی کشور

با عنایت به این که مطابق فراز دوم ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ با اصلاحات بعدی، «نوع، مقدار، کیفیت اجرا و مقررات مربوط به تخفیف، تعلیق، سقوط و سایر احکام تعزیر به موجب قانون تعیین می شود» و تشدید مجازات موضوع ماده ۱۳۷ قانون مذکور شامل انواع تعزیر از جمله شلاق نیز می شود، همچنین مقررات ماده ۱۹ همین قانون بنا به صراحت تبصره ۴ آن، تنها جهت تعیین درجه مجازات است و لذا دلالتی بر استثنای مجازات شلاق تعزیری از شمول احکام عام راجع به تشدید مجازات ندارد و قاعده «التعزیر دون الحد» نیز ناظر به تعیین مجازات بدون اعمال کیفیات مشدده است، بنا به مراتب، تشدید مجازات شلاق تعزیری با رعایت سایر شرایط قانونی فاقد اشکال است. و رای شماره ۳۰۴۱ – ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ شعبه ۱۷ دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان تا حدی که با این نظر انطباق دارد به اکثریت آراء صحیح و قانونی تشخیص داده می‌شود.


ادامه مطلب

تمدید مهلت ثبت‌نام در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی سال ۹۹

1399/06/31

مهلت ثبت‌نام در هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۹۹ که پیش‌تر تا پایان روز ۲۹ شهریور تعیین شده بود، از ۱ تا ۴ مهر تمدید شد. داوطلبانی که قبلاً ثبت‌نام کرده‌اند نیز می‌توانند در این بازه زمانی برای ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند. گفتنی‌ست آزمون استخدام فراگیر دستگاه‌های اجرایی ۹۹ روز ۹ آبان برگزار می‌شود.

برای دانلود دفترچه راهنمای هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور‌ سال ۹۹ کلیک کنید

برای ورود به سامانه ثبت‌نام هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور‌ کلیک کنید


ادامه مطلب

آغاز مصاحبه علمی جذب اختصاصی آزمون قضاوت ۹۹ از آبان

1399/06/31

آغاز مصاحبه علمی جذب اختصاصی آزمون قضاوت ۹۹ از آبان


فرایند مصاحبه علمی داوطلبان دانشگاهی جذب اختصاصی تصدی منصب قضا سال ۱۳۹۹ از آبان در دو شهر تهران و قم آغاز می‌شود و زمان دقیق مصاحبه هر داوطلب به شکل تلفنی به او ابلاغ خواهد شد.

متن کامل اطلاعیه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه درباره تاریخ و منبع مصاحبه شفاهی داوطلبان دانشگاهی جذب اختصاصی به شرح زیر است:

 بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، مصاحبه علمی‌شفاهی داوطلبان دانشگاهی جذب اختصاصی از آبان ماه آغاز می‌گردد. زمان دقیق مصاحبه علمی هر داوطلب طی تماس تلفنی ابلاغ خواهد شد. زمان مصاحبه علمی یکبار تعیین و ابلاغ می‌گردد و امکان تغییر آن وجود ندارد. عدم پاسخگویی به تلفن همراه در دو نوبت به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه علمی است.


ادامه مطلب

زمان صدور کارت ورود به جلسه آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

1399/06/30

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت و زمان‌ برگزاري آزمون وکالت دادگستری - قوه قضائيه سال 1399

ادامه مطلب

جزییات دریافت و رفع نقص کارت شرکت در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۹

1399/06/30

سازمان سنجش آموزش کشور جزییات دریافت و رفع نقص کارت آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۹ را اعلام کرد. بر این اساس، کارت ورود به جلسه از روز ۱ مهر در سایت این سازمان منتشر می‌شود و آزمون صبح روز جمعه ۴ مهر برگزار خواهد شد. زمان خوداظهاری داوطلبان مبتلا به کرونا نیز روز ۳ مهر تعیین شده است.

ادامه مطلب

اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1399

1399/06/30اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1399

ادامه مطلب

جزییات دریافت و رفع نقص کارت آزمون مشاوران خانواده ۹۹

1399/06/30

سازمان سنجش آموزش کشور جزییات دریافت و رفع نقص کارت آزمون مشاوران خانواده ۹۹ را اعلام کرد. بر این اساس، کارت ورود به جلسه از روز ۱ مهر در سایت این سازمان منتشر می‌شود و آزمون در ساعت ۱۵ روز جمعه ۴ مهر برگزار خواهد شد. زمان خوداظهاری داوطلبان مبتلا به کرونا نیز روز ۳ مهر تعیین شده است.

ادامه مطلب

جزییات مرحله سنجش شخصیت داوطلبان آزمون قضاوت

1399/06/29

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه جزییات مراحل آزمون سنجش شخصیت داوطلبان تصدی منصب قضا را اعلام کرد. بر این اساس، فرایند سنجش شخصیت شامل دو مرحله کتبی و مصاحبه حضوری و هزینه آن ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود. محل آزمون نیز تهران است.

متن کامل اطلاعیه معاونت منابع نیروی انسانی قوه قضاییه به شرح زیر است:

بدین‌وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان تصدی منصب قضا که مراحل علمی را با موفقیت گذرانده و وارد مرحله سنجش شخصیت شده‌اند می‌رساند، فرایند آزمون سنجش شخصیت شامل دو مرحله می‌باشد که در مرحله اول از داوطلبان آزمون تستی به عمل خواهد آمد و در مرحله دوم مصاحبه حضوری انجام خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش زمان و تاریخ آزمون تستی، از طریق پیامک و زمان و تاریخ مرحله مصاحبه حضوری از طریق تماس تلفنی اطلاع داده خواهد شد، لذا داوطلبان شماره همراهی را اعلام نمایند که غالباً در دسترس‌شان‌ است.

هزینه شرکت در جلسه مبلغ یک میلیون ریال معادل یکصد هزار تومان می‌باشد که به صورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه علمی – کاربردی شهید قدوسی قوه قضاییه به آدرس www.ghodousi.ir انجام خواهد پذیرفت.

ملاحظات:

– عدم حضور غیر موجه در جلسات مربوط به هر یک از مراحل آزمون تستی و مصاحبه حضوری، به منزله انصراف است و تعویق یا تجدید زمان مصاحبه امکان پذیر نیست.

– وجه پرداختی در هیچ صورتی ولو انصراف از شرکت در مراحل آزمون شخصیت مسترد نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه به شرح مندرج می‌باشد:

۱. فرم تکمیل شده اطلاعات شخصی داوطلبان (جهت دانلود فرم به لینک اداره سنجش شخصیت، قسمت فرم‌ها مراجعه نمایید.)

۲. اصل شناسنامه و تصویر صفحه اول آن (در صورت داشتن توضیحات؛ تصاویر تمام صفحات آن.)

۳. اصل و تصویر کارت ملی.

۴. پرینت پرداخت الکترونیکی (مبلغ یکصد هزارتومان)

۵. یک قطعه عکس ۴*۳ (پرسنلی جدید)

۶. تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا ریز نمرات

* تمامی مدارک فوق باید در برگه‌های سایز ۴  A تهیه شده باشد.

.

ادامه مطلب

تمدید مهلت ثبت نام مصاحبه دکتری ۹۹ دانشگاه آزاد

1399/06/28

مهلت ثبت نام مصاحبه دکتری ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۸ شهریور تمدید شد.

روابط عمومی مرکزسنجش،پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری ۹۹ که واجد شرایط شرکت در مصاحبه شناخته شده اند خبر داد.


ادامه مطلب

متن آگهی آزمون پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران سال 1399

1399/06/26

آگهي آزمون پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت كانونهاي وكلاي دادگستري  ايران سال 1399


ادامه مطلب

تعیین ظرفیت ۷ هزار نفری برای آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۹

1399/06/25

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه از تعیین ظرفیت ۷ هزار نفری برای آزمون سال ۱۳۹۹ این مرکز خبر داد و تاکید کرد که آزمون در روز ۴ مهر برگزار خواهد شد و امکان تعویق آن وجود ندارد.

به گزارش اختبار، علی بهادری جهرمی در لایو اینستاگرامی شب گذشته (۲۴ شهریور) خود گفت:

آزمون وکالت در چهارم مهرماه سال ٩٩ بدون تعویق برگزار می شود. ما سه گزینه نداریم، دو گزینه برای انتخاب هست: یا آزمون در تاریخ مقرر برگزار شود یا به دلیل شرایط کرونا سال ۹۹ آزمون وکالت نداشته باشیم.


ادامه مطلب

جدول تحلیلی اعلام ظرفیت کانون های وکلا برای آزمون وکالت ۹۹

1399/06/25

جدول تحلیلی اعلام ظرفیت آزمون وکالت ۹۹ کانون های وکلای دادگستری

ظرفیت هر کانون در آزمون وکالت توسط کمیسیون مقرر در تبصره ذیل ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت تعیین می‌شود. بر اساس این تبصره، «تعیین تعداد کارآموزان وکالت برای هر کانون بر عهده کمیسیونی متشکل از رئیس‌کل دادگستری استان، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب و رئیس کانون وکلای مربوط می‌باشد که به دعوت رئیس کانون وکلای هر کانون، حداقل یک‌بار در سال تشکیل و اتخاذ تصمیم می‌نماید.»

با توجه به آنکه آگهی آزمون وکالت به طور معمول در شهریور هر سال منتشر می‌شود، ظرفیت هر کانون در اواخر بهار یا در طول تابستان در این کمیسیون‌ها تعیین و اعلام می‌شود.

تعداد وکلا و کارآموزان کانون و نیز ظرفیت‌های محاکم دادگستری برای آموزش و ارائه خدمات به کارآموزان جدید،‌ دو عامل مهمی هستند که در هنگام تعیین ظرفیت جدید جذب کارآموز وکالت مورد توجه اعضای این کمیسیون قرار می‌گیرند.

در جدول زیر می‌توانید ظرفیت اعلامی هر کانون در آزمون وکالت ۹۹ و مقایسه آن با ظرفیت سال ۹۸ را مشاهده کنید. همچنین جدول تحلیلی ظرفیت‌های آزمون وکالت سال ۱۳۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ را اینجا ببینید

آزمون وکالت

کل ظرفیت اعلام شده برای کانون‌های سراسر کشور:

۳۸۴۵نفر

اخبار لحظه‌ای آزمون وکالت ۹۹

ادامه مطلب

شروع ثبت نام برای حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ از امروز

1399/06/23

جزییات انجام مصاحبه علمی آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. بر این اساس، مصاحبه متقاضیان تحصیل در این دانشگاه به صورت مجازی است و داوطلبان می‌بایست از امروز تا پایان روز ۲۶ شهریور در سایت این دانشگاه ثبت‌نام کنند تا امکان شرکت در مصاحبه را داشته باشند.

ادامه مطلب

اعلام نتایج مصاحبه آزمون قضاوت ۹۸ (مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور)

1399/06/23

نتایج مصاحبه علمی جذب تصدی امر قضا ویژه مناطق محروم (استان‌های جنوب شرق کشور) سال ۱۳۹۸ از سوی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه منتشر شد.

داوطلبان این آزمن می‌توانند جهت اطلاع و مشاهده نتایج مصاحبه مذکور به سامانه جذب اختصاصی تصدی منصب قضا سال ۱۳۹۸ ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور (کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان) در سایت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه مراجعه نمایید.

داوطلبان در صورت قبولی در مرحله اخیر به مراحل آزمون شخصیت و گزینش راه می‌یابند.

ادامه مطلب

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون مشترک فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی سال ۹۹

1399/06/21

فرایند ثبت نام از متقاضیان شرکت در هشتمین آزمون مشترک فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی از امروز ۲۰ شهریور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده و تا پایان روز ۲۹ شهریور نیز ادامه دارد. بر اساس آنچه از سوی این سازمان اعلام شده،‌ مهلت ثبت‌نام به هیج وجه قابل تمدید نخواهد بود. آزمون روز جمعه ۹ آبان ۹۹ برگزار می شود.

ادامه مطلب