وکالت،آزمون اینترنتی وکالت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه سازان
سایت حقوقی دادسیما (داداِستان)

آزمون وکالت , اخبار حقوقی

تعیین ظرفیت کانون وکلای دادگستری لرستان برای آزمون وکالت ۹۸

1398/04/23

افزایش ظرفیت ۱۰ درصدی

  ظرفیت کانون وکلای دادگستری لرستان برای آزمون وکالت سال جاری، ۶۰ نفر تعیین شد.

  به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری لرستان، در مورخ ۹۸/۴/۲۲ کمیسیون تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ با حضور ریاست کل دادگستری استان لرستان، ریاست شعبه اول دادگاه انقلاب و ریاست کانون وکلای دادگستری لرستان تشکیل گردید و پس از بحث و تبادل نظر به اتفاق آراء ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت برای کانون وکلای دادگستری استان لرستان جهت سال ۱۳۹۸ به تعداد ۶۰ نفر تعیین گردید.


ادامه مطلب

آزمون مرکز وکلا و مشاوران قوه قضائیه پاییز امسال برگزار خواهد شد.

1398/04/09

برگزاری سالانه آزمون وکالت تکلیفی است که آیین‌نامه مرکز بر آن تصریح دارد و من آن را اجرا خواهم کرد. برنامه‌ریزی ما برای برگزاری آزمون در فصل پاییز است.

ادامه مطلب

محرومیت دانش‌آموختگان فقه و حقوق در طرح اصلاح قوانین وکالت صحت ندارد

1398/04/03

مرتضی شهبازی‌نیا با تکذیب مطلب منتشر شده توسط معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی درخصوص محرومیت دانش‌آموختگان فقه و حقوق از آزمون وکالت در طرح اصلاح قوانین راجع به وکالت گفت: نظر نهاد وکالت این نیست.

ادامه مطلب

ظرفیت کانون وکلای دادگستری البرز در سال ۱۳۹۸ اعلام شد.

1398/03/12

ظرفیت کانون وکلای البرز در آزمون وکالت سال جاری را صد و سی نفر اعلام شد.

ادامه مطلب

فراخوان جذب نیروی انسانی در قالب امریه سربازی

1398/02/15

سازمان بازرسی کل کشور به منظور توسعه منابع انسانی و جذب متخصصان کارآمد در قالب امریه سربازی فراخوان داد.

ادامه مطلب

آقای اسماعیل مصباح اسکویی وکیل پایه یک دادگستری و نائب رئیس ادوار مختلف هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز درگذشت.

1398/01/31

"هیأت رئیسه اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران"در پیامی درگذشت آقای اسماعیل مصباح اسکویی را تسلیت گفت.


ادامه مطلب

تعیین تکلیف راجع به بزرگترین نهاد مدنی در مجلس

1397/12/25

در این راستا،رییس کانون وکلای دادگستری مرکز درباره طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت یادداشتی منتشر کرد.
متن یادداشت عیسی امینی که با عنوان «نابودی کانون‌های وکلای دادگستری به عنوان کهن ترین نهاد مدنی کشور سیستماتیک شد» در اختیار ایسنا قرار گرفته، به شرح زیر است:

ادامه مطلب

در ایام سفر یا تعطیلات به راحتی در آزمون های مفهومی- مهارتی داداستان شرکت کنید.

1397/12/20

داوطلبان گرامی، اگر در ایام پیشرو در حال برنامه ریزی سفر می باشید و امکان شرکت در آزمون های مفهومی- مهارتی داداِستان را در شهر خود ندارید، می توانید با مراجعه به همکاران ما در سطح کشور و یا به صورت غیر حضوری (آزمون اینترنتی)، در آزمون ها شرکت نمایید.
 از هم اکنون با مراجعه به پرتال خود و رزرو آزمون اینترنتی و یا تماس با همکاران ما در اقصی نقاط کشور، حضور خود را جهت شرکت در آزمون پیشرو هماهنگ و رزرو نمایید. 

برای رزرو آزمون اینترنتی وارد پورتال داوطلبی خود شده و در بخش آزمون ها درخواست رزرو آزمون اینترنتی را ثبت نمایید. 


برای حضور در سایر دفاتر همکاران پس از هماهنگی با شهر مقصد معرفی نامه مهمان از محل ثبت نام خود دریافت کنید. 

ادامه مطلب

بیانیه مشترک کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور و اسکودا در خصوص آیین نامه ابلاغی مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۱ مرکز مشاوران (موضوع ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه)

1397/12/13

استقلال وکیل و کانونهای وکلا، نه یک دغدغه صنفی بلکه وصف ذاتی وکالت بوده و در کنار استقلال قاضی، در زمره حقوق اساسی ملت و ضامن پاسداری از حقوق ملت است.  

ادامه مطلب

مجلس به این نتیجه رسیده که باید برای جذب وکلا ظرفیت تعیین شود

1397/12/08

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس پس از بررسی طرح جذب وکلا به این نتیجه رسید که باید برای جذب حتما ظرفیتی تعیین شود.

ادامه مطلب

پذیرفته‌شدگان نهایی سهمیه ایثارگران آزمون وکالت ۹۷ در کانون وکلای اصفهان

1397/12/07

اسامی نهایی پذیرفته شدگان سهمیه ایثارگران آزمون وکالت سال ۹۷ کانون وکلای دادگستری اصفهان اعلام شد.

ادامه مطلب

پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ در کانون وکلای گلستان

1397/12/03

پایگاه خبری داداِستان- اسامی نهایی پذیرفته شدگان آزمون وکالت سال ۹۷ کانون وکلای دادگستری گلستان در سهمیه «آزاد» اعلام شد.

کانون وکلای دادگستری گلستان آخرین کانون وکلای کشور است که اسامی پذیرفته‌شدگان خود را اعلام می‌کند.

هرچند که اسامی پذیرفته‌شدگان سهمیه ایثارگر در این کانون و بعضی دیگر از کانون‌ها هنوز اعلام نشده است.

ادامه مطلب

گفت‌وگوی صمیمی با رتبه ۱ آزمون وکالت ۱۳۹۷ در کانون وکلای دادگستری اصفهان

1397/11/30

علی خالدی، جوان مصمم و با اعتماد به نفسی است که با تراز ۱۱۱۷۸ رتبه ۱ آزمون وکالت ۱۳۹۷ را در کانون وکلای دادگستری اصفهان به دست آورده است و می‌گوید انتظار کسب این رتبه را داشته است.

علی خالدی هستم ساکن روستای طلایه از توابع شهرستان لردگان. مقطع کارشناسی رشته حقوق را در دانشگاه شهرکرد و مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را در دانشگاه شاهد به پایان رساندم. پس از آن به خدمت سربازی رفتم و‌ حدود شش ماه قبل از آزمون وکالت ترخیص شدم به سبب بروز مشکلاتی از ادامه تحصیل برای اخذ مدرک دکتری منصرف شدم. پس از ترخیص از خدمت سربازی به صورت جدی به مطالعه دروس جهت آزمون وکالت پرداختم در این زمان نیز توسط یکی از دوستانم با مؤسسه داداستان آشنا شدم و از خدمات این مؤسسه استفاده کردم.

در آزمون قضاوت سال ۱۳۹۳ رتبه ۱۲ و در آزمون دانشگاه رضوی برای مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۳ نیز رتبه ۶ را کسب کرده بودم اما در آزمون وکالت اولین بار بود که شرکت می‌کردم.

مسیر هر فرد در زندگی پر از فراز و فرود، موفقیت و شکست است، بسیاری از داوطلبین کما اینکه شرایط بهتری نسبت به این جانب داشته‌اند نتوانستند در این آزمون موفق شوند ولی خدا را شکر توانستم در این آزمون موفق باشم و سربلند بیرون بیام و به طور کلی، بنده هرگاه برای هدفی خیز بر می دارم همیشه بهترین را می خواهم و معمولاً نیز به آن دست پیدا می کنم.

از زمانی که دانشجوی کارشناسی حقوق شدم هیچ وقت از حقوق و مباحث حقوقی جدا نبودم حتی زمانی که خدمت سربازی را سپری می کردم ولی مطالعه جدی خود را جهت آزمون وکالت از تاریخ ۱۳۹۷/۳/۱۰ شروع کردم که تا ۱۳۹۷/۹/۷ ادامه داشت.

به نظر خودم چون پایه قوی‌ای داشتم بیشتر این مدت را در واقع در حال مرور مباحثی بودم که از رشته حقوق فرا گرفته بودم.

سؤالات آزمون به جز درس جزا خیلی خوب بودند و نمره و رتبه‌ای را نیز که به دست آوردم هر چند نه به طور قطع، همان رتبه‌ای بود که انتظار آن را داشتم به طوری که حدود یک ماه قبل از آزمون به دوستانم می گفتم که من رتبه ام یک می شود و پس از آزمون در محوطه دانشگاه اصفهان نیز به دوستانم می گفتم من رتبه ام زیر ده است و شاید این حس اعتماد به نفسی که داشتم برگرفته از اطمینان به مطالعه‌ای بود که در این مدت انجام داده بودم.

به داوطلبین امسال حسب تجربه شخصی خودم پیشنهاد می کنم که با انتخاب منبع مناسب آزمونی و نه علمی، به صورت روزانه، مداوم، منسجم و برنامه‌ریزی شده مطالعه کنند. عقیده‌ام بر این است که کسب موفقیت به طور کلی در گرو سه مؤلفه است؛

اول: صرف زمان و وقت گذاشتن؛

دوم: صرف هزینه و به‌کارگیری بهترین امکانات؛

سوم: پشتکار و به‌کارگیری توانایی‌های فردی.

امروزه کتاب‌های بسیار خوبی برای موفقیت در آزمون وکالت به چاپ رسیده که مباحث حقوقی را با تکیه بر سوابق آزمون وکالت به صورت دقیق تبیین نموده اند. به نظرم داوطلبین از این کتب باید منابعی را که از حیث فراوانی مطالب جامع تر تشخیص می دهند مطالعه کنند و در این خصوص اگر خود داوطلب توان تشخیص ندارد می تواند از مشاوره کسانی که در این زمینه تخصص و تجربه دارند استفاده کند. البته تاکید کنم که آزمون وکالت آزمونی است که در آن کلیه قوانین و مباحث حقوقی به یک چشم و در یک سطح از اهمیت نگریسته می‌شوند و این طور نیست که داوطلبی گمان کند اگر مباحثی را که خود و یا دیگران مهم تشخیص می‌دهند مطالعه کند در این آزمون موفق خواهد شد بلکه باید کلیه قوانین و مباحث با اهمیتی یکسان مطالعه شود این نظر را بررسی سطحی سؤالات آزمون‌های وکالت پیشین نیز تأیید خواهد کرد.

کما اینکه در آخر توصیه می کنم داوطلبین حتی‌الامکان در آزمون‌های آزمایشی جهت آگاهی و محک میزان آمادگی و تسلط خود بر مطالب و مباحث حقوقی نسبت به سایر رقبا اقدام کنند چون به نظرم موفقیت در آزمون وکالت که آزمونی پر استرس و به شدت رقابتی است تا حدود زیادی به شناخت سایر رقبا و میزان آمادگی آنها حداقل در کانونی که مدنظر داوطلب است نیز بستگی دارد.

در پایان پس از شکر و سپاس خداوند برای کسب این موفقیت بزرگ جای دارد از خانواده ام که همیشه یار و یاورم بودند از مؤسسه و مشاورانم و علی‌الخصوص دوستانم که کمک کردند تا این موفقیت به دست آید تشکر کنم و امید است شاهد موفقیت آنان در آتیه‌ای نزدیک باشیم.

رتبه ۱ آزمون وکالت ۱۳۹۷ در کانون وکلای اصفهان

ادامه مطلب

فراخوان جذب عضو هیئت علمی پژوهشی در پژوهشکده قوه قضائیه

1397/11/24

تکمیل کادر هیات علمی پژوهشی از بین متقاضیان مقطع دکتری

ادامه مطلب

پذیرش و ثبت نام کارآموزان قبولی سال ۹۷کانون اردبیل

1397/11/17

به نقل از روابط عمومی کانون وکلای اردبیل، برابر مصوبه مورخ 15/11/1397 هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اردبیل به اطلاع دارندگان رتبه های 1 الی 21 از سهمیه آزاد و 1 الی 9 از سهمیه ایثارگران در آزمون وردی کارآموزی وکالت 1397 می رساند دارندگان رتبه های مذکور با در دست داشتن مدارکی که در ذیل شرح داده می شود به این کانون مراجعه نمایند.  

ادامه مطلب


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24